Komentarze do: Łosoś na puree z bobu https://pamietnikmamy.pl/2014/07/losos-na-puree-z-bobu/ ... oto moja historia macierzyństwa Sat, 22 Nov 2014 22:56:23 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.5 Autor: Zuzanna Lewandowska https://pamietnikmamy.pl/2014/07/losos-na-puree-z-bobu/comment-page-1/#comment-88784 Sat, 22 Nov 2014 22:56:23 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6160#comment-88784 Ja łososia przyrządzam w bardzo prosty sposób, który moim zdaniem sprawdza się dużo lepiej niż jakiekolwiek udziwnianie 😉 Otóż najpierw skrapiam go cytryną, potem obsypuje zielonym pieprzem (takim ze słoiczka, w marynacie) i do piekarnika 🙂 Soli w ogóle nie używam – jeśli jest mało słony, można trochę dodać już po upieczeniu.
Tak więc szybko, bez kombinowania, a wychodzi pysznie 🙂 Polecam!

]]>
Autor: Paula https://pamietnikmamy.pl/2014/07/losos-na-puree-z-bobu/comment-page-1/#comment-60912 Sun, 14 Sep 2014 22:09:40 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6160#comment-60912 W odpowiedzi do Milena.

Niezła maryneta.

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/07/losos-na-puree-z-bobu/comment-page-1/#comment-50358 Wed, 13 Aug 2014 09:13:35 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6160#comment-50358 W odpowiedzi do Milena.

Super 🙂 Zrobią tą marynatę 🙂

]]>
Autor: Milena https://pamietnikmamy.pl/2014/07/losos-na-puree-z-bobu/comment-page-1/#comment-50080 Tue, 12 Aug 2014 10:40:48 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6160#comment-50080 W odpowiedzi do Anna Wydrych.

Nie ma sprawy 😉 Dla mnie ten smak jest genialny 😉

]]>
Autor: suiteme https://pamietnikmamy.pl/2014/07/losos-na-puree-z-bobu/comment-page-1/#comment-47849 Mon, 04 Aug 2014 13:16:11 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6160#comment-47849 Puree z bobu to na pewno zdrowsza opcja niż puree ziemniaczane. Wydaje mi się też, że niestety bób popadł dziś trochę w zapomnienie,a przecież niegdyś królował na polskich stołach…

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/07/losos-na-puree-z-bobu/comment-page-1/#comment-46703 Wed, 30 Jul 2014 21:52:45 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6160#comment-46703 W odpowiedzi do Milena.

Milena kolejny mój łosoś będzie w wersji z wykorzystaniem Twojej marynaty i Twojego przepisu. Jeśli się zgodzisz chętnie pokażę tą wersję na moim blogu 🙂 Już zrobiłam się głodna :).

]]>
Autor: Milena https://pamietnikmamy.pl/2014/07/losos-na-puree-z-bobu/comment-page-1/#comment-46668 Wed, 30 Jul 2014 19:30:45 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6160#comment-46668 Ja znam tylko marynetę do łososia ale moim zdaniem jest genialna 😉
Skład:
1 łyżeczka miodu
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka musztardy
pół łyżeczki bazylii
1 łyżka oleju/oliwy
pół cytryny
ząbek czosnku
cebula duża
Wszystkie składniki mieszamy- dajemy na łososia z dwóch stron i ma leżej w tej marynacie od godzinki do max 5 🙂 Później zdejmujemy marynetę, łososia BARDZO delikatnie solimy i pieczemy w piekarniku beż żadnej foli w 170 stopniach 30 minut 🙂 10 min przed końcem można z tej marynaty odłożyć cebulkę i tą pozostałością go posmarować :)) Uwielbiam łososia w tej werji a marynatę stosuje też do innych ryb 😉

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/07/losos-na-puree-z-bobu/comment-page-1/#comment-46558 Wed, 30 Jul 2014 12:12:43 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6160#comment-46558 W odpowiedzi do Jacolinek.

Mój łosoś był usmażony na patelni. Można go też zapiec w piekarniku, według własnego uznania 🙂

]]>
Autor: Jacolinek https://pamietnikmamy.pl/2014/07/losos-na-puree-z-bobu/comment-page-1/#comment-46506 Wed, 30 Jul 2014 09:53:26 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6160#comment-46506 Łosoś ze zdjęcia był grillowany czy smażony na patelni? Bardzo ciekawy pomysł na puree, wygląda smakowicie!

]]>