Komentarze do: Co Twoje dziecko potrafi robić po ukończeniu 16 miesiąca życia? https://pamietnikmamy.pl/2014/10/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-16-miesiaca-zycia/ ... oto moja historia macierzyństwa Sun, 25 Feb 2018 19:16:26 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.5 Autor: Mama https://pamietnikmamy.pl/2014/10/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-16-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-138087 Sun, 25 Feb 2018 19:16:26 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7011#comment-138087 Witam moja mała ma 16 miesięcy od 2 tygodni chodzi sama… Dość późno zaczęła robić papa i trochę się martwię bo jak się cieszy to strasznie macha rączkami i nie wiem czy to normalne a ponadto zaczyna się kręcić co też sprawia jej ogromną radosc

]]>
Autor: Iwona https://pamietnikmamy.pl/2014/10/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-16-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-110330 Fri, 17 Apr 2015 04:52:32 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7011#comment-110330 kolejny raz czytam Twój wpis i nadal mogę napisać , że nasza Ala rozwija się prawie dokładnie tak jak Natalka 🙂 za ok tydzień skończy 16 m-cy, ma dopiero 6 i pół ząbka 🙂 dużo mówi i od kilku dni chodzi a pierwsze płynne samodzielne ( nie zachęcane ) kroki zaczęła stawiać w dniu ukończenia 15 m-ca. Wcześniej to były pojedyncze kroczki w przejściach pomiędzy miejscami przy których stała 🙂 zaczyna malować, dużo naśladuje, bardzo dużo rozumie i używa wielu słow, także te który wymieniłaś: kotek – cici, piesek -fafa (wawa ale bardzo niewyraźnie „w” brzmi), jest jeszcze na piersi więc woła cycy, cyca, a na jedzenie i picie – mniam, auto – bbb lum bu, bum, -takie gaworzenia na „B”, wiadomo – mama, tata, baba, dada, jajo – na jaja, kinder jajo i czekoladki kinder oraz wszelkie czekoladowe figurki w sreberkach – tego nauczyła się z okazji Świąt Wielkanocnych :-), tu, tam, to, czapa – na czapkę, buti lub buci – buty, kapcie – czasem słowo w rózny sposób zniekształca 🙂 , pa pa – gdy żegna wychodzących z naszego domu i na wyjście na dwór, cacy, lala, dzidzia, aaaaaa – spanie i śpiewa na na na na, cza cza cza – przy czym rusza się i podryguje tanecznie 🙂

]]>
Autor: jarek https://pamietnikmamy.pl/2014/10/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-16-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-89160 Mon, 24 Nov 2014 08:23:25 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7011#comment-89160 Moj adrianek zaczal chodzic jak Muslime 7 miesiecy…ale Do tej pory niestety nic nie mowi..tanke tam jego dziwne slowka…troche mnie to martwi.a ma juz 16 mcy…

]]>
Autor: Aga https://pamietnikmamy.pl/2014/10/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-16-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-74837 Fri, 24 Oct 2014 09:19:22 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7011#comment-74837 Moja Gosia ma juz coprawda 18mcy a zaczela stawiac pierwsze kroczki w wieku 10mcy. Uwiez jeszcze wszystko przed wami i napewno wszedzie nie wchodzi;) u nas dolne szafki w kuchni zrobily sie nudne teraz jest „akcja krzeslo” ktore przestuwa wedle swojego zyczenia i operuje w gornych. Podziwiam fantacje naszych urwisow

]]>
Autor: mamuska https://pamietnikmamy.pl/2014/10/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-16-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-74779 Fri, 24 Oct 2014 05:20:55 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7011#comment-74779 Super, że Natalaka w końcu chodzi. Co prawda za jakiś miesiąc z rozmarzeniem będzie Pani wspominać jak jeszcze nie chodziła a w domu był porządek i można było wiele rzeczy zrobić 🙂 Mój Książę ma prawie 17m i mówi prawie każde słowo które mu się podpowie, a na co dzień używa podstawowych słów: mama,tata,dziadzia,baba,hau-hau,but,nos,am-am,fu (u nas to kupka),si-si,myju,gili-gili,auto… Książę woła o jedzenie i sam wszystko je,myje się (duźka,rączki,brzuszek,ząbki),zna trzy kolory 🙂 , czasem zawoła siu-siu,wspina się po meblach w domu,biega,rysuje (bazgruje na znikopisie),”odkurza i zamiata”,wyciera kurze,”obsługuje” pralkę i zmywarkę,właściwie to chyba każdą rzecz juz potrafi w domu po swojemu obsługiwać … Jest bardzo rezolutnym i rozkosznym maluchem, ale czasem jego energia mnie wykańcza 🙂 <3

]]>
Autor: Kaśka07 https://pamietnikmamy.pl/2014/10/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-16-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-74498 Thu, 23 Oct 2014 13:24:02 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7011#comment-74498 Witam mój synek skończy 07 listopada 16 miesięcy . Chodzić zaczął gdy skończył 10 miesięcy . Teraz biega jak szalony sam myje ząbki swoją szczoteczką i uwielbia się kąpać 😀 . Mówi mama , tata, baba, papa, daj , nie , tak i dużo po swojemu 🙂 . Macha ładnie rączką na do widzenia , daje buziaki i pokazuje jaki jest duży . Samodzielnie już je wszystkie posiłki i robi przy tym dużo bałaganu hehe . Jak dostaje kredki i blok to ładnie się bawi mam już jego pierwsze rysunki ( bazgroły) . Potrafi bardzo wiele ale niepokoi mnie jedna rzecz ponieważ jak nie dostanie tego co chce to płacze i mały złośnik potrafi uderzyć 🙁 . Staram sie go tego oduczyć ale cięzko idzie 🙂 Pozdrawiam

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/10/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-16-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-74463 Thu, 23 Oct 2014 11:55:08 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7011#comment-74463 W odpowiedzi do vivienne.

Ma jeszcze czas 🙂 doczekasz się 🙂

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/10/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-16-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-74462 Thu, 23 Oct 2014 11:54:06 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7011#comment-74462 W odpowiedzi do Marlena.

Zgadzam się w 100 % z Marleną. Chodzeniem się nie przejmuj bo to z czasem przyjdzie samo, Natalka też była niepewna, bała się sama chodzić, do czasu kiedy się odważyła i sama wystartowała dopiero po skończeniu 16 miesięcy. Natalce zdarzyło się też kilka razu wstać o 9:00, co do zasady wstaje jednak o 7:30. Podpytaj swojego pediatrę najlepiej.

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/10/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-16-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-74459 Thu, 23 Oct 2014 11:47:48 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7011#comment-74459 W odpowiedzi do Monika.

Nie mogę się już doczekać 🙂 Każdy etap rozwoju dziecka jest dla mnie niezwykły doświadczeniem.

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/10/co-twoje-dziecko-potrafi-robic-po-ukonczeniu-16-miesiaca-zycia/comment-page-1/#comment-74456 Thu, 23 Oct 2014 11:35:04 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7011#comment-74456 W odpowiedzi do Dominika.

To pięknie, bardzo dużo ząbków już ma :).

]]>