Komentarze do: Jak planować wydatki? https://pamietnikmamy.pl/2017/01/jak-planowac-wydatki/ ... oto moja historia macierzyństwa Tue, 14 Mar 2017 20:23:11 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.5 Autor: odpustowe https://pamietnikmamy.pl/2017/01/jak-planowac-wydatki/comment-page-1/#comment-134018 Tue, 14 Mar 2017 20:23:11 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=14522#comment-134018 Przydatny wpis dla młodej i świeżo upieczonej mamy. Nigdy wcześniej nie robiłam tego, planowanie wydatków to „nowość” dla mnie, bo nigdy tego nie robiła, specjalnie nie zwracałam uwagi na to, nie ma się czym chwalić oczywiście, tylko wziąć się do roboty.

]]>
Autor: Anna Wydrych https://pamietnikmamy.pl/2017/01/jak-planowac-wydatki/comment-page-1/#comment-133661 Wed, 22 Feb 2017 21:44:32 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=14522#comment-133661 W odpowiedzi do Kasia.

Osoba bezrobotna nie ma obowiązku powiadomienia urzędu pracy o pobieraniu świadczenia rodzicielskiego oraz nie wykazuje tego w zeznaniu rocznym, ponieważ tzw. kosiniakowe nie podlega opodatkowaniu.

]]>
Autor: Kasia https://pamietnikmamy.pl/2017/01/jak-planowac-wydatki/comment-page-1/#comment-133530 Fri, 17 Feb 2017 09:35:24 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=14522#comment-133530 A proszę jeszcze o informacje czy gdybym np miesiąc przed urodzeniem dziecka sama zrezygnowala z urzędu pracy i zasiłku dla bezrobotnych żeby mnie nie wołali co miesiąc na podpis itd a wiadomo z małym dzieckiem od razu do pracy nie pójdę. To po porodzie nie będzie problemu żeby się starać o kosiniakowe? czy muszę poczekać na decyzje o wyrejestrowaniu z tego urzędu i utracie zasiłku? I dopiero wtedy wypełnić wniosek o zasiłek rodzicielski Będę bardzo Pani wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam

]]>
Autor: Em https://pamietnikmamy.pl/2017/01/jak-planowac-wydatki/comment-page-1/#comment-132886 Tue, 17 Jan 2017 21:16:01 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=14522#comment-132886 Ja zrobilam tabele – kalendarz na caly miesiac. Na zielono wpisuje dochody na czerwono wydatki stale a na czarno biezace. Pod tabela wpisuje sume dochodow i sume wydatkow stalych. Sprawdza sie w moim przypadku. Wiem ile i na co wydaje. Moj maz natomiast wogole sie tym nie zainteresowal. I przez to wiecznie brakuje nam kasy. Ale to tylko ja wydaje na pierdoly. Tylko ze on zarabia 2.5 raza wiecej ode mnie. Polowe pensji przelewam na mieszkanie. Z drugiej polowy oplacam rate kredytu, szkole corki, abonament, ubezpieczenie mieszkania, rachunki za prad internet. Dzieki bogu woda i ubezpieczenie auta jest raz na 3 miesiace.

]]>
Autor: To Dopiero Poczatek https://pamietnikmamy.pl/2017/01/jak-planowac-wydatki/comment-page-1/#comment-132884 Tue, 17 Jan 2017 21:06:11 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=14522#comment-132884 Prowadzę taki dzienniczek w Excelu. Baaardzo jest szczegółowy. Podzieliłam go na 14 kategorii. Każda kategoria dzieli się na kilka podkategorii. np Kategoria „Dziecko” zawiera podkategorie: rozwój, przedszkole, opiekunka, zabawki oraz inne. Prowadzę go od kilku lat i bardzo polecam. Zidentyfikowałam miejsca przez które niepotrzebnie „wyciekają” mi pieniądze. Może wyjdę teraz na sknerę ale choćby takie reklamówki z Biedronki za 8 gr… 😛

]]>