Zanim wybrałam ten jedyny 🙂 przewertowałam Internet oraz sklepy z wózkami. Nie było łatwo się zdecydować, gdyż na rynku jest ich naprawdę masa. Każdy ma swoje wady i zalety. Im więcej czytałam na temat wózków tym bardziej nie mogłam się zdecydować, który kupić. Ostatecznie postanowiłam zadać sobie pytanie Czego tak naprawdę oczekuje od tego wózka? Co jest dla mnie ważne? Jaki budżet posiadam?
Mieszkam w bloku bez windy dlatego też szukałam wózka lekkiego, zwrotnego i nie dużych gabarytów. Zależało mi na tym aby rączka miała regulowaną wysokość i z łatwością dała się przekładać na druga stronę wózka, żeby zmienić kierunek jazdy. Następnym kryterium decydującym za wyborem były koła piankowe, które zapewniają lekkość wózka, obrotowe przednie kółka mniejsze z możliwością blokady, zwiększające zwrotność wózka. Szybki i łatwy sposób składania wózka i przewożenia go w bagażniku samochodu. Duże znaczenie odegrał również kolor i design wózka. Budżet nie stanowił dla mnie problemu, miałam to szczęście, że wózek sprezentowali mi moi rodzice.
Wózek, który spełnił te kryteria to Bogaboo Cameleon 3. Wózek składa się z wygodnej gondoli, przeznaczonej dla dzieci od urodzenia do 6 m-ca życia oraz siedziska spacerowego, które jest przeznaczone dla dzieci od 6 m-ca życia aż po maluchy ważące 17 kg.
O zaletach i wadach tego wózka w kolejnym wpisie z tej kategorii po uprzednim przetestowaniu wózka w praktyce.
Poniżej więcej informacji na temat wózka Bugaboo Cameleon 3.
Gondola wypinana ze stelaża jedną ręką, można ją łatwo złożyć do kompaktowych rozmiarów (np. na czas podróży samochodem). Specjalna konstrukcja zawieszenia pozwala na demontaż przednich małych kół oraz schowanie części zawieszenia i jazdę wózkiem tylko na 2 dużych kołach. Jest to szczególnie przydatne podczas jazdy po piasku, śniegu lub schodach.
W wyposażeniu standardowym:
– lekki stelaż składany do niewielkich rozmiarów
– tylne koła duże, piankowe
– przednie koła gumowe, obrotowe z możliwością blokady do jazdy na wprost
– 2-stopniowe ustawienie kół do jazdy po śniegu i pasku
– regulacja twardości amortyzacji
– mocny, łatwo dostępny hamulec
– przekładana rączka
– teleskopowa regulacja wysokości położenia rączki – 6 pozycji
– komfortowa gondola z regulowaną budką i osłonką przed wiatrem
– materacyk w gondoli z systemem cyrkulacji powietrza
– siedzisko spacerowe montowane w obu kierunkach jazdy
– 3 pozycje regulacji położenia siedziska
– obrotowy pałąk
– 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z miękkimi otulinkami na ramiona
– materiały łatwe do zdjęcia i prania
– folia p/deszczowa
– fotelik samochodowy Maxi Cosi CITI
– pojemny kosz na zakupy
Wymiary: Waga:
– wózek rozłożony (dxsxw): 90-97x59x110cm – stelaż z kołami: 6kg
– wózek złożony (dxsxw): 86x59x30cm – siedzisko: 3kg
– gondola (dxsxg): 76x32x18cm – gondola: 3kg
– siedzosko (gxs): 24x33cm – fotelik: 2,75kg
– wysokość oparcia: 52cm
Zwracałam uwagę na wielkość gondoli ponieważ miałam termin na koniec listopada i chciałam całą zimę przejeździć w gondoli. Udało sie to z wózkiem Anex Sport. Polski wózek na aluminiowej ramię i dużymi kołami pompowanymi skrętnymi. Dużym atutem jest łatwość wypinania lekkiej dużej gondoli oraz uchwyt do jej przenoszenia. Jest mały po złożeniu .
Teraz używamy spacerówki która jest duża i wygodna oraz również ładnie zabudowana na okres zimowy. W komplecie jest okrywa ocieplana na nóżki , długa budka która chroni przed wiatrem. Spacerówkę oczywiście można montować w oba kierunki i również ją się łatwo wypina. Bardzo fajna sprawa że stelaż można złożyć razem z napiętą spacerówką co jest ułatwieniem w życiu co dziennym.
Mi kompletnie nie podoba się ten wózek, znaczy najbardziej nie podoba mi się część spacerowa, wygląda mało komfortowo dla dziecka, nie wyobrażam sobie jak moje dziecko mogłoby w tym wygodnie spać, może się mylę, ale to moje zdanie. Ja jednak wolę klasykę, mam wózek Nano z Riko, z dużą gondolą, na pompowanych kołach, z przestronną spacerówką, ja bardzo lubię ten wózek i moje dziecko również.
Dlatego pewnie na rynku mamy ich tak dużo, każda mama znajdzie coś dla siebie. Ja znalazłam ten i jestem zadowolona 🙂
posiadam wózek Primo marki Riko od 4 miesięcy, jest to połączenie dużej, wygodnej gondoli z wózkiem spacerowym, jest bardzo funkcjonalny i bezpieczny, także mogę go polecić
Za każdym razem i z zamkniętymi oczami wózek i inne sprzęty firmy Stokke. Zwłaszcza przewijak i łóżeczko.
WÓZEK MARZEŃ !!!
Drogie Panie jedynie co mogę polecić to abyście kupiły wózek waszych marzeń.. Moim marzeniem było Stokke, ale ze względów finansowych i z porad ojca dziecka wybrałam X-landrra XA! Wózek ok, ale jak dla mnie za szeroki i za ciężki.. W ostateczności używałam tylko stelarza wraz z nosidełkiem Maxi-cosi. Po pól roku wózek poszedł w odstawke i kupiłam wózek swoich marzeń Stokke Xplory V3 !!! Kocham go i użytkuje go do dziś. Córka ma rok i będzie w nim jeździć tak długo jak tylko będzie taka potrzeba. Jak każdy wózek ma swoje wady i zalety, ale polecam abyście spełniały swoje marzenia.
osobiście też miałam problem z wyborem bo rynek jest naprawdę dobrze wyposażony….w oststeczności zdecydowaliśmy sie na Tako Balila. chciałąm wózek inny niż wszystkie i taki dostałam. stylizowany za dawne lata, bardzo mięciutki, cieplutki, włąśnie bujany….imitacja pasków, duże pompowane szprychowe koła…cudo!! jestem zadowolona i polecam.
Ja polecam Graco Symbio. Jest wszystko to co potrzebne, lekki, wygodny.
Peg perego book plus jest najlepszy! Sprawia sie doskonale mozna pobujac malucha prowadzi sie bardzo lekko jedna reka!
Polecam wòzek Firmy Stokke Xplory,lub wózek Origami.posiadają najlepszy atest osobiście mam wózek Stokke i jak bym miała go zamienić to tylko na Origami.Gorąco polecam te dwie firmy.
Ja wybrałam wózek Roan. Miałam okazję wcześniej go wypróbować.
Zalety:
1. duża gondola – synek jeździł w niej do 10 miesiąca!, bo akurat była zima;
2. duże pompowane koła – koło domu mam las, więc nie ma problemu z jazdą po korzeniach i dziurach
3. amortyzacja – świetna w pierwszych miesiącach życia mojego dziecka, wymagającego bujania i jeżdżenia po wertepach, żeby zasnął 😉
4. nieco odlschoolowy look 🙂
Z wad, choć dla mnie nie miało to znaczenia, to ciężar wózka – z gondolą 15kg, ale wózkiem głównie jeździłam, a nie go nosiłam 🙂
Szczerze mówiąc to kupno wózka jest jedną z najtrudniejszych spraw do załatwienia przed narodzeniem dziecka 🙂 Ja wózek dla maluszka wybierałam bardzo długo i napewno nie polecem kupowania wózka przez internet, którego się wcześniej nie przetestowało w sklepie. Opisane są w pozytywny sposób a w praktyce nie spełniają swoich zadań 🙂
I jeszcze chcialam dodac, ze to tego co prezentujesz bugaboo polecalabym maxi cosi pebble, a nie citi 😉
Witam ja przerobilam duzo wozkow od quinny buzz po zapp silver cross hallo itd ale najbardziej pasuje mi bugaboo cameleon. Bugaboo bee tez jest ok, bo ladnie sie prowadzi maly po zlozeniu, ale niesetety estetycznie- nie :/ uzywalismy go kilka miesiecy jako drugi wozek i sprzedalam.
ja mialam wozek maxi baby-gondola duza w porownaniu do pozostalych wozkow, stelaz lekki. latwo sie prowadzil. do tego cena extra bo 600zl za gondole i spacerowke.
A ja kochane kupiłam wózek , który ma 40 lat i nie zamieniłabym go żaden inny super nowoczesny . Gondola jest głęboka , syn poprostu jest zakochany w tym wózku -możliwość bujania , kołysania ( czego powiedzmy sobie w tych nowoczesnych wózkach nie ma ) . Mam drugi wózek ( nowoczesny ) stoi w kącie , bo syn nie lubi w nim jezdzić , ja po spacerze wracam z bólem rąk . Na ulicy często jeśtemy zaczepiani gdzie kupiliśmy taki piękny wózek . Niestety nie mogę dodać zdjęc….
Ja kupując drugi raz wózek większą wagę zwróciłabym na gondolę. U mnie po 4 miesiącach synek ledwo się mieścił, a na dodatek była zima i musiał mieć ubrane kombinezon. Moja rada, to kupować wózek z gondolą jak największą.
Witaj Iwona,
Dzięki za radę :). Na pewno wszystkim przyszłym mamom twoja opinia się przyda!!!