Komentarze do: Urlop wychowawczy – nowelizacja przepisów https://pamietnikmamy.pl/2014/10/urlop-wychowawczy-nowelizacja-przepisow/ ... oto moja historia macierzyństwa Tue, 26 Feb 2019 19:15:50 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.5 Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/10/urlop-wychowawczy-nowelizacja-przepisow/comment-page-2/#comment-143800 Tue, 26 Feb 2019 19:15:50 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7344#comment-143800 W odpowiedzi do Marlena.

Urlop wychowawczy przysluguje tylko wtedy kiedy pracownica posiada umowe o prace, czyli pozostaje w zatrudnieniu.

]]>
Autor: Marlena https://pamietnikmamy.pl/2014/10/urlop-wychowawczy-nowelizacja-przepisow/comment-page-2/#comment-143798 Tue, 26 Feb 2019 14:45:57 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7344#comment-143798 Czy gdy pracowałam 7miesiecy i pracodawca rozwiązał umowę z dniem porodu poszłam na macierzyńskie na rok a potem będzie przysługiwać mi wychowawcze?

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/10/urlop-wychowawczy-nowelizacja-przepisow/comment-page-2/#comment-138114 Mon, 26 Feb 2018 22:37:49 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7344#comment-138114 W odpowiedzi do Sandra.

Jeśli chodzi o urlop wychowawczy to można go wykorzystać ale konieczne jest tutaj posiadanie umowy o prace. Jesli chodzi o urlop wychowawczy to nie obowiązuje tutaj zasada przedłużenia umowy o prace z mocy prawa. Pracodawca musi sam z dobrej woli podpisać z tobą nową umowę o pracę.

]]>
Autor: Sandra https://pamietnikmamy.pl/2014/10/urlop-wychowawczy-nowelizacja-przepisow/comment-page-2/#comment-138113 Mon, 26 Feb 2018 17:04:45 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7344#comment-138113 Przepraszam za błędy wi pisowni: chciałabym, miałabym*

]]>
Autor: Sandra https://pamietnikmamy.pl/2014/10/urlop-wychowawczy-nowelizacja-przepisow/comment-page-2/#comment-138112 Mon, 26 Feb 2018 17:01:56 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7344#comment-138112 Witam. 15.06.2018 konczy mi sie umowa o pracę, przebywam obecnie na macierzyńskim do 31.08.2018. Mam również 3.5 letniego synka. Chciałabym skorzystać z urlopu wychowawczego i jak to wygląda czy musiałbym pójść.do pracodawcy i porozmawiać, aby przedłużył mi umowę? Czy ewentualnie taki wniosek moge złożyć 3 tyg przed wygaśnięciem mojej umowy i umowa automatycznie by mi sie przedłużyła, ale we wniosku podalabym termin ze urlop wychowawczy chciałbym mieć od 1.09.2018 do 31.08.2020 chciałbym wykorzystać dwa lata, az młodsze dziecko pójdzie do przedszkola.

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/10/urlop-wychowawczy-nowelizacja-przepisow/comment-page-2/#comment-138065 Fri, 23 Feb 2018 18:23:04 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7344#comment-138065 W odpowiedzi do Anna.

Też można złożyć wniosek o urlop wychowawczy.

]]>
Autor: Anna https://pamietnikmamy.pl/2014/10/urlop-wychowawczy-nowelizacja-przepisow/comment-page-2/#comment-138061 Fri, 23 Feb 2018 14:57:42 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7344#comment-138061 czy mogę isc na urlop wychowawczy bo wykorzystałam część trochę pracowałam skończyła mi się umowę i mam kolejnączy wtej sytuacji urlop wychowawczy przepada czy na kolejnej umowie teżmożna go kontynuować?

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/10/urlop-wychowawczy-nowelizacja-przepisow/comment-page-2/#comment-137622 Fri, 02 Feb 2018 09:57:11 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7344#comment-137622 W odpowiedzi do ewa.

tak

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2014/10/urlop-wychowawczy-nowelizacja-przepisow/comment-page-2/#comment-137621 Fri, 02 Feb 2018 09:33:27 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7344#comment-137621 W odpowiedzi do KASIA.

Przepisy prawa nakazują by jeden miesiąc urlopu był przeznaczony wyłącznie dla drugiego rodzica, np. matka dziecka przebywa na urlopie 35 miesięcy, a ojciec dziecka 1 miesiąc, albo odwrotnie. Oznacza to, że w sytuacji gdy tylko jeden z rodziców wykorzystuje cały urlop wychowawczy, to może on trwać maksymalnie 35 miesięcy.

Odpowiedź brzmi nie, Twój mąż nie musi wykorzystywać tego jednego miesiąca.

]]>
Autor: KASIA https://pamietnikmamy.pl/2014/10/urlop-wychowawczy-nowelizacja-przepisow/comment-page-2/#comment-137608 Thu, 01 Feb 2018 21:07:13 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=7344#comment-137608 Witam
Mam pytanie. Chciałabym iść na urlop wychowawczy od 6.04.2018 i wykorzystać 24 miesiące. Czy w takiej sytuacji mój mąż musi również wziąść ten jeden miesiąc urlopu wychowawczego?

]]>