Imieninki Natalii

Dzisiaj pierwsze Imieninki Natalii. Z tej okazji postanowiłam sprawdzić w Imienniku co tak naprawdę znaczy imię Natalia i skąd ono się wywodzi. Co do imienia dla córeczki, razem z mężem byliśmy bardzo zgodni. Imię Natalia obojgu nam się podobało i tak zostało zapisane :).

Pochodzenie imienia Natalia

Natalia jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dies natalis (dzień narodzin). Oznacza: ta, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym. W Polsce imię Natalia nadawane jest od XIV wieku.

Imieniny
Natalia imieniny obchodzi 27 lipca, 26 sierpnia, 1 grudnia.

Patron
Święta Natalia z Nikomedii – męczennica. Żyła w III wieku, za czasów Dioklecjana. Była opiekunką uwięzionej grupy chrześcijan w Nikomedii. Przychodziła do więzienia podtrzymując ich na duchu, by nie wyparli się wiary. Po ich męczeńskiej śmierci została aresztowana i również zginęła śmiercią męczeńską. Święta Natalia z Toledo – ścięta za wiarę razem z mężem, św. Aureliuszem, ok. 852 roku.

Szczęśliwy kolor, liczba i kamień
Niebieski, 4, bursztyn

Formy obcojęzyczne
Natalia (łac.), Natalie, Nathalia, Nathalie, Noelle (ang.), Natalia, Natalie (niem.), Natalie, Noële (fr.), Natalia (hiszp.), Natalia, Natalina (wł.), Natalija, Nataša (ros.), Nátalie, Nataša (czes.), Natália, Nataša (słowac.), Natalija, Nata, Nataša (połud.-słow.)

Znani imiennicy
Natalia Kukulska – piosenkarka
Natalia Oreiro – urugwajska aktorka i piosenkarka
Natalia Przybysz – wokalistka zespołu Sistars
Natalie Portman – aktorka amerykańska

Imię Natalia zwykle noszą kobiety o wnikliwym umyśle i głębokich zainteresowaniach. Są one za młodu poważne i nad wiek rozwinięte, tak jakby od najmłodszych lat miały świadomość tego, dokąd idą i do czego są przeznaczone. Są grzecznymi, dobrze ułożonymi córeczkami i szczerze starają się iść drogą wskazaną przez rodziców, realizować ich ambicje. Ale szybko okazuje się, że ich horyzonty są szersze, a cele leżą dalej. Często się zdarza, że Natalie interesują się abstrakcyjnymi dziedzinami wiedzy, pociąga je matematyka albo filozofia i trafiają do instytutów naukowych. Ale mają również bogate życie wewnętrzne, często mało zrozumiałe dla ich prostszych psychicznie rówieśników. Częste wśród Natalii są głębokie uczucia religijne. Jest więc wiele przyczyn, dla których Natalie wybierają towarzystwo starszych przyjaciół. (źródło:http://magia.gala.pl/imiennik/n/natalia-imiennik5197.html)

Natalia posiada niezachwianą pewność siebie, rzadko ufa innym. Jest przy tym bardzo subiektywna, widzi wszystko po swojemu. Bywa niesłychanie przekorna. Nie zgodzi się z poglądem, który nie pochodzi od niej. Bardzo czuła na porażki, które uważa za osobistą zniewagę. Nie zapomina o niczym i mści się za każdą niesprawiedliwość. Osiąga jednak sukcesy w dziedzinie polityki, działalności społecznej lub na tych stanowiskach kierowniczych, na których wymagany jest takt, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i konsekwencja. Ma dużo intuicji, często wydaje się, że brak jej tylko kryształowej kuli! Ma jednak inteligencję praktyczną.

Jest zdolna do szczerego i bezinteresownego uczucia, ale tylko wobec tego, kto potrafi całkowicie podbić jej serce. Wyznaje wyłączność w dziedzinie zmysłów, ale tylko wtedy, gdy znajdzie mężczyznę swego życia. Pod dwoma jednak warunkami: po pierwsze, że go odkryje, po drugie, że uda jej się go zatrzymać. Jej zaborczość bywa przecież uciążliwa. Trzeba także zaznaczyć, że nie jest domatorką, a mąż i dzieci nie mogą ograniczyć jej wyłącznie do roli żony, matki i gospodyni. (źródło: http://magia.onet.pl/imiennik/natalia,163.html)

Na tle całości zodiaku imię Natalia najbardziej wydaje się odpowiednie dla dziewcząt ze znaku Wodnika. Zasługują na nie również subtelne Ryby, wnikliwy Skorpion i intelektualistka Panna. Jako kolejne znaki wymieńmy: Raka, Koziorożca, Bliźnięta i Wagę. Dla pozostałych znaków imię to będzie zbyt delikatne i nieuchwytne, a jego potencjał może nie zostać przez nie wystarczająco wykorzystany. (źródło:http://magia.gala.pl/imiennik/n/natalia-imiennik5197.html)

Drogie Mamy pochwalcie się kiedy wasze pociechy obchodzą imieninki?

91fb6880f23511e28eb922000a1fbc88_7

Natalia 🙂

Imieninki Natalii
Zagłosuj na ten post

Udostępnij:

6 comments

  1. Witam moja (Natusia) Natalka obchodzi imieninki 27 lipca.

  2. Super 🙂

  3. Ja mam Natalkę urodzoną 24 stycznia tego roku, to tez były Jej pierwsze imieniny 🙂

  4. Natan też miał pierwsze imieniny 17 lipca

  5. Nasz synek Natan miał imieninki 17 lipca , równiez pierwsze 😉

  6. Moja Karina obchodzi 2 sierpnia, tez swoje pierwsze imieninki [;

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.