Kosmetyki https://pamietnikmamy.pl ... oto moja historia macierzyństwa Sun, 09 Sep 2018 19:42:07 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.5 https://pamietnikmamy.pl/wp-content/uploads/2016/07/__newcropped-Zrzut-ekranu-2016-07-02-o-21.02.29-32x32.png Kosmetyki https://pamietnikmamy.pl 32 32 Moja aktualna pielęgnacja włosów https://pamietnikmamy.pl/2018/04/moja-aktualna-pielegnacja-wlosow/ https://pamietnikmamy.pl/2018/04/moja-aktualna-pielegnacja-wlosow/#comments Thu, 19 Apr 2018 17:00:53 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=16256 Po zimie zauważyłam, że moje włosy zrobiły się bardzo suche z tendencją do puszenia. Długo zastanawiałam się co zrobić oraz jakich kosmetyków użyć, żeby poprawić ich kondycję. Dwa miesiące temu otrzymałam do przetestowania serię kosmetyków Schwarzkopf Beology. Stwierdzam, że są to idealne produkty na moje niesforne i napuszone długie włosy. Zaskoczyła mnie kolorystyka tych produktów i wykonanie. Serum jest w szklanej i bardzo ekskluzywnej buteleczce.

Serum

Formuła zawiera połączenie żelu i emulsji. Po naciśnięciu z dozownika wypada zielona i biała substancja, która po połączeniu daje lekką i przyjemną konsystencję. Emulsja wzbogacona została o ekstrakt z głębokich mórz i brunatną algę, znaną ze swoich właściwości antyoksydacyjnych. Bardzo łatwo się aplikuje. Wystarczy wziąć niewielką ilość produktu żeby rozprowadzić ją na włosy. Serum w ogóle nie obciąża włosów, sprawia że są bardzo gładkie w dotyku i lśniące. Efekt gładkich włosów bardzo długo się utrzymuje. Produkt nie ma konsystencji olejku i nie skleja ich. Bardzo szybko się wchłania i odżywia włosy. Jestem przekonana, że w moim przypadku polepsza rozczesywanie włosów.

 

Szampon

Szampon zawiera ekstrakt z głębin mórz i brunatną algę. Bardzo dobrze się pieni i oczyszcza włosy. Skład szamponu też na plus. Po wyciśnięciu na ręce mamy perłową, gęstą substancję. Po pierwszym myciu byłam bardzo zaskoczona, ponieważ wszystko co opisywał producent się sprawdziło! Co prawda nie był to efekt jak przy stosowaniu odżywki lub maski, ale włosy  i tak w moim odczuciu  były nawilżone i odżywione. Jego opakowanie również przypadło mi do gustu, kolorystyka jak w przypadku reszty kosmetyków z tej serii jest morsko – złota.

Odżywka

Jest jedną z lepszych odżywek jakie używałam. Zgodnie z zaleceniem producenta odżywkę pozostawiałam na włosach na kilka minut. Po czym spłukiwałam. Odżywka nie klei się do włosów, już w trakcie spłukiwania czuć pod palcami, że włosy zostały wygładzone. Produkt sprawdza się do włosów gęstych oraz puszących się. Po wysuszeniu włosy łatwo się układa. Nie elektryzują się,  co w moim przypadku jest wielką zaletą. Włosy nie odstają mi na boki, co miało miejsce wcześniej. Odżywka daje efekt sypkich włosów, tak jakbym dopiero wyszła z salonu fryzjerskiego. Są bardzo mięciutkie w dotyku. Jest bardzo wydajna bo na jedną aplikację zużywamy bardzo mało produktu. Oprócz tego ma bardzo poręczne opakowanie. Jedynym minusem jest dozownik, który czasami może się zatkać zaschniętą odżywką. Będzie miało to miejsce kiedy, zapomnimy zamknąć  dozownik po użyciu, ale to już zależy od użytkownika. Mnie czasem zdarza się go po prostu zapomnieć zamknąć.

Maska

Maska jest trochę gęstsza od odżywki. Zamknięta jest w stylowym pojemniczku z zakrętką o ładnej szacie graficznej. W przypadku maski nie ma dozownika same sobie dozujemy ilość produktu jaką chcemy zużyć. Takie opakowanie jest o tyle dobre, że nawet jeśli mamy końcówkę produktu to z łatwością możemy wybrać resztkę. Maska zdecydowanie daje jeszcze większy efekt wygładzenia (polecam po nałożeniu maski nałożyć czepek kąpielowy). Mocniej nawilża i wzmacnia włosy. Nie przyklepuje ich od nasady, wręcz zauważyłam lekkie uniesienie. Maska będzie zbawieniem dla osób, które borykają się z takim samym problemem jak ja – puszeniem włosów.

Wygładzający spray do włosów, ekstrakt z głębin mórz.

Spray ma za zadanie, chronić włosy przed gorącym powietrzem suszarki, wygładza i ma delikatny zapach. Idealny przed stylizacją na gorąco. Tak jak już wam kiedyś wspominałam, że susze włosy suszarką i prostuje prostownicą, dlatego ten produkt jest u mnie niezbędny. 

Po przetestowaniu całej serii produktów Schwarzkopf Beology śmiało mogę stwierdzić, że najmocniejszą stroną produktów jest ich skuteczność. Same zauważyłyście pewnie, że mam bardzo gęste i grube włosy. Muszę nawet  przyznać, że moje włosy nie były nigdy gładkie i lśniące. Zazwyczaj z tendencją do puszenia się. Dlatego też, widzę ogromną różnicę.  Cała seria sprawiła, że moje włosy w końcu odżyły. Stały się lśniące i bardzo gładkie w dotyku. Nawet moja mama zauważyła, że moje włosy są jakieś inne, zdrowsze.

Osobiście mam takie poczucie, że produkty Schwarzkopf Beology wnikają w strukturę włosa i je odbudowują. Niewątpliwą zaletą jest zapach całej serii, lekko kwiatowy.  Na moich włosach ten zapach utrzymuje się, aż na drugi dzień. Nawet Natalka zauważyła, że moje włosy bardzo pięknie pachną! Dziewczyny wiem, że każda z nas ma inne włosy i trzeba indywidualnie dobierać produkty metodą prób i błędów.  Mnie zdecydowanie cała seria pomogła w walce z puszeniem się włosów. Najbardziej polubiłam odżywkę oraz serum, których aplikacja to dosłownie kilka minut. Niestety przy dziewczynkach rzadziej używam maski, ale kilkakrotnie ja przetestowałam.

A jakie produkty do włosów Ty używasz na co dzień?

 

Fot: http://landowska.org/

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2018/04/moja-aktualna-pielegnacja-wlosow/feed/ 2
Nowości w mojej kosmetyczce https://pamietnikmamy.pl/2016/04/nowosci-w-mojej-kosmetyczce-2/ https://pamietnikmamy.pl/2016/04/nowosci-w-mojej-kosmetyczce-2/#comments Fri, 01 Apr 2016 11:49:15 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=13006 Do Złotych Tarasów trafiłam w okresie gorących wyprzedaży. Nie mogłam się powstrzymać i weszłam do perfumerii Bath & Body Works. Kupiłam kilka słodkich kosmetyków i świecę. Oczywiście gama zapachów jest bardzo różnorodna. Dlatego też, jeśli nie lubicie słodkich zapachów to znajdziecie tam także świeże i mniej słodkie nuty. Jestem jednak przekonana, że oszalejecie z zachwytu bo zapachy są naprawdę nieziemskie.

DSC_2037

1. Winter Candy Apple – balsam do Ciała

DSC_2055

Nawilżający balsam do ciała ma lekką, nietłustą konsystencję. Szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej skóry. Idealnie nadaje się na co dzień. Zawiera masło shea, olejek jojoba, który chroni naszą skórę oraz witaminę E.  Zapewnia nawilżenie, które trwa cały dzień. Zapach jest bardzo intensywny i trwały.

Nuta zapachowa : jabłko, kandyzowana pomarańcza, piżmo , irys, mech , kwiaty neroli.

2. Winter Candy Apple – żel pod prysznic

DSC_2058

Nuta zapachowa tego żelu to kandyzowane jabłko, skórka cytrynowa, cynamon, piżmo. Jeden z najintensywniejszych żeli pod prysznic jakie używałam. Skóra już po kąpieli jest nawilżona i pachnąca.

3. VELVET SUGAR – mgiełka perfumowana

DSC_2062

Niesamowicie zmysłowy zapach. Jeden z najpopularniejszych zapachów Bath & Body Works. Bardzo go lubię.  Mieszanka zapachowa:  red velvet crème, golden plum, sugared musk, pink jasmine, wild strawberries.

DSC_2040

4. Forever Midnight – mgiełka perfumowana (fioletowy flakonik na zdjęciu poniżej).

DSC_2046

A to prawdziwy dynamit zapachowy. Nuta zapachowa to sama słodycz nektaru śliwkowego, który wzmacnia egzotyczne, aksamitnie kwiatowe akordy nocnego jaśminu i waniliowej orchidei – pięknych za dnia, a nocą odurzający zmysłowym, delikatnie korzennym aromatem. Wyraźnie wyczuwalna i bogata nuta likieru karmelowego.

5. Świeca – Coconut Vanilla

DSC_2050

Bardzo intensywna świeca zapachowa. To jeden z moich ulubionych zapachów tej marki. Czas palenia: 30-45 godzin. Jest to świeca bardzo dobrej jakości i to co wymaga podkreślenia to to, że bardzo równo się wypala. To duży plus. Zapach jaki oddaje ta świeca jest niewiarygodnie trwały i intensywny.

Lubię kosmetyki tej marki. Kupuję je jednak okazjonalnie, głównie na wyprzedaży. Uważam, że są godne polecenia.

Jestem ciekawa na co kosmetycznego Ty ostatnio się skusiłaś?

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2016/04/nowosci-w-mojej-kosmetyczce-2/feed/ 4
Kilka sposobów na złagodzenie siniaków i stłuczeń u dzieci https://pamietnikmamy.pl/2015/04/kilka-sposobow-na-zlagodzenie-siniakow-i-stluczen-u-dzieci/ https://pamietnikmamy.pl/2015/04/kilka-sposobow-na-zlagodzenie-siniakow-i-stluczen-u-dzieci/#comments Wed, 15 Apr 2015 11:38:35 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=9413 Jeśli jeszcze daleka droga do pierwszych kroczków Twojego malucha możesz na spokojnie przeczytać ten post. Przeczytaj go jednak uważnie bo stłuczenia czy upadki malucha są nieuniknione. Choćbyś zabezpieczyła wszystkie kanty, rogi i inne niebezpieczne powierzchnie to i tak znajdzie się inna przeszkoda na, której Twój maluszek może nabić sobie guza. Mojej Natalce wystarczy nawet prosta droga.

W momencie kiedy dziecko zaczyna swoją przygodę z nauką chodzenia zaczynają się upadki. Byłoby pięknie gdyby się one nie zdarzały, ale nie mamy przecież oczu wokół głowy.

Co robić jeśli już nasze dziecko nabije sobie siniaka?

Siniaki początkowo przybierają ciemno-czerwoną barwę, która zmienia się na siną, zielonkawą a potem w żółtą. Zostają one zwykle wchłonięte przez organizm w ciągu 7-10 dni. Istnieją jednak sposoby, które mogą przyspieszyć gojenie się siniaków.

 Jakie są domowe sposoby na złagodzenie siniaków i stłuczeń?

  • kompres z octu
  • woreczki z lodem lub zimny okład
  • okład z liścia kapusty

Ja z reguły stosuję woreczki z lodem a potem smaruję obszar siniaka Natalki maścią Arnika, którą poleciła mi Pani w aptece.

Arnika – jest to  maść na bazie ziół , która skutecznie uszczelnia naczynia krwionośne i powoduje zmniejszenie objętości krwiaków.

Z moich obserwacji wynika, że smarowanie maścią z arniki zdecydowanie przyśpiesza gojenie się i znikanie siniaków.

DSC_1665

Skład maści

Biomaść Arnika zawiera  ekstrakt z kwiatów arniki, olejek esencjonalny z mięty, ekstrakt olejowy z dziurawca i roztwory wodne z kleiku, prawoślazu, posiada dzięki tym składnikom  działanie odświeżające i łagodzące. Stosowana jest przy stłuczeniach, obrzękach, siniakach, a także  przy rozszerzonych i pękających naczynkach, (pajączkach). Jest wskazana przede wszystkim po intensywnym wysiłku sportowym, nadmiernych obciążeniach fizycznych, intensywnej pracy mięśni oraz przy drobnych urazach.

Kochani to są sposoby na złagodzenie siniaków,które ja znam. A jaki Ty znasz inny sprawdzony sposób na stłuczenia i siniaki? Jak to jest z tymi upadkami u Waszych dzieciaków?

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2015/04/kilka-sposobow-na-zlagodzenie-siniakow-i-stluczen-u-dzieci/feed/ 16
Jak przygotować domowe kosmetyki? https://pamietnikmamy.pl/2015/04/jak-przygotowac-domowe-kosmetyki/ https://pamietnikmamy.pl/2015/04/jak-przygotowac-domowe-kosmetyki/#comments Wed, 08 Apr 2015 08:04:29 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=9566 Jeśli chcesz mieć pewność, że używasz naturalnych kosmetyków, nie zwierających żadnych szkodliwych składników, najlepiej będzie jeśli przygotujesz je sama w domu. Wiesz doskonale na jakie składniki jesteś uczulona i od razu możesz je wyeliminować podczas przyrządzania mikstur!

Zalet jest wiele. Sama łączysz składniki i wiesz czego używasz. Robisz tyle, ile akurat potrzebujesz. Więc nic się nie przeterminuje. A poza tym nie płacisz za opakowanie. Więc zdecydowanie oszczędzasz.

W celu przygotowania domowych kosmetyków warto mieć w domu płatki owsiane, miód, mleko.

Z tych produktów można przyrządzić nie tylko wspaniałe śniadanie, ale także przygotować doskonały peeling do ust.

Przepis na naturalny peeling do ust:

Należy spierzchnięte wargi najpierw pomasować szczoteczką do zębów, a następnie położyć na nie miód- dzięki temu łatwemu sposobowi wszystkie skórki z warg szybko znikną.

Przepisy na naturalny peeling do ciała:

Z płatków owsianych i mleka możemy przygotować doskonały peeling. Wystarczy, że połączysz 2 łyżki płatków z 3 łyżkami tłustego mleka i odstawisz na godzinę.

Peeling możemy również otrzymać z miodu połączonego z gruboziarnistą solą morską. Jeśli nie masz jej pod ręką- możesz użyć soli kuchennej (ale również gruboziarnistej). Peelingu należy użyć bezpośrednio na skórę, aby sól się nie rozpuściła. Możesz również dodać do niego odrobinę cytryny, a także oliwy z oliwek. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj w celu ich połączenia.

Przepis na naturalną maseczkę do twarzy:

Maseczkę możemy przygotować ze startego selera z dodatkiem żółtka. Maseczkę nakładamy po kąpieli żeby dłużej działała. Najlepiej połóż się i zrelaksuj, nałóż na twarz gazę, żeby maseczka szybko nie odparowała. Jest ona doskonała dla bardzo wrażliwej skóry.

Maseczkę możesz również przygotować z rozgniecionego banana, połącz go z odrobiną oliwy oliwek. Zmieszaj, aż powstanie bardzo gęsta masa i nałóż na twarz na 15 minut. Maseczka ma za zadanie nawilżyć cerę.

Naturalny sposób na wypadające włosy:

Na wypadające włosy- najlepsza będzie czarna rzepa, zatem zetrzyj ją na tarce i  wyciśnij z niej cały sok. Po czym nałóż na włosy, na 10 minut.

Naturalny sposób walki z cellulitem:

Domowym sposobem możesz również zwalczyć cellulit- 4 łyżki suszonego bluszczu zalej połową zagotowanego oleju winnego. Odstaw na kilka godzin i wlej do kąpieli, do niezbyt gorącej wody.

Jeśli cenisz kosmetyki naturalne?  Ale wciąż odstrasza Cię ich cena. A może właśnie skończył Ci się peeling, albo maseczka do twarzy? Warto zastosować wyżej przedstawione sposoby.  Utworzone przez Ciebie mikstury nie wyleczą co prawda problemów skóry, ale wspaniale ją wygładzą, nawilżą, a nawet pomogą w walce z cellulitem.

Lubisz kosmetyki naturalne?

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2015/04/jak-przygotowac-domowe-kosmetyki/feed/ 12
Jaki wybrać krem ochronny w okresie zimowym dla dzieci? https://pamietnikmamy.pl/2015/02/jaki-wybrac-krem-ochronny-w-okresie-zimowym-dla-dzieci-2/ https://pamietnikmamy.pl/2015/02/jaki-wybrac-krem-ochronny-w-okresie-zimowym-dla-dzieci-2/#comments Tue, 17 Feb 2015 13:18:38 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=8775

Dzisiaj będzie o moim kosmetycznym odkryciu na tzw. niepogodę, czyli krem ochronny przed wiatrem i zimnem dla dzieci i niemowląt – babydream.

Krem kupiłam w Rossmanie, za jakieś 5 zł. Wybrałam go ze względu na dość dobry skład. Głównie jest przeznaczony dla dzieci ale ja również zaczęłam go stosować i uważam, że bardzo dobrze się sprawdza.

Krem ochronny aplikuje Natalii na 15-20 minut przed wyjściem. Wyciskam z tubki dosłownie troszeczkę, ma to być cienka warstwa, ważne jednak, żeby była bardzo dobrze rozprowadzona. Zanim wyjdę z Natalią krem się wchłonie i utworzy ochronną „kołderkę” na twarzy.

Należy trzymać się zasady, że smarujemy wszystko, co nie jest zakryte czapką, szalikiem i rękawiczkami. Trzeba pamiętać o dokładnym nawilżaniu noska i policzków.

CSC_1404

Opis produktu podany przez producenta kremu:

Babydream krem ochronny przed wiatrem i zimnem dla niemowląt i dzieci. Niezawodnie chroni skórę przed zimnem, wiatrem i wilgocią. Olej z awokado i pantenol chronią skórę przed utratą wilgoci i utrzymują jej naturalną równowagę. Rumianek koi wrażliwą skórę. Wysokowartościowy olej słonecznikowy intensywnie pielęgnuje skórę. Krem jest idealny również dla wrażliwej skóry dorosłych. Produkt gwarantowanej jakości: nie zawiera barwników i substancji konserwujących. Nie zawiera oleju mineralnego i parafinowego. Tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.

Skład:

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annus Seed Oil, Cetearyl Isononanoate, Glycerin, Sorbitan Oleate, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Hydrogenated Vegetable Oil, Persea Gratissima Oil, Parfum, Sodium Chloride, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Cera Alba, p-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, Phytic Acid, Chamomilla Recutita Flower Extract, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Bisabolol, Farnesol.

Cena: 5 zł

Moje obserwacje po stosowaniu kremu:

Plusy:

  • dobry skład;
  • fajnie nawilża i natłuszcza skórę;
  • ładny zapach;
  • fajnie się sprawdza jako krem do rąk.

Minusy:

  • Nie ma filtrów UV, dlatego nie nadaje się na wypad na narty lub snowboard gdzieś np. w Alpach :);
  • Nie sprawdził się u mnie pod makijaż. Zbyt tłusta formuła. Ale musicie same wypróbować bo to sprawa naprawdę indywidualna.

Podsumowując:

Gdzieś czytałam, że dobry krem ochronny na zimę to ten który w swym składzie zawiera małą ilość wody a jeszcze lepiej jeśli jej w ogóle nie zawiera. Jak widzicie babydream wodę zawiera w składzie na pierwszym miejscu. Czy to minus? Jestem ciekawa waszego zdania. Może któraś z was stosowała również ten krem.

Czym się kierować wybierając krem ochronny dla maluszka?

Warto wybrać krem który można stosować od 1 dnia życia (dobra wiadomość dla maluszków, które przyjdą na świat zimą ). Ważne aby krem nie zawierał substancji zapachowych, konserwujących i parabenów. A zawierał w swym składzie panthenol, dzięki czemu redukuje zaczerwienienia i łagodzi podrażnienia.

CSC_1405

Jestem ciekawa jakiego kremu Ty używasz na tzw. niepogodę?

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2015/02/jaki-wybrac-krem-ochronny-w-okresie-zimowym-dla-dzieci-2/feed/ 25
Nowości w mojej kosmetyczce https://pamietnikmamy.pl/2014/06/nowosci-w-mojej-kosmetyczce/ https://pamietnikmamy.pl/2014/06/nowosci-w-mojej-kosmetyczce/#comments Mon, 23 Jun 2014 09:50:22 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=5534 Kiedy podróżuję, odwiedzam często sklepy bezcłowe na lotnisku, z doświadczenia już wiem, że często można tam trafić na fajne promocje i kupić kosmetyki czy perfumy zdecydowanie dużo taniej niż w popularnych drogeriach w Polsce. Trzeba jednak uważać, bo nie na każdym lotnisku trafimy na okazję. Ja zazwyczaj robiąc zakupy sprawdzam z telefonu aktualną cenę w Polsce.

Wracając z Zakynthos do Warszawy odwiedziłam duty free shop i zrobiłam sobie osobisty dzień Mamy. Od bardzo dawna już podobał mi się zapach perfum Chanel – COCO Mademoiselle (50ml)  i dopiero teraz udało mi się je kupić w dość przystępnej cenie.

Dlaczego ten zapach?

Nietuzinkowe połączenie bergamotki, grejpfrutów i pomarańczy z dodatkiem kilku kropel dzikiej róży, niewinnego jaśminu oraz egzotycznego liczi powoduje, że nie mogę obok tego zapachu przejść obojętnie. Jest niezwykle świeży, orientalny i długo się utrzymuje. Nuty wanilii, piżma i paczuli dodają zapachowi zmysłowości. Zaczarował mnie ten zapach i niewątpliwie będzie jednym z moich ulubionych.

CSC_1267

Drugim moim zakupem jest Dior Glow Designer Make-up Palette. Spodobała mi się taka wersja kompaktowa paletki dla podróżujących. Szukałam od dawna czegoś takiego. W palecie jest 4 kolory moich ulubionych cieni pastelowych do powiek,  róż do policzków (rosy nude blush) oraz 3 rodzaje mini błyszczyka do ust. Do tego dołączone są jeszcze  2 aplikatory do cieni i pędzelek do różu.

CSC_1272

Jestem ciekawa jaki jest Twój ulubiony zapach perfum? i Jakie cienie do powiek Ty aktualnie używasz i czy jesteś zadowolona? Co mogłabyś mi polecić ze szminek?

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2014/06/nowosci-w-mojej-kosmetyczce/feed/ 15
Recenzja kosmetyków na rozstępy https://pamietnikmamy.pl/2013/07/recenzja-kosmetykow-z-serii-pharmaceris-m/ https://pamietnikmamy.pl/2013/07/recenzja-kosmetykow-z-serii-pharmaceris-m/#comments Tue, 02 Jul 2013 15:52:22 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=677 Obiecałam, że podzielę się z wami spostrzeżeniami po przetestowaniu kosmetyków z serii Pharmaceris M (krem zapobiegający rozstępom wzmacniający strukturę skóry oraz ujędrniający krem do pielęgnacji biustu w okresie ciąży i karmienia).

Kremy te stosowałam zgodnie z zaleceniem producenta od 4 miesiąca ciąży i stosuje je również teraz w okresie połogu.  Po ciąży nie mam żadnych rozstępów. Nie wiem, czy to zasługa tych kosmetyków, ale faktem jest, że nimi nawilżałam brzuch i uda. W ogóle nie odczuwałam swędzenia skóry na brzuchu. Biust pozostał jędrny. Kosmetykom wystawiam ocenę 5, gdyż moje oczekiwania zostały spełnione.

Jestem ciekawa, czy któraś z was stosowała kosmetyki z serii Pharmaceris M? Jaka jest wasza opinia?

Po porodzie został mi niewielki brzuszek. Zakupiłam specjalny pas poporodowy i staram się w nim chodzić kilka godzin dziennie tak żeby ładnie się wchłonął. Po połogu zacznę na pewno ćwiczonka :).

Pod poprzednim moim postem dotyczącym tych kosmetyków, Mamusie – czytelniczki bloga zostawiły bardzo cenne porady w komentarzach. Postanowiłam je przedstawić w tym poście ponieważ mogą one pomóc innym przyszłym mamom stojącym przed dylematem, które kosmetyki   najlepiej wybrać.

Smellycat poleciła
•    olej ze słodkich migdałów. Bez wszystkich świństw zawartych w tradycyjnych oliwkach, świetnie nawilża-używamy wspólnie z córką:)

Alexandra Magdalena poleciła:
•    JA przez dłuższy czas używałam Oliwki PALMERS z masłem kakaowym… polecam!  Obecnie mam przerwę jestem w 19 tyg. ciąży i używam oliwki z Penaten Baby.
•    Zakupiłam wczoraj w sklepie zielarskim olejek ze słodkich migdałów oraz z kiełków pszenicy! Wieczorem się wysmarowałam i skora jest bombowa! Mega nawilżona..rewelacja! Także polecam. Dodatkowo poczytałam trochę w tych wszystkich gazetkach dla kobiet w ciąży, które kupuje mi mój Mąż i polecany jest jeszcze olejek arganowy oraz z orzechów macadamia. Mogę jeszcze doradzić, aby może spróbować kupić te olejki choćby na allegro, niż w zwykłych zielarskich, bo ceny są dosyć wysokie.

Pojawił się komentarz Asi, która nie stosuje żadnych kremów  z uwagi na alergie, z kolei poleca prowadzić aktywny tryb życia.

Asia napisała:
Jestem w 6 mc. Nie mam celulitu ani rozstępów….zdrowy i aktywny tryb życia mnie uratował. Przed ciąża ważylam 50 kg ,a teraz niecałe 60 kg. Przy 175 cm. Delikatnie, bo delikatnie ale ćwiczyłam do 5 mc, lekarz to poparł. Nie kremuje się niczym co zwalcza rozstępy i takie tam….na wszystko mam alergie….nie życzę nikomu….na większość kosmetyków tak reaguję. od czasu do czasu posmaruję sie zwykłym kremem bambino. Nie spodziewam się jakiś zmian bo ani mama, ani babcia ich nie miały….zresztą co ma być to będzie…

Był tez jeden komentarz Ewy, która napisała, że nie poleca tych kremów, natomiast nie napisała dlaczego.
Ewa napisała:
super krem, ale nie polecam

Jeżeli macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na radzenie sobie z rozstępami, piszcie je proszę w komentarzach.

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2013/07/recenzja-kosmetykow-z-serii-pharmaceris-m/feed/ 41
Jakie kosmetyki i przybory toaletowe do pielęgnacji maluszka? https://pamietnikmamy.pl/2013/06/jakie-kosmetyki-i-przybory-toaletowe-do-pielegnacji-maluszka/ https://pamietnikmamy.pl/2013/06/jakie-kosmetyki-i-przybory-toaletowe-do-pielegnacji-maluszka/#comments Tue, 11 Jun 2013 07:42:51 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=484 Listę poniżej przygotowała mi położna. Można zapewne do niej jeszcze coś dodać? Dziewczyny macie jakieś sugestie?

•    Waciki, gaziki (do przemywania oczu, okolic krocza)
•    Pałeczki z watą dla niemowląt
•    Krem pielęgnacyjny
•    Krem zapobiegający odparzeniom
•    Emulsja do kąpieli
•    Nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcami
•    Miękka szczoteczka do włosów

Miałam duży problem z wyborem pierwszej  emulsji do kąpieli dla córeczki. Ostatecznie zapytałam położnej i poleciła na sam początek kupić Emolienty z serii Oliatum Soft przeznaczone do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka od pierwszego dnia życia. Dostępne są w każdej aptece.

Kosmetyki te cechuje:
•    niewielka liczba składników co minimalizuje ryzyko uczuleń
•    ciekła parafina, która natłuszcza i tworzy warstwę ochronną
•    brak konserwantów, barwników i substancji zapachowych

Zapłaciłam za opakowanie w aptece 39.90 zł

Położna wyjaśniła mi, że wszystko tak naprawdę będzie zależało od tego jak na dany kosmetyk zareaguje skóra niemowlaczka.  Jeżeli nie będzie miało uczulenia, można wprowadzić później inne kosmetyki przeznaczone dla niemowląt.

Jestem ciekawa jakie kosmetyki wy używałyście do kąpieli na samym początku, dla takiego noworodka?  Zostawcie proszę wasze sugestie w komentarzach.

Co do kremu na ewentualne odparzenia wybrałam sudocrem, który poleciła mi położna. Koleżanki również stosują ten produkt.

Producent zapewnia iż działa on wielopłaszczyznowo: łagodzi podrażnienia i świąd, chroni przed drażniącymi substancjami, wspomaga i przyspiesza proces regeneracji. Nie wywołuje podrażnień. Posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i jest szczególnie zalecany do pielęgnacji skóry niemowląt w  profilaktyce odpieluszkowego odparzenia skóry. Zdobywca wielu nagród w Polsce i za granicą. Uznanie mam na całym świecie zawdzięcza swojej skuteczności i bezpieczeństwu.

Koszt to 23 zł za 250g.

W szpitalu w którym z kolei będę rodziła zalecają zabrać ze sobą maść linomag do pielęgnacji skóry dla maluszka.

Drogie mamy jakie kremy wy stosujecie? Innym oczekującym na przyjście na świat maleństwa wasze opinie będą bardzo cenne! 🙂 Zostawicie je proszę w komentarzach.

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2013/06/jakie-kosmetyki-i-przybory-toaletowe-do-pielegnacji-maluszka/feed/ 37
Jak skutecznie walczyć z cellulitem będąc w ciąży? https://pamietnikmamy.pl/2013/03/jak-skutecznie-walczyc-z-cellulitem-bedac-w-ciazy/ https://pamietnikmamy.pl/2013/03/jak-skutecznie-walczyc-z-cellulitem-bedac-w-ciazy/#comments Wed, 13 Mar 2013 23:43:27 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=43 U wielu kobiet problem pomarańczowej skórki pojawia się właśnie w okresie ciąży. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyną są zmiany hormonalne.

„Duża ilość krążących we krwi estrogenów sprawia, że ścianki naczyń krwionośnych i limfatycznych stają się bardziej przepuszczalne. Z tego powodu ich zawartość częściowo przenika do przestrzeni międzykomórkowych w tkance podskórnej. Tam powstają obrzęki, powodujące ucisk sąsiednich tkanek. Ucisk zaburza mikrokrążenie, przez co krew dostarcza do komórek tłuszczowych zbyt mało tlenu, a odprowadza z nich za mało produktów przemiany materii. Komórki tłuszczowe gromadzą więc coraz więcej tłuszczu, w postaci nieestetycznych grudek na skórze.(cytat zaczerpnięty z miesięcznika M jak mama, nr 4, kwiecień 2013)

Są jednak sposoby aby temu zapobiec. Jednym z nich jest stosowanie odpowiednich kremów, które poprawią proces przemiany materii w komórkach skóry.

Teraz na rynku mamy bardzo dużo produktów przeznaczonych do pielęgnacji dla kobiet w ciąży. Ja wybrałam kosmetyki z serii Pharmaceris M i jestem bardzo zadowolona.

Pierwszy krem, który stosuje z tej serii to krem zapobiegający rozstępom wzmacniający strukturę skóry. Producent zapewnia nas, że preparat zapobiega powstawaniu rozstępów oraz wzmacnia strukturę osłabionej i nadwrażliwej skóry kobiet w okresie ciąży. Rekomendowany jest dla kobiet od 4 miesiąca ciąży. Preparat z kwasem foliowym działa kompleksowo na osłabioną skórę kobiet w ciąży, zwiększa elastyczność i zdolność skóry na elastyczność. Stosujemy krem codziennie rano i wieczorem na miejsca szczególnie narażone na powstawanie rozstępów. Należy zaczynając od dołu delikatnie rozmasować krem okrężnymi ruchami na skórze brzucha, bioder, ud i pośladków. Unikać intensywnego masażu, rozciągania skóry i mechanicznego uciskania brzucha. Krem bardzo szybko się wchłania i działa nawilżająco. Skóra pozostaje gładka i mięciutka na długo. Wcierając krem w uda i pośladki wykonuje leki masaż. Krem zamówiłam w aptece internetowej i zapłaciłam za niego 27,97 zł.

Drugi krem, który stosuje z tej samej serii to ujędrniający krem do pielęgnacji biustu w okresie ciąży i karmienia. Preparat ten jest o specjalnej formule dostosowanej do wymagań skóry kobiety w ciąży (od 4 miesiąca) oraz w okresie karmienia piersią i po jego zakończeniu. Producent wskazuje, iż aby utrzymać elastyczność i jędrność skóry biustu krem należy stosować 2 razy dziennie. Zaczynając od dołu piersi należy delikatnie rozmasować krem okrężnymi ruchami. Umyć piersi każdorazowo przed karmieniem. Może być bezpiecznie stosowany przez kobiety w ciąży od 4 miesiąca. Produkt posiada pozytywna opinię Instytutu Matki i Dziecka. Krem działa nawilżająco i jest bardzo wydajny. Krem zamówiłam w aptece internetowej i zapłaciłam za niego 44,90 zł.

Dopiero po porodzie podzielę się z wami spostrzeżeniami czy kremy te zdały egzamin :). 

Drogie mamy podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

 

 

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2013/03/jak-skutecznie-walczyc-z-cellulitem-bedac-w-ciazy/feed/ 9