Wyniki konkursu Dettol

Moi Drodzy,

Ogłaszam wyniki Konkursu Dettol.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. Dostałam aż 88 komentarzy z których wybrałam 10 farciarzy.

Gratuluję zwycięzcom 🙂 i proszę zwycięzców o przesłanie na adres: [email protected] swoich danych adresowych i nr telefonu (dla kuriera) w celu przesłania nagrody. Na maile czekam do 28.08.2013

Zestaw  mydeł antybakteryjnych marki Dettol otrzymują (kolejność jest losowa):

1. Marzena – Przyszła Mama

Mamusie w dniu pierwszych urodzin poziom przeciwciał u dziecka wynosi zaledwie 15–17 proc. w porównaniu z ilością, jaką wytwarza organizm dorosłego człowieka. To właśnie dlatego u niemowlaka infekcję może wywołać nawet minimalna ilość bakterii czy grzybów bytujących na przedmiotach codziennego użytku (smoczkach, butelkach) i wnoszonych do mieszkania przez domowników i gości.
Szczególnie niebezpieczne są mikroorganizmy wywołujące zapalenie żołądka i jelit. Ta dolegliwość często prowadzi do groźnego dla życia odwodnienia organizmu, bo dziecko nie chce pić, wymiotuje i ma silną biegunkę. Dlatego przed kontaktem z dzieckiem trzeba umyć ręce i przynajmniej przez pierwszy rok codziennie dokładnie sterylizować wszystkie akcesoria do karmienia dziecka.

2. Alutka

Sio zarazki z moich dłoni!
Zaraz Dettol was przegoni.
Mycia rączek znam zalety
tuż po wyjściu z toalety.
Przed jedzeniem również sam
ręce wkładam wprost pod kran,
by obiadek smaczny był
i bym zawsze w zdrowiu żył
Ręce zawsze czyste mam
o paznokcie krótkie dbam.
Czyste włosy mam i szyję
no bo się dokładnie myję.
Żeby zdrowym zawsze być
trzeba się dokładnie myć.
I pamięta każdy zuch:
w zdrowym ciele zdrowy duch!
Dettol mi pomaga w tym – ot i cały Prym

3. Ewelinam

Dettol- misja dal zdrowia!
Gdy mydła waszej firmy używam
zbędnych bakterii szybko się pozbywam.
O czystość dłoni należy dbać
gdy w domu malucha chcemy pielęgnować.
Czyste dłonie, pachnąca i delikatna skóra
i przy tym zero bakterii- to dopiero dobra „mikstura”.
Waszą firmę polecam i polecać będę
o mydle zawsze dobre opinie pisać będę.
Brudu nie znoszę i Dettol w domu jako
obowiązkowe mydło ogłoszę!!!!

4. Mama Agnieszka

Higiena rąk jest podstawową zasadą zapobiegania zakażeniom i ma kluczowe znaczenie dla zdrowia, profilaktyki oraz naszego bezpieczeństwa.
Nasze maluszki nie mają szans z bakteriami i drobnoustrojami dlatego to My – Rodzice jesteśmy odpowiedzialni za to aby zminimalizować ryzyko różnego rodzaju zakażeń. Wydaje Nam się, że mycie rąk to prosta czynność ale brak jej przestrzegania stanowi poważny problem. Problem higieny rąk to temat wstydliwy i wciąż oficjalnie nieistniejący. Brak nawyku mycia rąk po wyjściu z toalety, przed spożywaniem posiłków czy nieprzestrzeganie zasad higieny rąk ma naprawdę duży zasięg. A przecież potrzeba zaledwie chwilę aby umyć ręce ciepłą wodą i mydłem. Właśnie ta chwila ma niebywałe znaczenie dla Naszych maluchów. Czyż nie warto poświęcić tę minutkę dla ich zdrowia i bezpieczeństwa? Oczywiście, że warto. Nasze dzieci to Nasz największy skarb, bez nich nie istniejemy. Każdy kto został rodzicem wie, że cały świat się kręci wokół naszych maluchów dlatego też jeżeli taka prosta czynność jak umycie rąk może skutecznie i łatwo chronić Nasze dzieci przed zakażeniami to naprawdę warto „się poświęcić”

5. Małgosia

Dlaczego należy dezynfekować ręce przed kontaktem z maluszkiem? Do pierwszego roku życia dziecko nie ma jeszcze wykształconej dobrze odporności. Dlatego ważna jest dezynfekcja rąk przed każdym kontaktem z malcem by nie przenosić bakterii i mikroorganizmów, które mogą być dla niego niebezpieczne wywołując zakażenia i wirusy. Najniebezpieczniejsze są mikroorganizmy wywołujące zapalenie żołądka i jelit, które doprowadzają do poważnego odwodnienia organizmu dziecka. Dlatego pamiętajmy o tym by przy kontakcie z małym dzieckiem dbać o higienę rąk, bo nie robiąc tego możemy zaszkodzić dziecku.

6. Tomek

Witajcie ! Matka mojego jeszcze nienarodzonego dziecka ma bakterię ropy błękitnej ( Pseudomonas aeruginosa ), która niestety jest bardzo oporna na antybiotyki.;/ Nie ukrywam więc, że taki zestaw do dezynfekcji rąk pomógłby nam uchronić nasze dzieciątko przed zarażeniem się nimi już po urodzeniu. A jak wiadomo przy tej bakterii higiena jest jeszcze bardziej wskazana i wymagana ( aż do przesady wręcz ) niż w normalnych warunkach. Boimy się o nasze maleństwo, by nie przeszła ona na nie, dlatego jako przyszły tatuś ( po raz pierwszy ) chcemy uchronić przed nimi najprawdopodobniej naszą córeczkę.

7. Tosia

Niezbędną rzeczą w każdej łazience jest mydło.. i moze nie zdajemy sobie do końca sprawy, że własnie używając ten „wynalazek” przed kontaktem z Maluszkiem ratuje on nasze bezbronne istotki przed różnymi infekcjami i poważnymi chorobami wywołanymi przez bakterie i wirusy, które nasze ręce przyciągają jak magnes. Warto budować od najmłodszych lat w dziecku świadomość, że mycie rąk jest naturalnym i przyjemnym odruchem.
Należy pamiętać żeby zaopatrzyć się w mydło w płynie, gdyż jest bardziej higieniczne i zarazki nie mają tak łatwego dostępu do niego tak jak do długo lężącego mydła w kostce, a już najlepiej posiadać bezdotykowy aplikator firmy Dettol

8. Daga

Witam ! Za 1 razem nie udało mi się wygrać pościeli.;/Może chociaż tym razem.;p Nie umiem pisać wierszy co niektóre dziewczyny.;(Nie znam się na poezji.;(Mogę tylko napisać tak od siebie, od serca…mycie rąk jest bardzo ważne. Nie tylko ze względu na małe dzieciątko w domu ale i w ogóle.Pamiętacie kartki nad umywalką w podstawówce ? Bakterie są wszędzie i każdy jest na nie narażony, a tym bardziej malutkie dziecko. Dbając o siebie—dbamy również i o Nie !!!

9. Sylwia

Matczyne rączki, jasna sprawa, muszą dużo rzeczy robić,
Sprzątać, gotować co jeszcze długo można się głowić,
W trakcie wykonywania tych wszystkich czynności,
Często łapiemy niechcianych gości….
Maleńkich co prawda, takich tyciuchnych,
Jednych owalnych, innych grubniuchnych,
Jednakże większej ich części nie chcemy wcale,
Dlaczego, Mamusie wiedzą to doskonale!
Malutkie ich Skarby wrażliwe mają brzuszki,
I po kontakcie z bakterią mogą płakać w poduszki,
Mogą męczyć się przeraźliwie i strasznie,
Bo bakteria może ból taki spowodować właśnie,
Może się skóra ich zaczerwienić, mogą oczka boleć,
Może ich malutki żołądeczek koleć…
Mamusiom swoim ufają maluszki,
I dotykają matczyne paluszki,
Te jeśli brudne tylko kłopoty mogą narobić,
Dlatego Mamusie pamiętajcie co należy robić!!
Przed każdym kontaktem z Waszą Kruszyną,
Myjcie rączki tak długo aż bakterie i wirusy zginą,
A wtedy pewność mieć możecie,
Że Waszym Maluszkom na pewno pomożecie 

10. Lucyna

To w naszych rękach leży odpowiedzialność za zdrowie maluszków, dlatego tak ważna jest higiena przy każdym kontakcie z naszymi pociechami. Każda mama dba o swoja małą istotke, aby nie stała im sie krzywda. Lecz wokół nas jest tyle bakterii i wirusów,które mogą dostać sie do organizmu naszego maluszka, dlatego tak ważna jest higinia i dezynfekcja rąk. Dzidziuś poznaje świat przez dotyk, wkładając ciągle rączki do buzi i jednocześnie to co ma na rączkach szybko przedostaje sie do organizmu przez usta. Bardzo ważna jest świadomość mam jak i wszytskich w otoczniu dziecka jak ważne jest mycie rąk. Jest to tak prosta czynność, że nikt nie może o tym zapomnieć. Każda mama kocha swoje dziecko, jak się uśmiecha i jest szczęsliwe. Zdrowie maluszków jest najważniejsze. Żadna mama nie chciałaby aby jej pociecha zachorowała, więc przede wszystkim profilatyka i codzienna higienia to podstawy. Kosmetyki firmy Dettol są odpowiednie do takiej pielegnacji i wierze, że każda czytelniczka bloga chcicłaby je posiadać.. nie ukrywam, że ja również  ))

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom !!!
Wyniki konkursu Dettol
Zagłosuj na ten post

Udostępnij:

1 comment

  1. Gratulacje dziewczyny. Dettol jest najlepszy. Zagościł u nas kiedy dostałam go w wyprawce ze szpitala. I od tego momentu (już rok) w naszej łazience jest cały czas. Ma fajne zapachy nie wysusza rąk. A przede wszystkim dzięki temu, ze zabija 99.9% bakterii daje mi poczucie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.