Jak przewijać maluszka?

Komodę z przewijakiem wstawiłam do mojej sypialni. Tuż obok niej znajduje się łóżeczko Natalii. Starałam się to tak zorganizować, aby wszystko było w zasięgu ręki. Na przewijak zakupiłam nieprzemakalny materacyk, na który rozkładam mały podkład dla niemowląt. Z boku materacyka mam powkładane pieluszki jednorazowe. Z drugiej strony znajduje się podgrzewacz na chusteczki nawilżające, opakowanie zwykłych cienkich chusteczek higienicznych jednorazowych oraz pojemnik w którym trzymam płatki kosmetyczne, maść na odparzenia, patyczki kosmetyczne, Octenisept,  szczoteczkę do włosków dla niemowląt. Z boku komody stoi mi kosz na zużyte pieluchy jednorazowe oraz pojemnik na brudne ubranka Natalii.

Jak przewijam?

1.    Kładę Natalię na przewijaku, na który uprzednio rozłożyłam mały podkład dla niemowląt, (zdarza się, że Natalia nasiusia ponownie przy przewijaniu :))
2.    Rozpinam bodziaka a następnie pieluszkę i oceniam rozmiar katastrofy:). Gdy jest kupka czystą częścią pieluchy wstępnie oczyszczam zabrudzoną pupę. Zwijam pieluszkę zawartością do środka i wyrzucam do kosza na zużyte pieluszki.
3.    Oczyszczam zabrudzona skórę, nie pomijając żadnej fałdki przy pomocy ciepłych chusteczek nawilżających (przy większych kupkach przemywam ciepłą przegotowaną wodą i wycieram płatkami kosmetycznymi tych większych rozmiarów). Myjąc zachowuje kierunek zawsze od przodu ku tyłowi, co jest szczególnie ważne u dziewczynek.
4.    Podczas wykonywania tych czynności przetaczam Natalię z boku na bok, odpowiednio podkładając rękę (nie podnosimy maleństwa na nogi ponieważ może to być niebezpieczne dla stawów biodrowych) lub podnoszę za pupkę Natalii ( nigdy za nóżki).
5.    Osuszam dokładnie krocze jednorazową cienką chusteczką higieniczną i smaruje kremem przeciw odparzeniom, rozprowadzając go od przodu ku tyłowi.
6.    Następnie zakładam czystą pieluszkę. Na początku jak Natalia miała jeszcze nie zagojony kikut pępowinowy zawijałam brzeg pieluszki tak by nie dotykał i nie obcierał pępowiny.
7.    Zapinam ubranko.

A wy drogie mamy, jak zorganizowałyście sobie kącik do przewijania?

9e8c0988eec511e28a1a22000aa81ffa_7-17124129ceec511e2905222000aaa031b_7-1

 

Jak przewijać maluszka?
Zagłosuj na ten post

Udostępnij:

4 comments

  1. Miejsce do przeiwjania zorganizowane tak samo 🙂 i nawet laleczkę mamy taką samą 🙂

    1. Ciesze się bardzo :), laleczka to prezent od Cioci Ani 🙂

  2. ja mam przewijak taki z połkami na dole na których trzymam zapas pieluch chusteczek oraz pieluszki tetrowe i flanelowe, przy kupkach wiekszych myję Malej pupkę po d kranem w lazience, zawsze woda bedzie lepsza od chusteczek. Kremem nie smaruje, chyba ze pupka jest zaczerwieniona-czyli zdarzylo sie jakies dwa razy.

  3. U nas przy większej katastrofie Amelcia ląduje z pupą pod prysznicem 😛 oczywiście po uprzednio ogarniętym bałaganie 🙂 ale dziecię moje ma już 6 m-cy i mogę sobie na to pozwolić

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.