Czy życie po trzydziestce może zaskakiwać?

Mam dla Was rewelacyjną książkę na wiosenne popołudnia. Bardzo lekka, przyjemna i z humorem.

„Nie oddam szczęścia walkowerem” to opowieść o dwóch dorosłych kobietach „z krwi i kości” – matkach, żonach, przyjaciółkach, które mimo zakrętów losu nie poddają się i z odwagą walczą o swoje szczęście. Powieść została stworzona przez dwie autorki – Paulinę Płatkowską oraz Agnieszkę Jeż.

Dwie główne bohaterki książki, które latami tkwiły w związkach przetykanych kłótniami, niezrozumieniem i emocjonalną pustką nagle zrozumiały, że wcale nie musi tak być. W pisanych do siebie mailach kobiety śmieją się ze swoich nowych doświadczeń, dzielą lękami i coraz bardziej przekonują do nowo zawartych znajomości.

W oryginalnej scenografii sklepu z używaną odzieżą wpadają na siebie dwie przyjaciółki z dzieciństwa. Malina i Jagoda mają ponad trzydzieści lat i sporo kobiecego doświadczenia za sobą. Otoczone barwnymi kapeluszami, zwiewnymi szalami, kobiecymi falbanami, tiulami, oraz ubraniami z historią, odświeżają własną historię zarzuconej niegdyś przyjaźni.

W nawiązanej po tym spotkaniu korespondencji wymieniają się opowieściami o swoich przygodach, codzienności, zakrętach, wzlotach i małych radościach. Oto Jagoda – która na łamach prasy kobiecej radzi czytelniczkom w sprawach sercowych. Modelowa matka i żona skrzętnie skrywa przed światem, a także samą sobą, że jej małżeństwo to farsa. Do czasu. Pewnego dnia niewinny czuły gest dawnego znajomego obudzi w niej pragnienia, o które siebie nawet nie podejrzewała. Sinusoida w związku Maliny powoduje, że jej listy są raz łzawe, raz komiczne, romantyzm i uniesienia mieszają się z goryczą i rosnącym zniecierpliwieniem. Jednak i do niej los w końcu się uśmiecha: pewnego dnia w jej otoczeniu pojawia się niepozorny pan, który prawością charakteru i innymi przymiotami zdobędzie serce jej, oraz jej kilkuletniej córeczki.

Książka napisana lekko, ale jednocześnie zgrabnie i z wielkim humorem. Opowiada o sile kobiecej przyjaźni i wartości dążenia do szczęścia własną drogą. Ciepła i zwariowana opowieść o miłości wbrew przeciwnościom i o największej wartości, jaką są najbliżsi nam ludzie. Znajdziecie ją  tutaj.

DSC_2196

A Ty co mi polecisz do poczytania?

Czy życie po trzydziestce może zaskakiwać?
5 (100%) 4 głosów

Udostępnij:

8 comments

  1. Bardzo interesująca książka. Ja mam 30 lat i dopiero teraz wiem czego chcę. Odkrywam swoje pasje i idę po więcej! Mój cel na ten rok to doprowadzenie ogrodu do normalności 😀 Będzie cieżko, ale wierzę , ze dzięki odpowiednim narzędziom, nawozom i ciężkiej pracy się uda.

  2. interesujący tytuł będę musiała przeczytać… ja osobiście uwielbiam książki z nutką romantyzmu, intrygi i oczywiście pozytywnego myślenia, takimi książkami zdecydowanie są powieści autorstwa Nicholasa Sparks’a. Polecam wszystkie 🙂

  3. Polecam Tobie i innym na chwile wytchnienia przy książce Lunch w Paryżu by Elizabeth Bard

  4. Czytam sporo poradnikow. Ten jest naprawde bardzo wartosciowy” Potrzebujesz tylko miłości i inne kłamstwa małżeńskie
    Polecam

    1. Tytuł bardzo interesujący, chętnie po nią sięgnę :). Dziękuję.

  5. Książka wydaje się bardzo ciekawa z Twojego opisu. Muszę ją przeczytać w wolnej chwili. Dziękuję za polecenie i pozdrawiam 😉

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.