Komentarze do: Jak pielęgnować pępek noworodka? https://pamietnikmamy.pl/2013/07/jak-pielegnowac-pepek-noworodka/ ... oto moja historia macierzyństwa Sun, 08 Feb 2015 18:06:06 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.5 Autor: magdalena https://pamietnikmamy.pl/2013/07/jak-pielegnowac-pepek-noworodka/comment-page-1/#comment-7068 Mon, 03 Feb 2014 20:57:56 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=992#comment-7068 Nam kikut odpadl w 8 dobie po porodzie ale mielismy z nim troche przejsc zaczelo sie od tego ze wypisano nas ze szpitala z gaza owinieta wokol kikuta miedzy pepkiem a klamerka ktora kikut byl zapiety….w domu okazalo sie ze nie dosc ze gaza byla mocno zawiazana meczylam sie 20 min zeby rozwiazac ten guzek to w dodatku czesc tej gazy wczepila sie w kikut a co za tym szlo nie moglam jej zdjac oczywiscie pilnowalam czystosci i psikalam octanisteptem ale mimo wszystko balam sie ze przez ta gaze moze wdac sie jakies zakazenie gdy polozna zobaczyla co nam zostawili w szpitalu byla zdziwiona czemu wogole moj malec mial tak owiniety ten kikucik…na szczescie jej fachowa pomoc(dobrze opsikala pepek octanisteptem a potem osuszyla suszarka) sprawila ze jeszcze tego samego dnia wieczorem malemu odpadl kikucik…przez kilka dni jeszcze wychodzila mu lekka maz z pepka ale przy kapieli moczylam i wyciagalam z pepuszka teraz mamy juz ladny i czysciutki pepuszek i uwielbiamy lezec na brzuszku

]]>
Autor: Magda https://pamietnikmamy.pl/2013/07/jak-pielegnowac-pepek-noworodka/comment-page-1/#comment-1347 Mon, 30 Sep 2013 19:01:28 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=992#comment-1347 Moje dwa maluchy urodziły sie w Angli i zalecano nam przemywanie zwykla czysta woda.W obu przypadkach pepiwinka odpadła po 3/4 dniach i pięknie sie zagoiła bez żadnych powikłań. Widzę w tym dużo logiki bo wystarczy dorosłej osobie polać otwartą ranę (tym w sumie jest pępek przez pierwsze dni) spirytusem lub innym specyfikiem o jestem przekonana że to nie będzie przyjemne doświadczenie więc dlaczego to robić takiemu maleństwu??

]]>
Autor: Ania https://pamietnikmamy.pl/2013/07/jak-pielegnowac-pepek-noworodka/comment-page-1/#comment-743 Mon, 05 Aug 2013 10:27:57 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=992#comment-743 Najlepiej niczym nie przemywać pępuszka. mojej julci nie przemywałam wogóle i bardzo ładnie po dwóch tygodniach odpadł

]]>
Autor: kasia https://pamietnikmamy.pl/2013/07/jak-pielegnowac-pepek-noworodka/comment-page-1/#comment-723 Thu, 01 Aug 2013 20:51:02 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=992#comment-723 ja mieszkam w holandii i pepuszek kazali myc woda z mydlem, odpadl w 6 dobie

]]>
Autor: olusiiaa https://pamietnikmamy.pl/2013/07/jak-pielegnowac-pepek-noworodka/comment-page-1/#comment-714 Wed, 31 Jul 2013 13:47:42 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=992#comment-714 Ja mieszkam w Niemczech i mi położna kazała zasypywać pudrem lub talkiem. Pepek odpadł po tygodniu.

]]>
Autor: aldona https://pamietnikmamy.pl/2013/07/jak-pielegnowac-pepek-noworodka/comment-page-1/#comment-713 Wed, 31 Jul 2013 13:39:05 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=992#comment-713 Witam
Mam troje dzieci jedno urodzone w polsce 14 lat temu wiec pielegnacja pepka byla konieczna i odpadl po mniej wiecej 2 tygodniach pozostala dwojke urodzilam w szwecji i nie kazano przemywac niczym ewentualnie jesli pojawila sie ropa to troche woda patyczkiem do uszu, pepki poodpadaly drugiemu dziecku 5 dni po a trxeciemu 7 dni po urodzeniu. Wiec uwazam z doswiadczenia ze jest glupota przemywac spirytusami itp itd oczywiscie obderwowac czy nic sie nie dzieje,wiadomo kazdy pepek jest inny
Pozdrawiam

]]>
Autor: Mama Tymka https://pamietnikmamy.pl/2013/07/jak-pielegnowac-pepek-noworodka/comment-page-1/#comment-710 Tue, 30 Jul 2013 21:05:03 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=992#comment-710 Widać koleżanki po obecnych tu wpisach, że metod dbania o kikut pępowinowy jest tyle, że można się zamieszać. Nam w szkole rodzenia powiedziano wprost- kikut można moczyć w wodzie, ponieważ nawet dziecko myte w szpitalu pod kranem tego nie uniknie. Jest też metoda mycia dzieciątka w wiaderku, która od razu burzy mit dotyczący niemoczenia pępka. To jak szybko odpadnie w dużej mierze zależy od grubości pępowiny. W naszym przypadku również początkowo polecano (i kupiłam, i używałam ) Octenisept. Położna na wizycie patronażowej powiedziała wprost- stary sprawdzony sposób to spirytus i akurat w naszym przypadku się sprawdził. Myślę, że w dzisiejszych czasach „stare” metody odchodzą do lamusa, tylko dlatego, że takich metod nie wspierają przedstawiciele handlowi i akwizytorzy, którzy drzwiami i oknami lgną do środowisk medycznych.

]]>
Autor: monia https://pamietnikmamy.pl/2013/07/jak-pielegnowac-pepek-noworodka/comment-page-1/#comment-708 Tue, 30 Jul 2013 20:18:29 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=992#comment-708 Ja nie przemywalam wogole, polozna nie kazala nic robic (jestem w UK) Pepek odpadl 7 dni po porodzie:)

]]>
Autor: Magda https://pamietnikmamy.pl/2013/07/jak-pielegnowac-pepek-noworodka/comment-page-1/#comment-705 Tue, 30 Jul 2013 19:20:45 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=992#comment-705 Mi podczas wypisu ze szpitala powiedziano, ze teraz pielęgnuje sie na sucho pepuszek i tak tez robiłam. Podczas kąpieli nie moczylismy, zdarzyło sie kilka razy, ze kilka krople wody poleciało ale specjalnie sie tym nie przejmowalismy. Kiedy przyszła położna w odwiedziny powiedziała mi, ze z racji upałów urodziłam 28 czerwca warto zdezynfekowac go gencjana zeby nie zaczął gnic. Posmarowalam moze ze 3 razy i pepuszek odpadł w 12 dobie. 🙂

]]>
Autor: Ania S https://pamietnikmamy.pl/2013/07/jak-pielegnowac-pepek-noworodka/comment-page-1/#comment-704 Tue, 30 Jul 2013 19:06:06 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=992#comment-704 Witam. Jestem mamą 6 miesięcznej córeczki. Ja kikut przemywałam wodą z mydłem (tak zaproponowali na szkole rodzenia). Nie bardzo wierzyłam ze to będzie skuteczne, ale okazało się ze kikut odpadł po 5 dobach i pięknie się zagoił. Dla porównania bratanek i bratanica w podobnym wieku pozbyli się kikuta po 2 tygodniach stosując, jedno spirytus, a drugie Octenisept. Tak więc polecam wodę z mydłem przy każdym przewijaniu i dodatkowo polecam słuchanie swojego instynktu macierzyńskiego!

]]>