Test aplikacji Bajkotwory – kreator bajek animowanych dla dzieci

Jako fajną alternatywę na zabicie nudy w podróży z dzieckiem np. na lotnisku przedstawiam wam aplikację BAJKOTWORY. Można ją odpalić na tabletach i na PC.

BAJKOTWORY  to pierwszy w Polsce kreator bajek animowanych dla dzieci w wieku 2-10 oraz dla rodziców i nauczycieli. Aplikacja umożliwia tworzenie bajek bez konieczności posiadania wiedzy informatycznej oraz zdolności graficznych. Gotowe bajki można udostępniać w serwisie oraz publikować w mediach społecznościowych. Są również dostępne gotowe scenariusze bajek o tematyce wychowawczej, edukacyjnej i terapeutycznej, przygotowane przez specjalistów, które po rejestracji znajdziesz tutaj.

Ja skorzystałam z gotowego scenariusza o tematyce wychowawczej i utworzyłam dla Natalki bajkę o pięknym tytule „Ogniskowe przygody”. Ja wybrałam opcję do czytania, ale Ty masz możliwość nagrania swojego głosu.

Możesz ją zobaczyć poniżej:

Bajkotwory na pewno dały nam dużo radości i wprowadziły ciekawą  formę spędzania razem czasu. Natalka żywo reagowała na przewijające się postaci po ekranie. Była radosna i myślę sobie, że sprawiłam jej tym wielką frajdę.

Starsze dzieci maja tutaj możliwość samodzielnego tworzenia własnych historyjek i dzielenia się nimi co niewątpliwie stanowi ważne ogniwo  w ich rozwoju. Mają możliwość wymyślenia własnej bajki, która staje się realna za pomocą animowanego filmiku.

Jak utworzyć taką bajkę za pomocą aplikacji?

Dla Natalki wybrałam kreatora w przedziale wiekowym 2-6. Samo tworzenie bajek z pomocą aplikacji jest bardzo proste, nie mniej jednak za pierwszym razem warto zapoznać się z instrukcją wskazaną poniżej. Instrukcja ta jest również dostępna na stronie tutaj.

Tak naprawdę to dzieci są bystrzejsze i szybciej łapią o co chodzi w takich aplikacjach niż my rodzice 🙂

Krok po kroku:

1. Znajdź na stronie głównej lub w panelu „Moje konto” odnośnik do aplikacji i kliknij START.

start

2. Wybierz odpowiednią grupę wiekową swojego dziecka.

1

3. Tworzenie pierwszej sceny bajki rozpocznij od wybrania odpowiedniego tła. Przykładowe tła pojawią się w oknie pierwszej sceny. Jeśli zechcesz zmienić wybrane tło, wystarczy przeciągnąć na obszar roboczy tej sceny inne tło, spośród propozycji znajdujących się w niebieskiej zakładce [krajobraz] po prawej stronie.

2

4. Następnie dokonaj wyboru postaci, zwierząt i przedmiotów z zakładek po prawej stronie. Przeciągając palcem daną postać, zwierzę lub przedmiot, umieść je na planszy z wybranym wcześniej krajobrazem. Możesz wybrać dowolną liczbę elementów, które umieścisz w jednej scenie. Należy jednak pamiętać, że elementy wchodzą ze sobą w interakcję, więc warto ograniczyć ich liczbę, by historia była czytelna.

3

5. Elementy umieszczone na planszy mogą wchodzić ze sobą w interakcję. Umieść dowolny element na planszy i zobacz, z jakimi postaciami, zwierzętami lub przedmiotami może on wejść w interakcję. Przezroczysta linia pokaże, które elementy można ze sobą połączyć. Nałóż dwa elementy na siebie i uruchom animację.

4

6. Każdej postaci możesz zmienić minę na wesołą, smutną lub neutralną. Do zmiany miny służy przycisk tuż przy głowie postaci. Możesz również zmienić ustawienie postaci oraz nadać jej akcje: idź, mów, tańcz. Do zmiany pozycji ciała i akcji służy przycisk tuż przy tułowiu postaci.

5a

7. Naciśnij „Nagrywaj” i zacznij animować elementy na planszy przesuwając je palcem lub kursorem myszki. Możesz dodać własny tekst w polu tuż nad tłem. Jeśli chcesz nagrać swój głos – uaktywnij mikrofon, który znajduje się na polu tekstowym.

7

8. Jeśli chcesz poprawić nagranie, kliknij w przycisk „Nagraj ponownie”. Jeśli chcesz dograć tylko ścieżkę dźwiękową do tej sceny, wybierz różową ikonę z głośnikiem po lewej stronie.

7

9. Jeśli jesteś gotowy, aby stworzyć kolejną scenę, kliknij na strzałkę w zakładce „Sceny”.

8

10. Zdecyduj, czy chcesz kontynuować poprzednią scenę, nagrać nową scenę, wybierając od początku wszystkie elementy, czy może chcesz zapisać wersję roboczą lub zupełnie zakończyć tworzenie bajki.

kolejna scena

11. Jeśli zdecydujesz się zakończyć bajkę, wyświetli się okno, w którym możesz nadać jej tytuł. Po zapisaniu tytułu zapisz swoją bajkę. Gotową bajkę możesz zobaczyć w panelu, w zakładce: Konto-> moje bajki. 

10
12. Na koniec opublikuj bajkę w serwisie i podziel się nią z bliskimi poprzez e-mail lub media społecznościowe! Gotową bajkę możesz również pobrać w formie pliku wideo.

11

13. Skorzystaj z gotowych scenariuszy w 3 kategoriach: terapia, wychowanie i edukacja. Wejdź do zakładki „Scenariusze”, wybierz interesującą Cię tematykę i przejdź do kreatora. Odnajdziesz tam listę scen z treścią bajki, wpisane w polu tekstowym. Wybierz odpowiednie elementy graficzne i rozpocznij nagrywanie. Na koniec zapisz bajkę – znajdziesz ją w zakładce „Moje bajki”

scenariusze

 

Stwórz własną bajkę dla swojego dziecka 🙂

 

Niewątpliwie dostęp do takiej aplikacji to wspaniały prezent na Dzień Dziecka.  Z okazji tego wyjątkowego święta  będzie można testować aplikację 3 dni za darmo.

Jak podoba Ci się  aplikacja? Czy będzie ona przydatna dla Twojego dziecka?

logo_pl

 

Wpis powstał przy współpracy z serwisem  Bajkotwory.pl

Test aplikacji Bajkotwory – kreator bajek animowanych dla dzieci
Zagłosuj na ten post

Udostępnij:

6 comments

 1. hejo:) mozna gdzies to pobrac:)??

 2. Dziękuje Ci Aniu za test aplikacji! Wygląda super i na pewno ją po testuję!

  Twoją bajkę przeczytałam mojej córeczce!

  Uwielbiam Twojego bloga

  paaaaaa Kasia

  1. Cześć Kasiu, dziękuję bardzo za Twoje miłe słowa :), Natalka bardzo polubiła tą bajkę, swoją drogą lubi jak jej czytam 🙂 Pozdrawiam Cię gorąco 🙂

 3. Na pewno skorzystamy 🙂 Super sprawa, w podróży i nie tylko 🙂

 4. Zdecydowanie zostanie przetestowana 🙂 Samo rozdzielenie wiekowe na dzieci młodsze i starsze już pokazuje, że do pracy nad tą aplikacją, ktoś się naprawdę przyłożył.

  1. Cześć Kamil, to prawda ta aplikacja została naprawdę profesjonalnie przygotowana nie tylko pod kontem technicznym ale też pedagogicznym i rozwojowym dla dziecka.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.