Na stadionie narodowym odbędzie się Kongres Ojców – Kiedy? Szczegóły w poście!

Konferencja „Kongres Ojców” odbędzie się w dn. 19 grudnia 2013 r. na Stadionie Narodowym przy Alei Księcia Józefa Poniatowskiego 1 w Warszawie.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są również na stronie www.kongresojcow.pl

Tematyka Kongresu

Podczas Kongresu będzie poruszana tematykę dotyczącą obowiązujących rozwiązań prawnych w zakresie uprawnień pracowniczych przysługujących pracującym rodzicom w związku z urodzeniem dziecka.

Jak zaplanować urlop? Kiedy można go wykorzystać? Co można zyskać?

Podczas Kongresu na pewno uzyskasz szczegółowe praktyczne informacje nt. możliwości realizacji uprawnień przysługujących pracującym rodzicom w związku z urodzeniem dziecka oraz opis korzyści, jakie w związku z urlopami rodzicielskimi, zyskują rodzice oraz pracodawcy.

W czasie Kongresu dokonany zostanie przegląd korzyści wynikających z aktywnego zaangażowania ojców w opiekę nad dziećmi oraz efektywnego dzielenia ról zawodowych i rodzinnych kobiet i mężczyzn. Wskazane zostanie jak bardzo potrzebne jest wyeliminowanie stereotypów i zmiana przekonań w odniesieniu do społecznych ról kobiet i mężczyzn.

Zostaną pokazane lokalne i regionalne aspekty aktywizacji zawodowej kobiet (przykłady z małych miejscowości, historie kobiet z lokalnych środowisk, itp.)

Zapraszam!

A jak sytuacja przedstawia się u Ciebie? Urlop roczny wykorzystujesz sama czy może dzielisz się z mężem?

źródło: http://www.rodzina.gov.pl

Na stadionie narodowym odbędzie się Kongres Ojców – Kiedy? Szczegóły w poście!
Zagłosuj na ten post

Udostępnij:

4 comments

  1. No pracodawcy to raczej zadnych korzysci nie uzyskuja

  2. No pracodawcy to nie mają żadnych korzyści, nie oszukujmy się

  3. Urlop wykorzystuję sama. Choć muszę przyznać, że mój mąż w weekendy świetnie się sprawdza jako opiekun, to jednak sam stwierdził, że to bardzo ciężka praca i nie byłby w stanie być w domu z Wojtkiem cały czas. Ja czasem chciałabym już wrócić do pracy ale z drugiej strony ten czas spędzony z dzieckiem to jest coś niesamowitego. Żadna praca i żadne pieniądze mi tego nie wynagrodzą.

    1. Ja osobiście bardzo się cieszę, z wprowadzenia takiego rozwiązania przez rząd. Rok czasu z takim maluszkiem to niebywałe szczęście, nic Cię nie ominie, a dzieci tak szybko się rozwijają. Cierpiałabym bardzo gdyby ominęły mnie te pierwsze i najważniejsze chwile z Natalią. Co więcej w myśl nowych przepisów tato dziecka ma teraz możliwość uczestniczyć w sprawowaniu opieki nad maluszkiem? Ale jak na to będą patrzeć pracodawcy? Zastanawiałaś się nad tym?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.