Komentarze do: Co zabrać ze sobą do szpitala? https://pamietnikmamy.pl/2013/04/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala/ ... oto moja historia macierzyństwa Fri, 30 Jun 2017 09:12:47 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.5 Autor: Asia https://pamietnikmamy.pl/2013/04/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala/comment-page-1/#comment-134812 Fri, 30 Jun 2017 09:12:47 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=167#comment-134812 ]]> W odpowiedzi do janka.

Ale sie usmialam ale masz racje ☺

]]>
Autor: emilia https://pamietnikmamy.pl/2013/04/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala/comment-page-1/#comment-521 Thu, 25 Jul 2013 08:31:29 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=167#comment-521 z tego co wiem to podpaski muszą byc, będzie obfite krwawienie po porodzie i trzeba sobie z tym jakoś radzic.

]]>
Autor: janka https://pamietnikmamy.pl/2013/04/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala/comment-page-1/#comment-378 Sun, 14 Jul 2013 19:34:49 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=167#comment-378 dziewczyny, czy wy trochę nie przesadzacie? podpaski, podkłady, sztućce, mydło? czy wy jedziecie na biwak czy do szpitala? niedługo będzie trzeba brać materac, łóżko i mopa żeby łazienkę po sobie posprzątać

]]>
Autor: Megi https://pamietnikmamy.pl/2013/04/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala/comment-page-1/#comment-373 Sun, 14 Jul 2013 10:30:08 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=167#comment-373 Bardzo się cieszę, że jest ta stronka. Porady od doświadczonych dziewczyn są bardzo cenne dla mnie. Jestem tu od początku i na pewno z Wami zostanę 🙂

]]>
Autor: Ula https://pamietnikmamy.pl/2013/04/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala/comment-page-1/#comment-194 Tue, 18 Jun 2013 08:17:56 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=167#comment-194 Według mnie z tej listy rzeczami zbędnymi są:podkłady higieniczne – miałam, nie przydały się wcale, poduszka do karmienia, oliwka- dzieci są kąpane w emolientach i nie trzeba używać po tym oliwki i smoczek- dzidzia dużo śpi po porodzie bo jest bardzo zmęczona a potrzebę ssania zaspokoi przy cycu. moim zdaniem za dużo ubranek też tutaj jest bo albo kaftanik i śpioszki albo pajacyk, a jak zbraknie zawsze można dowieźć. wkłady higieniczne są jak najbardziej potrzebne i na pewno lepsze od dużych podpasek przyklejanych, a to dlatego że należy je często zmieniać aby nie gromadziły się zarazki a po porodzie i nacięciu krocza należy zapewnić dostęp powietrza, aby nie bolało i szybciej goiło ( mi pomagało) a na przesuwanie to rada jest taka by założyć majtki jednorazowe i po problemie. piżam i dresów nie bierz bo gumki uciskają brzuch i tylko boli niepotrzebnie. i nie bierz nożyczek do paznokci dla maleństwa jak napisała „agusiek” noworodkom obcina się paznokcie dopiero jak skończą 3 tygodnie bo są delikatnie przyrośnięte do opuszki palca i tym samym możesz sprawić ból maleństwu, lepiej wziąć łapki niedrapki chociaż w szpitalu w którym rodziłam to odradzali używania łapek, i powiem ci że w sumie to nie używałam i mały mi się nie podrapał jakoś mocno. biustonosz do karmienia przyda się na pewno, mnie piersi tak bolały, że bez biustonosza nie wytrzymywałam jak miałam nawał pokarmu. butelkę dla maleństwa weź przyda się, ale nie dawaj mu wody z cukrem, ja dopajałam wodą jak mały miał naświetlania bo miał żółtaczkę.

]]>
Autor: ula https://pamietnikmamy.pl/2013/04/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala/comment-page-1/#comment-193 Mon, 17 Jun 2013 19:01:40 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=167#comment-193 a ja bede rodzic w hiszpanii i do szpitala nalezy zabrac grzebien,paste i szczoteczke do zebow kapcie i majtki jednorazowe i koniec!!!

]]>
Autor: Ania https://pamietnikmamy.pl/2013/04/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala/comment-page-1/#comment-153 Wed, 12 Jun 2013 17:48:40 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=167#comment-153 Odradzam wklady z bella gdyz sie zwijaja, kupcie najwieksze podpaski ze skrzydelkami. dobre sa majtki siateczkowe zaraz po porodzíe a potem juz te normalne. laktator do szpitala nie jest potrzebny. ubranek dla malucha tez tyle nie trzeba. daja swoje po porodzie,potem mozna przebrac dziecko. w gliwicach nie kapia dzieci wiec odpadaja kosmetyki do kapieli. polecam tez duze podklady na lozko.

]]>
Autor: Młoda mama https://pamietnikmamy.pl/2013/04/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala/comment-page-1/#comment-118 Mon, 10 Jun 2013 20:47:25 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=167#comment-118 Drogie koleżanki! Wyprawka do szpitala zależy w dużej mierze od wymagań jakie stawia szpital. Ja wcześniej weszłam na stronę szpitala, w którym chciałam rodzić i zabrałam wszystko co potrzeba. Co do krwawienia- polecam zaopatrzyć się również w zwykłe podpaski- wkłady Belli nie maja pasków by przyczepić je do bielizny, i zmienia się je właściwie co chwilę, bo zsuwają się z bielizny. Nie przesadzałabym również z ilością jednorazowych majtek- sprawdzą się zwykłe bawełniane. Warto przygotować i zostawić w domu dodatkową pidżamę, tak by razie potrzeby bliska nam osoba mogła ją do szpitala podrzucić.

]]>
Autor: Ania https://pamietnikmamy.pl/2013/04/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala/comment-page-1/#comment-100 Sun, 09 Jun 2013 12:48:32 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=167#comment-100 co do pierwszych postów nawet jeśli rodzi się przez cesarskie cięzie tak jak ja to bardzo mocno sie krwawi i my musieliśmy mieć podkłady na łóżko poporodowe z belli a do tego takie coś a’la podpaski też z beli

]]>
Autor: Ania - PamietnikMamy.pl https://pamietnikmamy.pl/2013/04/co-zabrac-ze-soba-do-szpitala/comment-page-1/#comment-93 Fri, 07 Jun 2013 23:18:10 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=167#comment-93 W odpowiedzi do agusiek.

Dzięki ze podzieliłaś się swoimi doświadczeniami :). Na pewno wezmę to pod uwagę!

]]>