Sukces matek I kwartału!

 

Wielka determinacja matek I kwartału zrobiła na mnie wielkie wrażenie – powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej premier Donald Tusk. I zgodził się, aby od 1 września z rocznego urlopu rodzicielskiego mogli skorzystać wszyscy rodzice dzieci urodzonych w tym roku!
Budżet, jak się okazało, może jednak udźwignąć więcej, niż wcześniej się wydawało. Dzięki niższym kosztom obsługi zadłużenia zagranicznego Polski rządowi udało się wygospodarować ponad 300 mln zł. Kolejny miliard to pieniądze pochodzące z rezerwy powodziowej.

– Lata 2013 i 2014 będą trudne. Nie należy się spodziewać mnożenia wydatków ani w tym roku, ani w przyszłym. Wręcz przeciwnie, ta niepewna sytuacja na świecie i w Europie każe nam z niezwykłą ostrożnością oceniać możliwości finansowe państwa. Dlatego pomyślałem, że jeżeli dzisiaj stać nas – ze względu na wygenerowanie pewnych środków – na jeszcze jedną inwestycję, to niech to będzie ta obiecana inwestycja w polskie dzieci i w polskie rodziny – przekonywał Tusk.

Cały tekst: Źródło gazeta wyborcza <kliknij tutaj>

Podziękowania Matek I kwartału dla Ministra MPiPS

Spotkanie Matek I kwartału z ministrem Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem odbyło się 8 maja 2013 r. W spotkaniu udział wzięli także wiceminister Radosław Mleczko i dyrektor Departamentu Prawa Pracy Anita Gwarek. Matki I kwartału podziękowały  Ministrowi i pracownikom Ministerstwa za wkład w zmianę ustawy dotyczącej długości urlopów rodzicielskich. Cały artykuł znajduje się na stronie Ministerstwa pracy i polityki społecznej pod linkiem wskazanym poniżej.

źródło: www.mpips.gov.pl <kliknij tutaj>

A czy któraś z was jest mamą I kwartału? Piszcie w komentarzach!

Sukces matek I kwartału!
Zagłosuj na ten post

Udostępnij:

2 comments

  1. Super! Bardzo się cieszę 🙂 i gratuluję wszystkim mamom I kwartału! Podziwiam ich za walkę i determinację w dążeniu do celu!!!

  2. Witajcie:)
    Jestem mamą pierwszego kwartału, co więcej urodziłam mojego synka 1 stycznia:) dlatego też, z ogromnym uśmiechem na twarzy miło mi powitać wszystkie inne mamy mogące (tak jak i ja!!!) cieszyć się dłużej każdym jednym niewinnym uśmiechem swojego maluszka bedąc z nim w domku:)
    Pozdrawiam gorąco:)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.