Komentarze do: Co Twoje dziecko potrafi robić po ukończeniu 14 i 15 miesiąca życia? https://pamietnikmamy.pl/2014/09/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-14-i-15-miesiaca-zycia/ ... oto moja historia macierzyństwa Fri, 06 Feb 2015 18:43:15 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.5 Autor: Iwona https://pamietnikmamy.pl/2014/09/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-14-i-15-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-103562 Fri, 06 Feb 2015 18:43:15 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6703#comment-103562 w tym wieku dziecko co dzień uczy się czegos nowego! 🙂 jakie to piękne i zaksakujące… , dziś Ala pierwszy raz pokaząła mi cos palcem, wyciagneła w sklepie raczkę, wystawiła paluszek wskazujący i z uśmiechem cos powiedziała w „swoim ” języku , patrzę na stojak a tam duże torby na prezenty z wizerunkiem Kubusia Puchatka, którego Ala uwielbia 🙂

]]>
Autor: iwona https://pamietnikmamy.pl/2014/09/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-14-i-15-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-103485 Thu, 05 Feb 2015 21:10:04 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6703#comment-103485 Witam. Ten post dokladnie opisuje nasza Alę – ma teraz 13i 1/3 m-ca 🙂 prawie nie uzywa pchacza, chodzi przy meblach, stoi dlugo, wchodzi i schodzi z lozek kanap foteli. Wspina sie na wszystko co napotka 🙂 tuli i lula misie. Uwielbia wszelkie wiaderka pudelka pojemniczki – wkladac i wyciagac rozne drobne zabawki. Mowi : mama tata baba da-da nie ne-ne la-la , idzisz ( nie wypowiada w a nauczyla sie tego od starszego dziecka) i am 🙂 Bardzo marwilam sie o jej rozwoj bo jest wczesniakiem ur w 32tc i pierwsze trzy m-ce praktycznie przespala a potem poszla jak burza 🙂 dzis zaczela sama jesc lyzeczka 🙂

]]>
Autor: Natalia Wisniewska https://pamietnikmamy.pl/2014/09/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-14-i-15-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-89246 Mon, 24 Nov 2014 14:05:53 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6703#comment-89246 Witam Pani Aniu od czasu kiedy zobaczylam Pani blog czytam go regularnie mam córeczke ktora teraz 26 bm. Bedzie miala 15 miesięcy chodzić zaczęła tydzien po roczku juz umie mowic mama ,tata, dziadzia, baba ,ja, moje, daj ,ej ,am, mniam, mimi to mleko mam mam to smoczek , mam to nie mam ,pokazuje raczkami jak robią kaczuszki , pokazuje paluszkiem co chce , robi papa wchodzi po schodach „rysuje”kredkami kredą wyrzuca wszystko do śmietnika lub muszli toaletowej karmi swoje lalki nosi je lula wozi w wózku . Pozdrawiam Natalia

]]>
Autor: Aleksandra https://pamietnikmamy.pl/2014/09/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-14-i-15-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-68102 Sat, 04 Oct 2014 20:52:28 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6703#comment-68102 Witam 🙂 Mój synek ma 13 i pol miesiaca, swoje pierwsze kroczki zrobil majac 12 i pol miesiaca, robil po dwa, trzy a nawet cztery kroczki, tak bylo kilka dni, bez guzow i placzu, a potem dwutygodniowa pauza, nie chcial chodzic ani stac samodzielnie. Az tu nagle niespodzianka konczac 13 miesiąc puscil sie kanapy i przemaszerowal przez caly salon i tak mu zostalo, spodobalo mu sie, choc jeszcze czasem raczkuje, bo szybciej. Cieszy mnie fakt, ze jest bardzo uwazny i jak zdarzy mu sie stracic rownowage to podpiera się raczkami, w ogole to do tej pory chodzi z raczkami w gorze, taka asekuracja 🙂 Uwielbia muzyke, jak ja slyszy to rusza pupka, zgina nozki i klaszcze 🙂 Ma juz 14 zebow i kolejne dwa w drodzr 🙂 Mowi mama, mami, meme, baba, papa (machajac przy tym rączka), koko i wiele innych jego slowek 🙂 Gdy powiem pokaz gdzie mama albo mis ma oczy to pokazuje ladnie paluszkiem, przesyla buziaczka calujac swoja raczke gdy o to poprosze, jest wiele umiejętności ktore juz potrafi, ale czytajac powyzsze komentarze nie moge sie nadziwić, ze takie maluszki umieja jeszcze wiecej. Zycze Pani, Pani Aniu, aby Pani śliczna coreczka rowniez zrobila swoje pierwsze kroczki w koncu, nawet nie wie Pani ile to radosci, choc trzeba teraz miec malego ciagle w zasiegu wzroku, bo wspina się wszedzie, na lozko, na kanape i na polke pod telewizorem 🙂 Serdecznie pozdrawiam, mama Nikosia 🙂

]]>
Autor: asia https://pamietnikmamy.pl/2014/09/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-14-i-15-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-68099 Sat, 04 Oct 2014 20:46:23 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6703#comment-68099 Witam, kochane maleństwa, Tomuś jest w wieku Natalki (też 12.06) zaczął chodzić dokładnie na 11 miesięcy 🙂 ma mnóstwo energii, mieszkamy na wsi mamy duże podwórko i naprawde jest go wszędzie… trzeba bardzo pilnować żeby brama była zamknięta bo szybko zauważa ulice:) uwielbia się bawić w taty samochodzie (nawet raz radio spalił) 🙂 ale to taty oczko w głowie 🙂 bałam się powrotu do pracy ale niepotrzebnie, cieszy się że przyjeżdżam i chętnie z babcią zostaje, mówi mama i tata, potrafi wynieść po sobie pampersa do kosza, rozumie polecenia, tylko wszystko robi lewą ręką,nie to że mi przeszkadza, tylko czy tak zostanie? czy mu się zmieni?

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/09/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-14-i-15-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-66513 Sun, 28 Sep 2014 20:30:08 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6703#comment-66513 Cześć Martyna, uwielbiam czytać o postępach waszych dzieci. Od razu jak to czytam rysuje się uśmiech na mojej twarzy.

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/09/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-14-i-15-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-66506 Sun, 28 Sep 2014 20:19:07 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6703#comment-66506 W odpowiedzi do martanapi.

Wszystko przede mną 🙂

]]>
Autor: martanapi https://pamietnikmamy.pl/2014/09/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-14-i-15-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-66325 Sun, 28 Sep 2014 06:19:28 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6703#comment-66325 W odpowiedzi do Anna Wydrych.

Od kiedy Julitka zaczęła chodzić, to o spacerkach z wózkiem mogę zapomnieć:) nie chce siedzieć w wózku tylko biegać:) oczywiscie bardzo się cieszę, że jest taka żywa i ciekawa świata:)

]]>
Autor: martyna mama Hani https://pamietnikmamy.pl/2014/09/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-14-i-15-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-66079 Sat, 27 Sep 2014 12:16:30 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6703#comment-66079 Hey Aniu:) Moja mała Hania już ma 13 miesięcy wręcz biega uwielbia jak się za nią biega i mówi się „idę gonić Hanię”. Pije już se słomki i powoli zaczyna chcieć pić z kubeczka:d. Świetnie już wszytsko rozumie jak do niej mówimy że nie wolno i pokazujemy paluszek to ona się śmieje też go pokazuje i mówi „niu niu” bardzo śmiesznie to wygląda. Uwielbia się bawić kubeczkami, miseczkami i łóżeczkami już ma swój mały zestaw:d bardzo lubi tańczyć jak usłyszy w tv reklamę w której jest jakaś piosenka dupką kręci. Nie wiem czy wy tez dziewczyny tak macie ale odkąd moja mała dostała pierwszego ząbka w 10 miesiącu chce spać z nami mało śpi w łóżeczku i nie wiem co mam zrobić bo od 4 do 10 miesiąca ślicznie przesypiała całe noce w łóżeczku.

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/09/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-14-i-15-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-65860 Fri, 26 Sep 2014 21:25:43 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6703#comment-65860 W odpowiedzi do dorota.

O proszę 🙂 to faktycznie córeczka tatusia !

]]>