Komentarze do: Jak wygląda pobieranie moczu do badania u małej dziewczynki? https://pamietnikmamy.pl/2014/10/jak-wyglada-pobieranie-moczu-do-badania-ogolnego-u-malej-dziewczynki/ ... oto moja historia macierzyństwa Fri, 05 Jan 2018 14:13:26 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.5 Autor: Ola https://pamietnikmamy.pl/2014/10/jak-wyglada-pobieranie-moczu-do-badania-ogolnego-u-malej-dziewczynki/comment-page-1/#comment-137171 Fri, 05 Jan 2018 14:13:26 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6876#comment-137171 Ja dziś próbowałam pobrać mocz u 1,5 rocznej córki. Bezskutecznie. Pierwszy woreczek się odkleił,bo biegała, do drugiego nic nie zrobiła przez godzinę. Potem godzinne siedzenie w łazience na nocniku i zabawa wodą. Nic. Potem bieganie z gołym tyłkiem po pokoju. Zsikała się na podłogę, nie zdazylam nic złapać. Jak dla mnie jest t niewykonalne. Odpada noszenie na rekach żeby dziecko się nie ruszało,bo jestem w zaawansowanej ciąży. a mąz wraca wieczorem kiedy laboratorium jest już zamknięte. Spróbuje w poniedziałek z rana do nocnika. Innej opcji nie ma,zwłaszca przy tak dużym i cięzkim już dziecku

]]>
Autor: Mama https://pamietnikmamy.pl/2014/10/jak-wyglada-pobieranie-moczu-do-badania-ogolnego-u-malej-dziewczynki/comment-page-1/#comment-134949 Thu, 10 Aug 2017 18:44:39 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6876#comment-134949 W odpowiedzi do Seba.

Pierwszy raz pobierałam próbkę moczu córce (4 miesięcznej) i sukces. Najpierw mycie, w jednej misce woda z odrobiną płynu do higieny intymnej i przemywanie płatkiem kosmetycznym, potem z drugiej miski samą wodą, dalej psiknięcie octanisteptem 2x, wytarcie do sucha gazikiem jałowym. Wszystko kierunek z góry na dół. Pieluszka jednorazowa pod pupę, ręce odkazilam żelem antybakteryjnym i przyklejanie woreczka (dedykowany dla dziewczynek). Przykleił się szczelnie. Chwilkę odczekałam, dmuchnęłam 2x w okolice spojenia łonowego, dziecko miało ubaw i poleciało 10 ml siuśków 🙂 nic nie wyciekło, ślad po kleju nie został, woreczek prosto do pojemnika na mocz (bez przelewania). Wynik wyszedł prawidłowy, więc się udało.

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/10/jak-wyglada-pobieranie-moczu-do-badania-ogolnego-u-malej-dziewczynki/comment-page-1/#comment-132229 Thu, 06 Oct 2016 08:21:08 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6876#comment-132229 W odpowiedzi do Seba.

Ja osobiście nie miałam takiego problemu. Może spróbuj na oliwce delikatnie.

]]>
Autor: Seba https://pamietnikmamy.pl/2014/10/jak-wyglada-pobieranie-moczu-do-badania-ogolnego-u-malej-dziewczynki/comment-page-1/#comment-132228 Thu, 06 Oct 2016 07:35:45 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6876#comment-132228 A mieliście może problem z klejem z tego woreczka córce został klej i niewiele jak czym go zmyc

]]>
Autor: Beata https://pamietnikmamy.pl/2014/10/jak-wyglada-pobieranie-moczu-do-badania-ogolnego-u-malej-dziewczynki/comment-page-1/#comment-106239 Wed, 04 Mar 2015 16:06:12 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6876#comment-106239 Mojej Amelce udało się za pierwszym razem. Przykleiłam woreczek, położyłam się z nią i dałam cycusia.Zanim się najadła to i siku zrobiła. Najważniejsze jest, żeby dziecko jak najmniej się kręciło.

]]>
Autor: Edyta https://pamietnikmamy.pl/2014/10/jak-wyglada-pobieranie-moczu-do-badania-ogolnego-u-malej-dziewczynki/comment-page-1/#comment-106237 Wed, 04 Mar 2015 15:47:25 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6876#comment-106237 Witam:-)My nalewamy do miski letniej wody,zamaczamy stopy i po kilku sekundach mala siusia do pojemnika…Czasem wczesniej podaje picie jak wiem ze juz dawno pila.Potrzebne sa jednak dwie osoby by podstawic pojemnij i trzymac malucha…no chyba ze sam juz stoi:-)Pozdrawiam

]]>
Autor: Natalia https://pamietnikmamy.pl/2014/10/jak-wyglada-pobieranie-moczu-do-badania-ogolnego-u-malej-dziewczynki/comment-page-1/#comment-106235 Wed, 04 Mar 2015 15:08:35 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6876#comment-106235 My też bardzo się namęczyliśmy zanim mała zrobiła do pojemniczka. Nam na nieszczęścia kazano pobrać mocz na posiew. Pierwsze dziecko i już problem, u chłopców podobno łatwiej 🙂 Niestety mój pobór wyszedł tragicznie i skierowano nas na oddział pediatryczny, gdzie zatrzymano nas na 3 dni. Na szczęście posiew wyszedł dobrze i zostałyśmy wypisane. Następnym razem spróbuję metodę z woreczkiem 🙂 Pozdrawiam.

]]>
Autor: Justyna https://pamietnikmamy.pl/2014/10/jak-wyglada-pobieranie-moczu-do-badania-ogolnego-u-malej-dziewczynki/comment-page-1/#comment-80237 Tue, 04 Nov 2014 09:45:33 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6876#comment-80237 u nas była taka potrzeba w szpitalu. okazało się, że woreczek fajna sprawa tym bardziej, że zakładała go pielęgniarka. ale pojawił się problem w postaci reakcji alergicznej na klej na woreczku. 3 dni walczyłyśmy żeby skóra wyzdrowiała. zostało nam łapanie do pojemnika. nasz rekord to 1,5 godziny na kozetce, moja Iga karmiona raz z jednej raz z drugiej piersi, wołanie „siii” przez pielęgniarki i puszczanie wody z kranu. ale udało się. Igusia miała wtedy 7 miesięcy.

]]>
Autor: Tasia https://pamietnikmamy.pl/2014/10/jak-wyglada-pobieranie-moczu-do-badania-ogolnego-u-malej-dziewczynki/comment-page-1/#comment-76179 Mon, 27 Oct 2014 19:30:56 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6876#comment-76179 W odpowiedzi do Anna Wydrych.

oj nie dokonca latwiej ja musze czesto lapac bo mamy maly problem z nerkami i tez sie trzeba nagimnastykowac syn sie wierci kreci i ten worek najcesciej sie odkleja ale robie podobnie jak Ania daj pic i czekam z czubeczkiem w dloni co sie zlapie to sie zlapie.

]]>
Autor: Maniamamowania https://pamietnikmamy.pl/2014/10/jak-wyglada-pobieranie-moczu-do-badania-ogolnego-u-malej-dziewczynki/comment-page-1/#comment-70890 Thu, 16 Oct 2014 08:21:52 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=6876#comment-70890 Oj tak takie pobieranie próbki nie jest proste. Też przez to przechodziliśmy, kiedy Staś miał około roku. U nas sprawdziły się woreczki, ale też próbowaliśmy kilka razy. Poskutkowało podanie piersi 🙂

]]>