Moda https://pamietnikmamy.pl ... oto moja historia macierzyństwa Thu, 27 Dec 2018 21:38:00 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.7.5 https://pamietnikmamy.pl/wp-content/uploads/2016/07/__newcropped-Zrzut-ekranu-2016-07-02-o-21.02.29-32x32.png Moda https://pamietnikmamy.pl 32 32 crazy POCKET – wynalazek zasługujący na nobla + KONKURS https://pamietnikmamy.pl/2018/12/17010/ https://pamietnikmamy.pl/2018/12/17010/#comments Fri, 14 Dec 2018 07:40:30 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=17010 Dziewczyny, muszę się z wami podzielić moim ostatnim odkryciem!

Nie wiem jak wasze dzieciaki, ale u mnie jest dwójka, której nie sposób utrzymać w jednym miejscu dłużej niż kilka minut. Wszędzie ich pełno, ciągle czegoś szukają, cały czas poznają świat kamyk po kamyku i listek po listku. Oczywiście odnalezione skarby musimy zabrać ze sobą do domu! Tylko że ja już nie mam miejsca w torebce na to wszystko.

Ostatnio umówiłam się na kawę z moją koleżanką ze szkoły – Kasią, która opowiedziała mi o swojej marce odzieżowej dla dzieci jaką stworzyła. A nazywa się ona crazy POCKET. Byłam strasznie ciekawa skąd pomysł, jak na to wpadła. Okazało się, że jej historia jest naprawdę niesamowita.

Kiedy urodziła drugą córkę, stwierdziła, że nie chce wracać do pracy w korpo. Zastanawiała się co zamiast… Możliwości było mnóstwo, ale ostateczny pomysł podsunęła jej znajoma, która pochwaliła uszyte przez nią sukienki dla Liwii. Moja koleżanka nie zastanawiała się długo. W sumie szyć lubiła, szyła od małego (tata ją nauczył) i często „poprawiała” to co kupowała w sklepie. Tworzyła również własne wzory. Czemu nie robić tego zawodowo?

Zaczęła – jak zwykle – od pomysłu. Ubrania dla dzieci są… dla dzieci i to one powinny czuć się w nich swobodnie. Zapytała więc maluchy co by chciały – w jakich ubrankach chodzić, jakie kolory im się podobają, czego im brakuje w tym co kupuje się w sklepach. I to stało się codzienną praktyką – każdy ciuch jest „konsultowany” przez dzieci, które mówią co w nim jest OK, a co im się nie podoba. I proponują zmiany. Dzięki temu to, co można finalnie kupić z metką crazy POCKET, jest tym, co maluchy kochają najbardziej.

Jej ubrania dla dzieci wyróżnia jeszcze jedna rzecz. Ja – jako matka – uważam ten pomysł za genialny! To dopinane kieszenie. Każda sztuka odzieży ma specjalne zatrzaski, do których można przypiąć dodatkową, zewnętrzną kieszeń. To wynalazek zasługujący na nobla ?. Nie dość, że mamy więcej miejsca na różne rzeczy, to jeszcze łatwo zabrać je ze sobą. Wystarczy przepiąć kieszeń z ubranka do ubranka i idziemy! Oczywiście w 90% dostępnych ciuchów są klasyczne kieszenie, ale niekoniecznie tam, gdzie się ich można spodziewać. Dlaczego kangurka nie może ich mieć… na plecach? Może! To niesamowite, że można stworzyć coś takiego! Ja bym nigdy nie wpadła na ten pomysł, ale jak widać dla dzieci to nie jest nic nadzwyczajnego.

crazy Pocket ma jeszcze jedną zaletę. To doskonałej jakości materiały, pochodzące z polskich dziewiarni. Są bezpieczne i wygodne dla dziecka (dzianiny mają atest Oeko Tex Standard 100). Ja bardzo zwracam na to uwagę i wiem, że dla wielu rodziców jest to ważne. To nie tylko kwestia bezpieczeństwa (czyli np. braku szkodliwych lub toksycznych barwników), ale też wygoda noszenia. Chciałabym, żeby moje dziewczynki czuły się komfortowo i swobodnie. Żal mi czasami patrzeć jak dzieci męczą się w ciuchach które może i są modne, ale z wygodą wiele wspólnego nie mają.

Moja koleżanka też zwróciła na to uwagę. Powiedziała mi wprost, że czasami musi robić krój od nowa, zmieniać kolory, kieszenie, przeszywać grafikę bo… jej córkom się nie podoba. To one są pierwszymi „testerkami” ubrań. Gdy jakiś prototyp się nie sprawdzi, po prostu nie będzie go w sklepie!

Dzieciaki w ogóle mają dużo do powiedzenia przy ciuchach crazy POCKET. Decydują o kolorystyce, wzorach, fasonach i umiejscowieniu kieszeni. Grafika również powstaje pod ich dyktando. Bardzo mi się podoba takie podejście. Dzieci nie znają ograniczeń i wymagań starszych. Nikt nie każe im być księżniczką czy modnym chłopczykiem swoich rodziców. Noszą to, co im pasuje i to, w czym czują się dobrze.

Akurat tak się złożyło, że ubrania z crazy POCKET produkowane są w czterech rozmiarach łączonych (od 92cm do 134cm). Cieszę się, że jest opcja dla dziewczynek i dla chłopców.

 

KONKURS Z MARKĄ crazy POCKET

Do wygrania: 4 zestawy ubranek.

Dziewczynki:

1. Chabrowa sukienka z dużą kieszenią

2. spódniczka z kieszonką + czapka

Chłopcy:

1. bluza musztardowa z kieszonką

2. spodnie z kieszonką

Aby otrzymać nagrodę, należy odpowiedzieć na jedno pytanie konkursowe w komentarzu pod tym postem.

PYTANIE KONKURSOWE:

Napisz,  dlaczego zestaw z crazy POCKET ma trafić właśnie w Twoje ręce ?
 W odpowiedzi napisz czy preferujesz zestaw dla dziewczynki czy chłopca?

Polub markę crazy POCKET

Najciekawsze  odpowiedzi zostaną nagrodzone. W odpowiedzi napisz czy preferujesz zestaw dla dziewczynki czy chłopca? Wybiorę 4 zwycięzców do których, trafią zestawy.  Konkurs trwa 7 dni. Regulamin konkursu: tutaj.
Wyniki konkursu:
1.

Renata

NARESZCIE ukierunkowanie na to czego dzieci CHCĄ, POTRZEBUJA i w czym czują się KOMFORTOWO. Kreatywność dzieciaków nie zna granic, moje często zaskakują mnie, jakże trafnymi, pomysłami. Po stokroć BRAWO dla Crazy Pocket!
Ogromny plus za korzystanie z polskich, bardzo dobrych jakościowo tkanin, doprowadza mnie do rozpaczy zalewanie rynku odzieżą z Chin, czasem o pięknych krojach, które mam wrażenie czuć ropą naftową, strach pomyśleć z czego się składają.
Mój starszy syn uwielbia spacery po lasach, łąkach, polach i parkach. Mając 4 lata odróżniał większość grzybów, suszy ze mną zioła i tworzy piękne kompozycje z kasztanów, orzechów, żołędzi, liści czy szyszek. Jakże smutno to wygląda gdy gromadzimy te skarby na spacerach w małych torebkach foliowych, takie kieszenie to strzał w 10!

2. Mama Agnieszka

Odpowiedz

Mnie przede wszystkim urzekły te przepiękne kolory tych ubranek. Musztardowa bluza byłaby przepięknym dopełnieniem stylizacji dla mojego synka. Kieszenie to świetny pomysł, szczególnie dla chłopca takiego jak mój Wojtuś. On wprost uwielbia z każdego spaceru przynosić wszelkiego rodzaju liście, kamienie, patyki itp. Gdy w jego kieszeniach brak już miejsca, próbuje sprytnie wycisnąć coś do mojej. A że ja zazwyczaj protestuję, to mały spryciarz pod pretekstem ogrzania rączki w mojej kieszeni, zawsze coś do niej przemyca. Pozdrawiam serdecznie przy okazji życząc Wesołych Świąt.

3.

Monika

Crazy pocket to strzał w 10! Czegoś takiego nam brakuje. Córka byłaby przeszczesliwą posiadaczką sukienki i mama by miała lżejszą torebkę na spacerach. Dodatkowa kieszonka na skarby to zdecydowanie coś dla nas!!!??

4.

Crazy Mum

Wow! Crazy pocket idealne dla moich crazy boys! PIOTREK ADAŚ WOJTEK mowie 3xTak dla kieszonek ,dzięki nim moja torebka będzie 3 x lżejsza podczas spaceru;)

Poproszę zwycięzców o maila z adresem do wysyłki, nr telefonu dla kuriera oraz informacja o rozmiarze ubranka.

Dziękuję i gratuluję 🙂

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2018/12/17010/feed/ 13
Zakupowe szaleństwo w stolicy https://pamietnikmamy.pl/2015/05/zakupowe-szalenswo-w-stolicy/ https://pamietnikmamy.pl/2015/05/zakupowe-szalenswo-w-stolicy/#comments Mon, 11 May 2015 06:49:26 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=10004 Ten kto nas śledzi na Instagramie wie, że byłyśmy w zeszłym tygodniu w Warszawie. Myślałam, że sobie pozwiedzamy z Natalką, ale niestety złapał nas deszcz i uciekłyśmy do „Złotych Tarasów”.  Nie obeszło się bez przygód, możecie sobie wyobrazić przejścia podziemne a wózek :).  Miałam w planach kupno Natalce ciuszków na te już ciepłe dni. Coś z krótkim rękawkiem, przewiewnego. Moja córa rośnie mi już teraz jak na drożdżach :).  Zakupy z dzieckiem były bardzo szybkie. Weszłyśmy do H&M i bardzo spodobała mi się ich kolekcja dla dzieci na lato. Zobaczcie co wybrałam dla Natalki. Dla siebie też coś kupiłam ale w sklepie Victoria’s Secret. Enjoy 🙂

DSC_2211

Torba z H&M prawie wypełniona po brzegi.

DSC_2216

Wzorzysty kombinezon urzekł mnie niezwykle :). Nie był tani ale będzie bardzo przewiewny w ciepłe dni

Cena: 49,90 PLN

Kombinezon z bawełnianej tkaniny na wąskich, elastycznych ramiączkach. U góry marszczenie na gumeczkach, elastyczna talia z ozdobną kokardą i elastyczne brzegi nogawek.

DSC_2183

Wzorzyste spodnie
29,90 PLN
Spodnie z tkaniny we wzorzyste nadruki. Elastyczna talia i kieszenie po bokach. Nogawki z elastycznym brzegiem.
Wyprasuje je i będą idealne na majowe spacery 🙂

DSC_2168

Getry 3/4 w bardzo modnych kolorach tego sezonu.

DSC_2178

DSC_2180

Sukienka z bawełny.

29,90 PLN
W tej sukieneczce w białe kropeczki się zakochałam 🙂 Natalka będzie w tym kolorze wyglądać niesamowicie :).

DSC_2171

Sukienka bez rękawów z przewiewnej, bawełnianej tkaniny. Odcinana w talii, z ozdobną kokardą z boku. Rozszerzana u dołu. Z zapięciem z tyłu i podszewką u góry.

DSC_2170

Sukienka i legginsy
39,90 PLN
Zestaw z miękkiego, bawełnianego dżerseju. Pasiasta sukienka z nadrukiem z przodu i falbaną u dołu. Rękaw typu motyl i zapięcie z tyłu. Wzorzyste legginsy z elastyczną talią.
Ten zestaw zobaczyłam na wystawie i bardzo mi się spodobał :). Bardzo dziewczęce kolory, idealne na lato.

DSC_2193

Trampki z elastycznymi sznurówkami i patką na rzep. Gumowe podeszwy.

DSC_2210

Urocza bluzeczka na ramiączkach i miętowe krótkie spodenki.

DSC_2198

DSC_2200

Ten Kapelusik od razu się spodobał Natalce. Na głowie musi być czapa i już 🙂

DSC_2176

Obowiązkowo strój kąpielowy.  Z  poprzedniego już wyrosła a planujemy latem „ciapu ciapu” przed domem i na basenie :).

DSC_2207

DSC_2209

A ten uroczy różowy koszyczek to sama złapała w ręce, nawet nie wiem kiedy :). Ciężko było mi go odebrać Natalce do odklipsowania.

DSC_2206

A na koniec coś dla mnie. Jak zobaczyłam w Złotych Tarasach sklep Victoria’s Secret to nie mogłam się powstrzymać żeby do niego  nie wejść. W USA, gdzie byłam na wakacjach ten sklep jest niezwykle popularny i ceny są tam przystępne. W Polsce niestety ceny wysokie, ale podobnie jest właśnie w sklepach takich marek jak Guess, Tommy Hilfiger czy Calvin Klein. W USA w outletach Marshalls ciuchy tych marek można dostać nawet za kilka dolarów.

DSC_2221

Very Sexy Now  to kwiatowo – owocowe perfumy. Perfumy zawierają takie składniki, jak gardenia, pigwa, kokos i orchidea. Zapach niesamowity, słodziutki i idealny na lato. Szczególnie kokos jest wyczuwalny. Dla kogoś kto lubi słodkie zapachy będzie idealny.

DSC_2223

Jestem ciekawa czy Ty też czasem pozwalasz sobie na takie zakupowe szaleństwo? Co ostatnio kupiłaś dla siebie lub dziecka?

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2015/05/zakupowe-szalenswo-w-stolicy/feed/ 30
Co kupiłam Natalce na wyprzedaży? https://pamietnikmamy.pl/2015/02/co-kupilam-na-wyprzedazy-dla-natalki/ https://pamietnikmamy.pl/2015/02/co-kupilam-na-wyprzedazy-dla-natalki/#comments Tue, 10 Feb 2015 21:15:12 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=8647 Chciałam wam pokazać co udało mi się kupić dla Natalii na wyprzedaży. Kiedy szukałam odpowiedniego kombinezonu zimowego dla Natalki i prosiłam was o radę na FB to wtedy, któraś z was napisała do mnie wiadomość prywatną, że na pewno znajdę taki w sklepie sieciowym Coccodrillo. Przyznaje, że wcześniej nie odwiedzam tego sklepu. Teraz wiem jak wiele straciłam. Ubrania są bardzo dobrej jakości. Kombinezon zimowy  dopiero w tym sklepie udało mi się dobrać dla Natalki i też był sporo przeceniony.

Minioną sobotę spędziłam na zakupach. A co udało mi się kupić Natalce? DSC_1245

DSC_1315

Niebieska spódniczka. Kosztowała po obniżce: 19,90 zł.

DSC_1247

Koszulka z długim rękawem. Kosztowała po obniżce: 9,90 zł.

DSC_1265

DSC_1276

Spodenki. Kosztowały po obniżce: 19,90 zł.

DSC_1280

DSC_1281

Bluza. Kosztowała po obniżce: 34.90 zł.

DSC_1289

Body z długim rękawem. Kosztowało po obniżce: 19,90 zł

DSC_1297

DSC_1300

Body z długim rękawem w kolorze oliwkowym z granatowymi kokardkami. Natalce bardzo pasuje ten kolor. Kosztowało po obniżce: 19,90 zł.

DSC_1305

DSC_1309

Body z długim rękawkiem w kolorze różowo-szarym. Po obniżce kosztowało: 19,90 zł.

DSC_1310

DSC_1313

Piżama. Po obniżce kosztowała 34,90 zł.

DSC_1314

Jestem ciekawa czy Ty lubisz robić zakupy na wyprzedaży?

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2015/02/co-kupilam-na-wyprzedazy-dla-natalki/feed/ 29
Sukienki Natalki w dniu pierwszych urodzin https://pamietnikmamy.pl/2014/07/sukienki-natalki-w-dniu-pierwszych-urodzin/ https://pamietnikmamy.pl/2014/07/sukienki-natalki-w-dniu-pierwszych-urodzin/#comments Tue, 15 Jul 2014 10:40:03 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=5858 Uwielbiam Natalkę ubierać w sukienki, wygląda w nich  bardzo ślicznie. Pasują jej bardzo żywe, intensywne kolory, które pięknie współgrają z kolorem jej skóry. Nie mogę się już doczekać kiedy Natalia zacznie samodzielnie chodzić, wtedy  sukienki będą się zdecydowanie lepiej układać na osóbce stąpającej nóżkami po ziemi.  Już tęsknię za tym widokiem, ale cierpliwie czekam :).

Co do pierwszej urodzinowej sukienki Natalki to dość długo jej szukałam, w zasadzie kupiłam ją na tydzień przed uroczystością. Ta sukienka po prostu czekała na mnie :). Znalazłam ją w Zarze, była dość droga  jak na sukienkę dla małej dziewczynki ale okazała się zdecydowanie tą IDEALNĄ – długo poszukiwaną :).

Sukienka jest koloru różowego, ozdobiona pięknym kwiatowym wzorem. Wykonana z bawełny na podszewce.

_DSC0883

Dobrałam do niej  biały sweterek ZARA, ponieważ w dniu kiedy robiłam przyjęcie urodzinowe było niestety dość pochmurnie i zimno. Do tego białe rajstopy marki Wola.

We włosy przypięłam Natalce początkowo 2 spinki motylki. Kupiłam je w Smyku. Natalka ma niestety teraz taki etap, że wszystko ściąga z głowy. Wszelkie opaski, spinki nie pozostają na głowie dłużej niż kilka sekund. W dniu urodzin też nie było inaczej, ściągnęła mi jedną spineczkę a o drugiej zapomniała i tym sposobem się udało:).

_DSC0813

Druga urodzinowa sukienka była prezentem od sklepu La lalla i została uszyta specjalnie dla Natalii. Dodatkowo miłą niespodzianką była laleczka wystylizowana na podobieństwo Natalki :).

_DSC1600

_DSC1603

_DSC1632

_DSC1587

Obie sukienki świetnie się sprawdziły na urodzinach.

*zdjęcia wykonał Karol Pietrzela    > odwiedź bloga <

A czy Ty miałaś dylemat co ubrać swojemu maluchowi w tym wyjątkowym dniu?

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2014/07/sukienki-natalki-w-dniu-pierwszych-urodzin/feed/ 22
Wiosenna kolekcja czapek Natalii https://pamietnikmamy.pl/2014/03/wiosenna-kolekcja-czapek-natalii/ https://pamietnikmamy.pl/2014/03/wiosenna-kolekcja-czapek-natalii/#comments Fri, 28 Mar 2014 09:41:33 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=3734 Piękna słoneczna pogoda za oknem zmobilizowała mnie do wymiany garderoby Natalki. Kombinezon zastąpił różowy płaszczyk i spodnie a zimowe czapki zastąpiły już te z wiosennej kolekcji. Doszły nam też buty w rozmiarze 20 i bandana pod szyję.  Pierwszy wiosenny spacer mamy już za sobą. Poproszę więcej słońca!

_DSC6202

_DSC6203

_DSC6200

Czapka KAMFORA

_DSC6192

 _DSC6189

_DSC6194

_DSC6188

Czapka NANA

_DSC6204

_DSC6206

_DSC6207

_DSC6212

Czapka NIMFA

_DSC6221

_DSC6220

_DSC6218

Czapka NIAGARA

Natalka ma na sobie:

płaszczyk Hello Kitty – C&A

spodnie – C&A

buty – Smyk

bandana – F&F

czapki – Broel

 

A Tobie, która czapka Natalki podoba się najbardziej? Jak wyglądała zmiana garderoby Twojego malucha?

*zdjęcia wykonał Karol Pietrzela  –  odwiedź bloga


]]>
https://pamietnikmamy.pl/2014/03/wiosenna-kolekcja-czapek-natalii/feed/ 33
Sukienka mamy na uroczystość Chrztu Natalii https://pamietnikmamy.pl/2014/03/jaka-sukienka-dla-mamy-na-uroczystosc-chrztu-sw-dziecka/ https://pamietnikmamy.pl/2014/03/jaka-sukienka-dla-mamy-na-uroczystosc-chrztu-sw-dziecka/#comments Wed, 05 Mar 2014 08:58:56 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=3408 Tym wpisem cofamy się  prawie o 7 mc.  Chrzest Natalki odbył się 2 miesiące po jej narodzinach tj. (11.08.2013).  Mimo, tego byłam jeszcze nieco opuchnięta i pociążowy brzuszek był nadal widoczny 😛  Nie mieściłam się w żadną sukienkę sprzed ciąży dlatego jedynym rozwiązaniem było kupić nową.

Wymknęłam się do centrum handlowego i pamiętam, że były to moje najszybsze zakupy, które kiedykolwiek zrobiłam w życiu. Wpadłam do sieciówki Mohito, trafiłam na wyprzedaż i kupiłam pasującą na mnie białą sukienkę na ramiączkach w kształcie trapezu. Idealnie zakryła mój „pociążowy” brzuch a ja czułam się w niej bardzo swobodnie.

Poniżej zdjęcia mamy z córeczką 🙂

_DSC5457

_DSC5836

_DSC5468

_DSC5822

_DSC5558

_DSC5459

 

A jak to było u Ciebie? Kiedy chrzciłaś swojego maluszka i czy udało Ci się wskoczyć w sukienkę sprzed ciąży?

 

*zdjęcia wykonał Karol Pietrzela –  link do bloga >kliknij  tu <

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2014/03/jaka-sukienka-dla-mamy-na-uroczystosc-chrztu-sw-dziecka/feed/ 38
Jaka stylizacja dla dziewczynki na uroczystość chrztu św.? https://pamietnikmamy.pl/2014/02/jakie-ubranko-na-chrzest-sw-malucha/ https://pamietnikmamy.pl/2014/02/jakie-ubranko-na-chrzest-sw-malucha/#comments Fri, 21 Feb 2014 00:11:33 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=3223 Tak jak wam pisałam, chrzest Natalki odbył się  11 sierpnia 2013 (Natalka miała 11 tygodni). Był to jeden z tych bardzo ciepłych i słonecznych dni sierpnia. Z góry wiedziałam, że jeśli jest upalne lato to moje poszukiwania pójdą w stronę jakieś fajnej sukieneczki.  Zaczęłam wertować sklepy internetowe tak na 4 tygodnie przed uroczystością. Byłam jeszcze obolała, malutka wisiała mi na piersi cały czas, więc o wyjściu z domu i buszowaniu po sklepach w poszukiwaniu odpowiedniego ubranka nie było nawet mowy.

Szukałam niestandardowej sukieneczki, skromnej, bez zbędnych falban i dodatków. Moje serce ujęła sukienka uszyta z lnu ecru, wykończona beżową koronką i piękną różową kokardką. Zamówiłam rozmiar 62. Do sukienki dobrałam beżową opaskę i cienkie rajstopki w kolorze ecru.

_DSC5396

Sukienka, Opaska, Rajstopki: sklep Abrakadabra

Moja sentymentalna natura nie pozwala mi  sprzedać tej sukienki. Zachowam ją na pamiątkę.

_DSC5532

Drugą kreacją, już taką mniej oficjalną kupiła moja mama. Bawełniana sukienka w kolorze białym z różowymi naszyciami 🙂

_DSC5747

_DSC5669

 

A te piękne zdjęcia wykonał przyjaciel rodziny Fotograf  Karol Pietrzela 🙂 –   Fanpage   –  link do bloga >  tu <

W kolejnej odsłonie, będzie post o mojej sukience na ten wyjątkowy dzień :).

 

A czy Ty i Twój maluszek jesteście jeszcze przed uroczystością chrztu czy już po?  Podziel się proszę swoimi doświadczeniami 🙂

 

 

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2014/02/jakie-ubranko-na-chrzest-sw-malucha/feed/ 27
KONKURS – wygraj ubranka dla swojego dziecka! https://pamietnikmamy.pl/2014/01/konkurs-z-polskim-producentem-ubranek/ https://pamietnikmamy.pl/2014/01/konkurs-z-polskim-producentem-ubranek/#comments Fri, 31 Jan 2014 16:07:10 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2921 A dzisiaj na blogu mała niespodzianka dla was.  Konkurs w którym do wygrania 3 kupony na zakupy!

Od firmy Marcinkowski  polskiego producenta otrzymałyśmy ubranka. Większość dla małej księżniczki :). Ja dostałam bawełnianą piżamę i koszulę nocną.

W sezonie jesienno-zimowym zdecydowanie wybieram do spania piżamę. Przyznam się wam, że jestem wielkim zmarzluchem, lubię też zakładać frotowe skarpety na noc.

Natalka również dostała piżamkę, jest to jej pierwsza piżama w kolekcji. Reszta ubranek jest bardzo kolorowa. Wykonane są one ze 100% bawełny. Zmieniające się nadruki są bezpieczne dla niemowląt i dzieci na co ja zwracam szczególną uwagę. Napy zastosowane w ubrankach są bezniklowe, czyli nie będą powodować uczuleń. Dla mnie również  ważny jest fakt, że ubranka dla dzieci i niemowląt objęte są certyfikatami bezpieczne dla dziecka.

Natalka w piżamie Happy a ja w piżamie Julia

do edycji7

W firmie Marcinkowski można ubrać Maluszka, Mamę i Tatę a w internetowym sklepie znajdziecie produkty dla całej Rodziny. Istnieje możliwość kompletowania produktów.

Jeśli mam tylko taką możliwość to staram się promować polskie ubranka dobrej jakości wykonane ze 100% bawełny.

body Happy,  półśpiochy Kacper

do edycji4

body Miś, półśpiochy Kacper

do edycji5

piżama Happy

do edycji

Bardzo się cieszę, że wy również będziecie mogły wygrać i przetestować dowolnie wybrane przez was ubranka. A wszystko za sprawą konkursu.

Do wygrania są dla WAS 3  kupony pieniężne do zrealizowania w sklepie internetowym w wysokości 150 zł każdy.

 

Co należy zrobić aby wziąć udział w konkursie?

•    Udział w konkursie mogą wziąć wyłącznie fani  Bloga Pamietnik Mamy  i  firmy Marcinkowski



•       Udostępnić  ten wpis konkursowy na swoim profilu na facebooku


 Odpowiedzieć na 1 proste pytanie  w komentarzu poniżej  (pod tym  postem konkursowym)

  Dlaczego warto kupować ubranka polskich producentów?

 

Do komentarza możesz wkleić  linki do 3 produktów ze   > sklepu <  które podobają Ci się najbardziej!

(wybiorę 3 najciekawsze odpowiedzi  i podaruje  bony o wartości 150zł każdy)

Odpowiedzi wysyłane na maila strony czy na facebooku nie będą brane pod uwagę. Konkurs trwa od 31.01.14 do 06.02.14 do godziny 23:59. Każdy może wysłać tylko jeden komentarz. Pamiętajcie o podaniu adresu e-mail w formularzu komentarzy! Nagrody sponsoruje firma Marcinkowski. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

*konkurs sponsoruje firma Marcinkowski

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2014/01/konkurs-z-polskim-producentem-ubranek/feed/ 109
Jakie rajstopki dla Twojego maluszka? https://pamietnikmamy.pl/2013/11/jakie-rajstopki-dla-twojego-maluszka/ https://pamietnikmamy.pl/2013/11/jakie-rajstopki-dla-twojego-maluszka/#comments Mon, 25 Nov 2013 11:13:50 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2317 Muszę się przyznać, że kiedy kupiłam pierwsze rajstopki dla Natalii, nie zwróciłam uwagi z czego tak naprawdę są wykonane i czy będą odpowiednie dla jej wrażliwej skóry. Zaganiana codziennymi obowiązkami zupełnie to przegapiłam, a dla takiego maluszka to ważne żeby czuł się w nich komfortowo.

I tak naprawdę gdyby Natalia nie otrzymała rajstopek od polskiej firmy Wola pewnie szybko nie zainteresowałabym się sprawdzeniem ich pod kątem jakości i materiału z jakiego są wykonane.

Polska firma stworzyła nową linię rajstopek dla maluszków – Baby Care (w przedziale wiekowym do 2 lat).

Pierwsze to rajstopki Milkofil są wykonane z naturalnej, mlecznej przędzy. To pierwszy i jedyny taki produkt na polskim rynku. Rajstopki wykonane są z innowacyjnej, organicznej przędzy pozyskiwanej z białka mleka. Tak z białka mleka – też byłam bardzo zdziwiona :).  Milkofil zawiera bowiem aminokwasy, które mają działania pielęgnujące i antybakteryjne. Reguluje nawilżenie skóry, zapobiega przesuszeniu oraz absorbuje nadmiar wilgoci z jej powierzchni. Rajstopki to klasyczne białe modele ozdobiono uroczą buteleczką na pupie.

unnamed.jpg 7

unnamed.jpg8

Drugie to rajstopki Tencel, które stworzone zostały z masy celulozowej drzewnej, które w naturalny sposób łączy wiele zalet. To materiał delikatny jak jedwab, mocny jak poliester, chłodny jak len, ciepły jak wełna i bardziej chłonny od bawełny.

Rajstopki Tencel, podobnie jak Milkofil, absorbują wilgoć, a także posiadają doskonałe właściwości chłodzące, dzięki czemu chronią wrażliwą skórę malucha przed przegrzaniem czy odparzeniami.

unnamed

W ofercie marki występują również skarpetki dla dzieci. Ciekawą propozycją są skarpetki z elementami antypoślizgowymi.

WOLA jest laureatem wielu nagród przyznawanych m.in. za wysoką jakość, czy innowacyjność. W 2009 roku dołączyła do Gazel Biznesu, przyznano jej także Jakość Roku i Standard Europejski. W 2010 roku Wola otrzymała trzeci Złoty Laur Klienta oraz Grand Prix. Produkty Wola posiadają również certyfikat Eko-tex, świadczący o spełnieniu wysokich standardów jakości wyrobów.

Produkty dostępne są na stronie www.wola.pl.

> UWAGA  UWAGA <

Natalia testuje rajstopki i nasza opinia nie omieszka pojawić się na blogu. Będą zalety i wady. Tymczasem już wkrótce wy również będziecie miały okazję przetestować produkty firmy Wola. A to za sprawą KONKURSU  który będzie na blogu. Do wygrania będą 3 zestawy ( o wartości  200zł każdy) 

Zaglądajcie tu  :).

Jestem ciekawa jakie są Twoje doświadczenia z wyborem rajstopek dla maluszka?

*Wpis i konkurs sponsoruje marka WOLA

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2013/11/jakie-rajstopki-dla-twojego-maluszka/feed/ 24
Jaki wybrać kombinezon dla niemowlaczka? https://pamietnikmamy.pl/2013/11/jaki-wybrac-kombinezon-dla-niemowlaczka/ https://pamietnikmamy.pl/2013/11/jaki-wybrac-kombinezon-dla-niemowlaczka/#comments Wed, 06 Nov 2013 11:41:04 +0000 http://pamietnikmamy.pl/?p=2124 Który lepszy ten jednoczęściowy, dwuczęściowy? z kapturem lub bez?  Rozpinany na jeden suwak lub dwa? W komplecie buciki i rękawiczki?

W zeszłym tygodniu wybraliśmy się całą rodzinką do centrum handlowego z tajną misją 🙂 – a mianowicie znaleźć  fajny kombinezon dla Natalii.

Udało się. Kombinezon zakupiliśmy w sieciówce C&A.

Wybrałam dla Natalii gruby kombinezon jednoczęściowy z miękkiego materiału. W środku wyłożony miękkim i ciepłym polarkiem. Kombinezon jest zaopatrzony w kaptur (co jest bardzo ważne – mamy wtedy pewność, że maluszka nam nie przewieje), rękawiczki (są dopinane) oraz buciki (stanowią całość kombinezonu, nie są odpinane, tak jak na zdjęciach). Jest on rozpinany z dwóch stron na dwa suwaki, co uważam za wielkie udogodnienie. Rozsuwam dwa suwaki i wkładam Natalię , mnie bardzo wygodnie się ubiera taki kombinezonik a Natalia nie odczuwa dyskomfortu i nie protestuje :). Kombinezon jest jeszcze nieco za duży na Natalię, jak ją wkładam to w rękaw mieści się raczka z dłonią :), z nóżkami jest podobnie 🙂 ale taki kombinezon ma nam posłużyć przez cały okres zimy dlatego też warto kupić np. o rozmiar większy. Kombinezony dwuczęściowe praktyczniejsze są dla starszych dzieci, które już poruszają się na własnych nóżkach. Dla tych najmłodszych maluszków najlepszym rozwiązaniem będą kombinezony jednoczęściowe lub tzw. śpiworki.

A oto kombinezonik Natalii

page2

page3

 

DSC_1191

Kiedy urodziła się Natalia, nasze oczko w głowie, córunia mamuni 🙂 na ceny ubranek patrzyłam przez różowe okulary :).  Cieszyłam się, wybierałam to co mi się podobało w danej chwili. Kilka tych miesięcy pokazuje, jednak że wydatków przy maluszku jest sporo. Dlatego też teraz bardziej racjonalnie podchodzę do zakupów, szukam promocji i rabatów.

Pewnie jako młoda mama kompletujesz rzeczy niezbędne dla Twojego dziecka. Jeśli kupujesz online, na tym portalu znajdziesz promocje które mogą Ci się przydać: www.promoszop.pl

Ja osobiście wypatrzyłam jeszcze sobie śpiworek dla Natalii do wózka z 35% rabatem, w dziale dziecięcym: kliknij tutaj

Zastanawiam się też nad kupnem śpiworka do fotelika samochodowego.

Konieczny zakup? Co o tym myślisz? Co możesz mi doradzić ?

]]>
https://pamietnikmamy.pl/2013/11/jaki-wybrac-kombinezon-dla-niemowlaczka/feed/ 20