Zabawa edukacyjna z trzylatkiem w domu

Jeśli masz w domu trzylatka, który jeszcze nie chodzi do przedszkola.  A Tobie z kolei, brakuje pomysłów na artystyczny rozwój dziecka, serdecznie polecam Ci  karty edukacyjne do pracy z dzieckiem w domu. Moja Natalka dostała je od cioci Madzi. Kuzyn Natalki, Piotruś takie same karty ma u siebie w przedszkolu. Powiem Ci, że Wyprawka 1 i 2  to świetna podpowiedź i ciekawe pomysły na malowanie farbami, kredkami, wyklejanie, wycinanie. Ty masz ułatwione zadanie a dziecku daje to wyzwanie do kreatywności i aktywności manualnej.

Karty z Natalką już przerobiłam wszystkie. Zawierają one ćwiczenia przygotowujące do czytania, pisania i liczenia, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, kształcą motorykę, słuch fonematyczny, spostrzegawczość. Oparte na bazie naklejek, które dzieciaki uwielbiają i dzięki temu nauka staje się wspaniałą zabawą. Przewodnikiem dzieci po kartach jest sympatyczny zając Tup.

Do zestawu dołączona jest też płytka z muzyką. Natalka uwielbia wszystkie piosenki, które śpiewa Tup.

Oczywiście pomoce takie traktuj jako urozmaicenie spędzanego czasu z dzieckiem. Taki krótki przerywnik. W tym wieku dla dziecka najważniejsza jest jednak zabawa, którą sam sobie wymyśli i zorganizuje :).

Z14

Z15

Z16

Z19

Z21

Z22

DSC_0258

DSC_0262

DSC_0271

DSC_0269

A co Twoje dziecko lubi najbardziej z aktywności manualnej? Co robicie?

Zabawa edukacyjna z trzylatkiem w domu
5 (100%) 6 głosów

Udostępnij:

4 comments

  1. Fajna zabawa. Sporo fajnych gier i zabaw dla dzieci można znaleźć w sklepach z pomocami do terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju. Dziecko, które się prawidłowo rozwija też odniesie z nich dużo pożytku. Plus jest taki, że każda gra czy zabawka kupiona w takim sklepie ma funkcję edukacyjną;)

  2. U nas mała często dostaje od babci i dziadka kolorowanki i różne tego typu logiczne zabawki i co najważniejsze lubi się nimi bawić.

  3. My korzystamy z teczek edukacyjnych z biedronki. Fajna sprawa. Tak jak piszesz to przerywnik między naszymi zabawami zwłaszcza, że moje dziecko jest bardzo chętne na takie zabawy edukacyjne.

Dodaj komentarz