Dlaczego Twoje długie włosy mogą być niebezpieczne dla niemowlaka?

Nie przeczytałam o tym w żadnej książce i gazecie, nie słyszałam w telewizji. Nikomu w rodzinie ani wśród koleżanek nie zdarzyła się podobna historia.

Kilka tygodni temu zauważyłam przed kąpielą, że Natalka ma mocno zaczerwieniony i lekko spuchnięty paluszek u stopy. Mocno mnie to zaniepokoiło, zaczęłam go oglądać ze wszystkich stron by dopatrzeć się przyczyny, nie było łatwo bo Natalka wierzgała nogami w najlepsze. Co więcej kiedy dotykałam jej palec zaczynała płakać i ruszać nogami, ewidentnie odczuwała już straszny ból. Mimo, protestów dojrzałam mój włos mocno owinięty wokół palca Natalki. Słuchajcie byłam w ciężkim szoku – jak włos mógł owinąć się do tego stopnia, że zablokował dopływ krwi co w konsekwencji spowodowało czerwoną opuchliznę. Przy pomocy pincety i małych nożyczek do paznokci udało mi się uwolnić paluszka Natalki. Poczułam wielką ulgę, po 30 minutach opuchlizna i zaczerwienienie na paluszku zniknęło.

DSC_0748

Byłam zła na siebie, na moje włosy … przy malutkiej zawsze je wiąże ale i tak jakiś gdzieś musi spaść, ehh. Stało się a ja dostałam niesamowitą lekcję na przyszłość. Teraz przy każdym przewijaniu odruchowo sprawdzam paluszki u stóp Natalki.

Postanowiłam, że podzielę się z wami naszym przykrym doświadczeniem, tak dla przestrogi aby każda mama i przyszła mama zawsze przed kąpielą oglądała stópki swojego malucha. Nam się to niestety przytrafiło, ale tak jak wspomniałam na początku nie czytałam i nie słyszałam aby równie podobne zdarzenie miało miejsce.

Jeśli Tobie i Twojemu maluszkowi zdarzyła się jakaś nietypowa historia, którą chciałabyś się podzielić z niedoświadczonymi mamami pisz śmiało w komentarzu. Może zwrócimy na coś szczególnie uwagę i  uchroni to nas od powielania błędów, które w konsekwencji mogą być niebezpieczna dla naszego szkraba.

Dlaczego Twoje długie włosy mogą być niebezpieczne dla niemowlaka?
4.4 (88%) 5 głosów

Udostępnij:

72 comments

  1. Proszę o poradę. U nas natomiast inna sytuacja w kupce mojej 9 miesiecznej córeczki znalazłam włosa który jeszcze znajdował sie w odbycie nie wiem czy dobrze zrobiłam wyciągając go.. dziś znowu włos też wyciągnęłam ale nie do końca bo córka się wiercila było widać ze to nie przyjemne.. martwie sie czy to nie wywołała jakiś problemów.. sprzątam codziennie kontroluje jedzienie nie mam pojecia jak mogło sie to dostać z pokarmem

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.