Książka „W oczekiwaniu na dziecko”

książka1
Polecam wszystkim początkującym, przyszłym mamom książkę „W oczekiwaniu na dziecko”. Autorek Heidi Murkoff & Sharon Mazel. Dostałam ją w prezencie i nadal umila mi wieczory w oczekiwaniu na dzidziusia.

Stanowi ona obszerne kompendium wiedzy na temat fizjopatologii ciąży, porodu i połogu, zasad żywienia i higieny w okresie ciąży. Wskazuje również interesujące sposoby korzystania z osiągnięć współczesnej medycyny. Układ treści książki to naturalna chronologia wydarzeń biologicznych. Rozpoczyna się rozdziałem zatytułowanym „Przed poczęciem” – dowiesz się z niego jakie Ty i Twój partner powinniście poczynić przygotowania przed planowaniem ciąży. Kolejny rozdział zatytułowany jest „Czy jesteś w ciąży?”. Autorki opisują między innymi  wczesne objawy ciąży, rozpoznawanie ciąży, pierwszą wizytę u lekarza. Po tym rozdziale następują kolejne rozdziały obejmujące następne miesiące ciąży, poród, okres poporodowy, karmienie naturalne oraz problematykę planowania rodziny.

Poradnik napisany jest w formie pytań i odpowiedzi, dzięki czemu bardzo szybko i łatwo można odnaleźć to co nas interesuje. Zawsze kiedy pojawiały się u mnie niepokojące mnie dolegliwości, szybko sięgałam po tą książkę i zawsze znalazłam w niej racjonalne wyjaśnienie problemu, które natychmiast rozwiewało moje wątpliwości. Dzięki niej mam większe poczucie bezpieczeństwa i bardziej świadomie przechodzę kolejne tygodnie ciąży. Poradnik  jest bardzo fachowym źródłem informacji, który powinien znaleźć się w biblioteczce każdej przyszłej mamy.

Podzielcie się swoimi opiniami na temat książki w komentarzach :).

Książka „W oczekiwaniu na dziecko”
Zagłosuj na ten post

Udostępnij:

5 comments

  1. Przeczytałam „od deski do deski”, świetna książka mogę ją poleć każdej przyszłej mamie.

  2. przyznam szczerze, że nie zapoznałam się z tą książką, ale jestem szczęśliwą posiadaczką „Język niemowląt” – Tracy Hogg. polecam każdej początkującej mamie!

  3. Ksiazka jest fantastyczna 🙂 przeczytalam ja od deski do deski. Znalazlam w niej wiele odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. POLECAM ja kazdej przyszlej mamie 🙂

  4. Książka jest fantastyczna! Towarzyszyła mi w obu ciążach i nie raz pomogła mi rozwiązać moje wątpliwości:) Polecam tą książkę każdej przyszłej mamusi 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.