Co zabrać ze sobą na wizytę z maluszkiem u lekarza?

Na pierwszą wizytę u lekarza, jako zupełnie początkująca mama zabrałam ze sobą na zmianę tylko jedną pieluszkę jednorazową. W naszym przypadku okazało się to zdecydowanie za mało :). Nie było tragedii bo jednak było to tylko siusiu, ale strach pomyśleć gdyby było to drugie … Udało się, ale teraz bardziej rozsądnie pakuje rzeczy potrzebne dla Natalii do swojej torebki. Niestety nie zakupiłam jeszcze tej pomocnej torby do wózka, całego tego organizera, które to mamusie dźwigają zamiast markowych torebek 🙂 śmiech … Zamierzam jednak drogie mamusie dołączyć do was 🙂 bo jak weryfikuje czas organizacja przy maluszku to podstawa.

Co zabieram ze sobą na wizytę  u lekarza?

•   książeczkę zdrowia dziecka (przy każdej wizycie jestem proszona o okazanie tej książeczki, gdzie lekarz skrupulatnie zapisuje zalecenia oraz odznacza postępy rozwoju u Natalii)
•    pieluchę flanelową, by podłożyć jej pod plecki i pupę podczas badania (nasza przychodnia nie dysponuje jednorazowymi podkładami)
•   zabieram 3 pieluszki jednorazowe dla Natalii (jest jeszcze malutka więc tych pieluszek zużywa bardzo dużo)
•    mokre chusteczki nawilżające
•    obowiązkowo smoczek uspokajacz
•    mam przy sobie również zwykłe chusteczki higieniczne

Jak dotąd Natalia podczas wizyt lekarskich jest bardzo spokojna, aniołeczek :).

A jak wasze maluszki znoszą takie wizyty u lekarza?

Co zabrać ze sobą na wizytę z maluszkiem u lekarza?
5 (100%) 1 głosów

Udostępnij:

5 comments

  1. Ja zabieram ubranka na zmianę w razie gdyby dzidzia się w jakiś sposób zabrudziła.

  2. Mój synek na szczepieniu w wieku 3 miesięcy nie zapłakał nawet raz 🙂 zniósł bardzo dzielnie 3 kłucia. Panie były bardzo zaskoczone, gdyż rzadko się to zdarza a ja byłam bardzo dumna ze swojego synka 🙂

  3. heh a ja dodam że zabralam ze sobą dodatkowo męża .. przydał się przy szczepieniu .. gdzie mi było słabo na samą myśl że mały będzie kłuty ..a on zachował zimną krew ..;D

  4. Ja zabieram dokładnie to samo co Ty, Oli ma już 5msc więc u nas ost przy szczepieniu przydała się grzechotka.

  5. Ja bym proponowala coś do picia dla mamy.Ja nie wychodzę z domu bez wody mineralnej, przy karmirniu naturalnym ciągle chce się pić. Wizyta z maluszkiem u lekarza jest zazwyczaj dość stresująca więc pragnienie się wzmaga.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.