Kilka sposobów na złagodzenie siniaków i stłuczeń u dzieci

Jeśli jeszcze daleka droga do pierwszych kroczków Twojego malucha możesz na spokojnie przeczytać ten post. Przeczytaj go jednak uważnie bo stłuczenia czy upadki malucha są nieuniknione. Choćbyś zabezpieczyła wszystkie kanty, rogi i inne niebezpieczne powierzchnie to i tak znajdzie się inna przeszkoda na, której Twój maluszek może nabić sobie guza. Mojej Natalce wystarczy nawet prosta droga.

W momencie kiedy dziecko zaczyna swoją przygodę z nauką chodzenia zaczynają się upadki. Byłoby pięknie gdyby się one nie zdarzały, ale nie mamy przecież oczu wokół głowy.

Co robić jeśli już nasze dziecko nabije sobie siniaka?

Siniaki początkowo przybierają ciemno-czerwoną barwę, która zmienia się na siną, zielonkawą a potem w żółtą. Zostają one zwykle wchłonięte przez organizm w ciągu 7-10 dni. Istnieją jednak sposoby, które mogą przyspieszyć gojenie się siniaków.

 Jakie są domowe sposoby na złagodzenie siniaków i stłuczeń?

 • kompres z octu
 • woreczki z lodem lub zimny okład
 • okład z liścia kapusty

Ja z reguły stosuję woreczki z lodem a potem smaruję obszar siniaka Natalki maścią Arnika, którą poleciła mi Pani w aptece.

Arnika – jest to  maść na bazie ziół , która skutecznie uszczelnia naczynia krwionośne i powoduje zmniejszenie objętości krwiaków.

Z moich obserwacji wynika, że smarowanie maścią z arniki zdecydowanie przyśpiesza gojenie się i znikanie siniaków.

DSC_1665

Skład maści

Biomaść Arnika zawiera  ekstrakt z kwiatów arniki, olejek esencjonalny z mięty, ekstrakt olejowy z dziurawca i roztwory wodne z kleiku, prawoślazu, posiada dzięki tym składnikom  działanie odświeżające i łagodzące. Stosowana jest przy stłuczeniach, obrzękach, siniakach, a także  przy rozszerzonych i pękających naczynkach, (pajączkach). Jest wskazana przede wszystkim po intensywnym wysiłku sportowym, nadmiernych obciążeniach fizycznych, intensywnej pracy mięśni oraz przy drobnych urazach.

Kochani to są sposoby na złagodzenie siniaków,które ja znam. A jaki Ty znasz inny sprawdzony sposób na stłuczenia i siniaki? Jak to jest z tymi upadkami u Waszych dzieciaków?

Kilka sposobów na złagodzenie siniaków i stłuczeń u dzieci
4.3 (86.67%) 3 głosów

Udostępnij:

15 comments

 1. Ta maść zawiera ekstrakt z kozy wysokogórskiej himalajskiej!!

 2. Czy siniaka mozna smarowac maslem u dzieci

 3. Ja zawsze mam w swojej podręcznej apteczce plastry żelowe sanity. Można z nich robić zimne lub ciepłe okłady. Zimne przyspieszają gojenie siniaków i zmniejszają ból.

 4. A gdzie można kupić tą maść?

 5. A próbowałaś maści rozgrzewającej? Ja bardzo często stosuje przy stłuczeniach, szybko radzi sobie z bólem. Np. Dip Hot. I cenę ma fajną.

 6. Maść Arnika sprawdza się całkiem dobrze;) ale mrożony kotlet jest najlepszy;D

 7. My zawsze przykładamy mrożonki 😀

 8. Jak mojej córci zdarzy się „wypadek” smaruję to miejsce masłem i po silniku nie ma śladu:)

 9. Hej, mam takie pytanie, czy jest sens starać się na siłę likwidować siniaki? Tzn według mnie lepiej jak się będą same goić, wyjątkiem są oczywiście poważne słuczenia. Moje zdanie też jest takie, że siniak to też środek „wychowawczy”, bo bez powodu sobie siniaczka nie nabiło dziecko 😉

  1. Nie chodzi o likwidację siniaka bo jest to raczej niemożliwe ale złagodzenie obrzęku i przyspieszenie jego gojenia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.