Testuję drewnianą zabawkę Weerol – Hit 2014

Na dwa tygodnie przed naszym wyjazdem do Grecji Natalka dostała drewnianą zabawkę. Weerol  bo tak się ta zabawka nazywa  – to całkowita nowość tego roku nie tylko na rynku polskim ale także i europejskim. Zdążyła już nawet zdobyć nagrodę w Holandii klik tutaj.

Przeprowadziłam dla was test tej zabawki. Zanim jednak przeczytasz moją recenzję na początek krótka historia jej  powstania. Swoją drogą mnie zawsze ciekawiło kto jest konstruktorem takich zabawek.

Weefab jak i Weerol oraz Rok’nRol to „dzieci” Derka Perkins-a, który aby zrealizować marzenie o produkcji zabawki na większą skalę, postanowił skorzystać z pomocy platformy społecznościowej Kickstarter w celu uzbierania funduszy na ten cel. Udało mu się to osiągnąć całkiem szybko i sprawnie, z o wiele większym skutkiem niż przypuszczał. W Europie Weerol pojawił się dopiero w tym roku, więc jest to zupełna nowość 2014. Zabawka obecna jest na rynku Włoch oraz Holandii, gdzie zdobyła nagrodę.

Weerol jest zabawką z przyszłością. Został zaprojektowany w taki sposób aby rozwijać się wraz z potrzebami dzieci. Jeden Weerol to: wózeczek, taczka i jeździk w jednym! Tym sposobem odchodzi nam problem poszukiwania i kupowania tych zabawek oddzielnie, a także problem porozrzucanych zabawek w pokoju Twojego szkraba lub po całym domu:). Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 6 lat.

Ze względu na swoją konstrukcję zabawka ma możliwości rozbudowy/ewolucji czego przykładem jest pierwsze z akcesorii wypuszczone do Weerol w postaci Rok’nRol. Jest to dodatek umożliwiający konfigurację Weerol do konika na biegunach oraz odmiany jeździka tym razem na rolkach, który jest bardziej zwrotny, szybszy, przeznaczony jednak już dla starszych dzieci.

Aby usystematyzować zestawy to  wyróżniamy następujące opcje:

1) Weerol – zestaw podstawowy 3 w 1. Cena to 349,99PLN

1

4

3

2) Rok’nRol – pierwsze z akcesorii do Weerol. Umożliwia stworzenie z Weerol konika na biegunach oraz jeździka na rolkach – odróżnia go od standardowego jeździka na kołach to, że można się na nim obracać 360 stopni dookoła bez konieczności zsiadania z zabawki. Obecnie dodatek ten sprzedawany jest w zestawie z Weerol, jeśli jest jednak taka potrzeba istnieje możliwość kupna Rok’nRol w późniejszym terminie. Cena 159,99PLN.

5

3) Weerol + Rok’nRol – mamy połączone powyższe opcje razem, czyli 5 w 1. Cena 509,98PLN.

4) Weerol + Weerol – połączenie dwóch zestawów Weerol daje możliwość stworzenia pociągu lub wózka sklepowego. Dziecko siada na jeździku odpychając się nóżkami, a za sobą ciągnie wagonik np. z pluszakami. Wózek sklepowy jest wyższy niż ten z zestawu podstawowego. Cena 669,98PLN.

5) 2xWeerol + Rok’nRol – maksimum możliwości na obecną chwilę, czyli 7w1. Cena 819,97PLN.

2

Funkcje zabawki:

– Weerol jest przeznaczony do użytku domowego. Drewno jako materiał – jest podatne na wilgoć, wysokie i niskie temperatury itp.

– Rok’nRol sam w sobie nie jest zabawką, staje się nią dopiero po połączeniu z Weerol.

– Weerol jak i w połączeniu z Rok’nRol jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 18 miesięcy do 6 lat; do wagi 35kg.

– obecnie dostępne są trzy wersje kolorystyczne: WEEBRA, SUMMER, ANIMALS.

– Konfiguracje są przeznaczone dla określonej grupy wiekowej: wózeczek – 18 miesięcy do 2 lat, jeździk – 2 do 3 lat, taczka – 3 do 6 lat, konik na biegunach, jeździk na rolkach, pociąg, wózeczek sklepowy – 3 do 6 lat.

Plusy:

 • zabawka jest drewniana wysokiej jakości
 • wykonana jest ze sklejki brzozy, farb i lakierów przyjaznych środowisku, nie zawiera BPA, spełnia normy amerykańskiego CARB oraz CE
 • frajda dla dziecka ogromna, wzbudza duże zainteresowanie ze strony dziecka. Natalka nauczyła się wstawać na nóżki przy tej zabawce, tak uporczywie chciała na nią wejść 🙂
 • zabawka rośnie razem z dzieckiem
 • w wersji podstawowej masz 3 zabawki w jednej (zmieniasz dziecku w zależności od jego upodobań). Jednego dnia Natalka miała wózeczek na zabawki, drugiego już jeździk 🙂 a trzeciego już taczki. Dzięki jeszcze dodatkowej opcji Rok’nRol możemy również mieć konika na biegunach i jeździk na kółkach.
 • łatwy w przechowywaniu, nie zajmuje dużo miejsca
 • solidnie wykonana
 • ciekawy design oraz kolorystyka
 • krótki czas montażu i bardzo prosty
 • elementy do montażu są na tyle duże, że uniemożliwia to ich połknięcie przez dziecko
 • łatwy montaż kół odbywa się przy użyciu klucza imbusowego, który znajduje się w zestawie
 • zabawka spełnia wymogi bezpieczeństwa narzucone przez rynek USA i UE, przechodząc pomyślnie testy wyspecjalizowanych laboratoriów
 • zabawka objęta jest roczną gwarancją

Minusy:

 • cena (na pierwszy rzut oka wydaje się dość wysoka za zestaw podstawowy, jednak biorąc pod uwagę, że to cena za 3 zabawki, na dodatek drewniane, patrząc na ceny innych drewnianych produktów obecnych na rynku, muszę przyznać, że  jest to bardzo konkurencyjna cena).

Zabawka jest naprawdę godna polecenia. Myślę sobie nawet, że jest to idealna propozycja nie tylko na prezent z okazji Dnia Dziecka ale również z okazji pierwszych urodzin. Zabawkę można użytkować do 6 roku życia.

A Ty masz już prezent dla swojego szkraba na Dzień Dziecka?  Jak Ci się podoba taka drewniana zabawka?

Testuję drewnianą zabawkę Weerol – Hit 2014
5 (100%) 1 głosów

Udostępnij:

10 comments

 1. gdzie mozna kupic taka zabawke?

 2. Hej. Bardzo ciekawa zabawka 🙂 To nasz pierwszy dzień dziecka (Zośka ma 9 miesiecy) i postawiliśmy na klocki drewniane w różnych kolorach 🙂 i oczywiście to co możemy dać najlepszego dziecku czyli cały dzień na zabawach . Mamy tylko nadzieje że pogoda dopiszę. Pozdrawiamy 🙂

  1. Super 🙂 Drewniane klocki to jednak niezawodny prezent 🙂 Czekam na zdjęcie od was z Dnia Dziecka 🙂

 3. Cena jest dość wysoka ale faktycznie jakby patrzeć na to że zabawka nam posłuży aż do 6 latek to warto ją przeznaczyć! Tylko moja Kamila podrośnie na pewno zamówię ją dla niej!

  Aniu czy Twoja Natalka już wstaje / chodzi ? korzystacie już z tego pojazdu na co dzień?

  Pozdrawiam Super BLOG Aniu!

  PS
  Ćwiczę również w Twojej akcji FiguraSprzedCiąży

  1. Natalka jeszcze nie chodzi, póki co zaczyna wstawać na nóżki podtrzymuje się różnych rzeczy i próbuje wstawać 🙂 Ćwiczysz z nami 🙂 to bardzo się cieszę 🙂

 4. To jest coś czego szukałam!

  Już wiem co kupię na urodzinki dla mojego chrześniaka!

  Więcej testów Aniu – jesteś moją inspiracją!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.