Komentarze do: O co chodzi z tym glutenem i kiedy wprowadzać go do diety niemowlaka? https://pamietnikmamy.pl/2013/12/o-co-chodzi-z-tym-glutenem-i-kiedy-wprowadzac-go-do-diety-niemowlaka/ ... oto moja historia macierzyństwa Thu, 18 Dec 2014 10:44:24 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.5 Autor: DorFryt https://pamietnikmamy.pl/2013/12/o-co-chodzi-z-tym-glutenem-i-kiedy-wprowadzac-go-do-diety-niemowlaka/comment-page-1/#comment-95483 Thu, 18 Dec 2014 10:44:24 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2577#comment-95483 W odpowiedzi do Mama Agnieszka.

Strasznie mnie drażni jak ktoś myli celiakie z alergią pokarmową. Wczesne podanie glutenu(czy to z mlekiem matki, czy ogólnie) nie daje ochrony przed celiakią. Celiakia to nie alergia ale choroba wrodzona, genetyczna. To czy dana osoba ma celiakie, czy jej nie ma zależy od genów!
Ja mam celiakie i gdy zapytałam pediatry co z podawaniem dziecku glutenu to otrzymałam odpowiedź żeby się lepiej wstrzymać, gdy dziecka organizm będzie mocniejszy i dopiero ok 10 miesiąca mu mam spróbować podać gluten

]]>
Autor: Justyna https://pamietnikmamy.pl/2013/12/o-co-chodzi-z-tym-glutenem-i-kiedy-wprowadzac-go-do-diety-niemowlaka/comment-page-1/#comment-7755 Mon, 17 Feb 2014 12:40:36 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2577#comment-7755 Witam. A dodajecie codziennie kaszkę manna do obiadku czy parę razy w tygodniu?

]]>
Autor: Marta https://pamietnikmamy.pl/2013/12/o-co-chodzi-z-tym-glutenem-i-kiedy-wprowadzac-go-do-diety-niemowlaka/comment-page-1/#comment-3625 Fri, 20 Dec 2013 20:23:19 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2577#comment-3625 Ja dodawałam do zupek kaszę manną w 6 miesiącu, gdzieś wyczytałam, że mleko matki w tym właśnie czasie ma właściwości ochronne. Córka ma teraz 8 miesięcy i dostaje kaszkę manną ugotowaną na mleku kozim na kolację. Podobno nawet, jak w czasie wprowadzania glutenu nie ma żadnych reakcji, to nie jest wykluczone, że dziecko jest chore, bo ta choroba może objawić się później.

]]>
Autor: doris https://pamietnikmamy.pl/2013/12/o-co-chodzi-z-tym-glutenem-i-kiedy-wprowadzac-go-do-diety-niemowlaka/comment-page-1/#comment-3622 Fri, 20 Dec 2013 18:10:02 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2577#comment-3622 po dziwnych przebojach pt: czy dawać czy nie” całkowicie odstawiłam wszelką ekspozycję do ok 10 mc życia. bułka? no problem , makaron? jedz jak chcesz dziecie! nic małemu nie było i nie jest, nasza pediatra była tego samego zdania-ekspozycja może być ale nie musi, jeszcze parę lat temu nie było i co ? i wszystko ma się dobrze 😉

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2013/12/o-co-chodzi-z-tym-glutenem-i-kiedy-wprowadzac-go-do-diety-niemowlaka/comment-page-1/#comment-3331 Sat, 14 Dec 2013 00:43:41 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2577#comment-3331 W odpowiedzi do Mama Agnieszka.

Jak na razie u Natalii też nie widzę żadnych objawów nietolerancji. Zobaczymy jak będzie dalej, cały czas ja obserwuję 🙂

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2013/12/o-co-chodzi-z-tym-glutenem-i-kiedy-wprowadzac-go-do-diety-niemowlaka/comment-page-1/#comment-3330 Sat, 14 Dec 2013 00:40:35 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2577#comment-3330 W odpowiedzi do Beata.

Natalia też jak na razie dobrze toleruje, zobaczymy co będzie dalej 🙂

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2013/12/o-co-chodzi-z-tym-glutenem-i-kiedy-wprowadzac-go-do-diety-niemowlaka/comment-page-1/#comment-3329 Sat, 14 Dec 2013 00:38:51 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2577#comment-3329 W odpowiedzi do Agnieszka.

Natalka Bardzo ją lubi 🙂

]]>
Autor: Mama Agnieszka https://pamietnikmamy.pl/2013/12/o-co-chodzi-z-tym-glutenem-i-kiedy-wprowadzac-go-do-diety-niemowlaka/comment-page-1/#comment-3299 Fri, 13 Dec 2013 18:38:42 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2577#comment-3299 Ja dość wcześnie zaczęłam wprowadzać gluten, już po skończeniu 4 m-cy. Chodziło o to aby zacząć wprowadzać gluten jak jeszcze karmiłam piersią. Podobno to daje większą ochronę przed celiakią. Ponieważ wiedziałam, że z racji mojej silnej alergii nie będę mogła Wojtka zbyt długo karmić, dlatego razem z pediatrą tak zdecydowaliśmy. Podawałam łyżkę kaszki manny razem z moim mlekiem przez dwa miesiące. Potem już zaczęłam wprowadzać normalne ilości produktów glutenowych. Na szczęście Wojtek nie ma żadnych objawów nietolerancji glutenu.

]]>
Autor: Isia https://pamietnikmamy.pl/2013/12/o-co-chodzi-z-tym-glutenem-i-kiedy-wprowadzac-go-do-diety-niemowlaka/comment-page-1/#comment-3297 Fri, 13 Dec 2013 14:58:46 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2577#comment-3297 Czy musi być koniecznie ugotowana osobno kaszka? Ja do tej pory dodawałam po prostu pół łyżeczki sypkiej do jedzonka… :/

]]>
Autor: daria K https://pamietnikmamy.pl/2013/12/o-co-chodzi-z-tym-glutenem-i-kiedy-wprowadzac-go-do-diety-niemowlaka/comment-page-1/#comment-3296 Fri, 13 Dec 2013 13:57:21 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2577#comment-3296 Moja córka ma 4 miesiące i podjada już bułkę albo chlebek pszenny. wcześniej dostawała do mymlania kromkę albo połówkę bułki. nie zauważyłam żadnych nie po kojących
objawów u małej 🙂 pozdrawiam !

]]>