Kilka trików jak uporządkować swoją szafę na sezon jesienno-zimowy

Jesień to idealny czas na porządki w szafie. Ja mam już je za sobą. Letnie rzeczy wędrują do pudeł, a ich miejsce zajmują zimowe ciuchy. Czemu przy okazji nie skorzystać i nie posprzątać? Zyskasz nie tylko miejsce, ale również łatwiejszy dostęp do ubrań!

Gruntowne porządki

Jesienne porządki w szafie zacznij od jej całkowitego opróżnienia. Potem spójrz na ciuchy krytycznym okiem. Czy wszystkie nosisz regularnie? A może masz od kilku lat spodnie, które czekają aż schudniesz albo bluzkę, w kolorze który zupełnie ci nie pasuje? Nie żałuj ciuchów i wszystkie te, których nie ubrałaś przez ostatni rok oddaj potrzebującym. Możesz je wrzucić do specjalnych pojemników lub przekazać organizacjom charytatywnym.

Przegródki i organizatory

Ciągle szukasz skarpetek, a krawaty męża trzeba prasować zaraz po wyjęciu z szafy? Zainwestuj w organizatory. Pozwalają one podzielić miejsce na półce lub w szufladzie na kilka części. W każdej z nich ułóż inne rzeczy, by ułatwić sobie do nich dostęp i nie musieć każdego dnia, o poranku, w panice szukać modnych drobiazgów. Organizatory mogą być wykonane z plastiku, metalu lub tworzywa. Mają różne kształty i wzory – z pewnością znajdziesz takie, które będą pasowały do twojej szafy!

Szuflady i kosze

Jeżeli na dopiero co posprzątanej półce po kilku dniach już jest bałagan, spróbuj zamontować w szafie szuflady. Pomagają one uporządkować posiadane rzeczy. Dzięki możliwości wysunięcia na całą długość dają dostęp do wszystkich ciuchów jakie się w nich znajdą – również tych na samym końcu. Teraz, kiedy chcesz wyciągnąć bluzkę nie musisz wywracać wszystkiego do góry nogami!

Podobny efekt możesz osiągnąć instalując w szafie kosze. Wiele z nich ma specjalne uchwyty do podczepienia pod półką, dając dodatkowe miejsce na drobiazgi. To doskonały sposób na wykorzystanie wolnej przestrzeni!

Tematycznie czy kolorystycznie?

Metod układania rzeczy jest wiele – sama musisz się zastanowić co dla ciebie będzie najlepsze. Najczęściej układa się ciuchy wg rodzajów (spodnie ze spodniami itp.) lub kolorystyczne (wtedy łatwiej znaleźć coś co pasuje).

Zastanów się też, czy wszystkie rzeczy musisz przechowywać złożone w kosteczkę? Niektórym z nich (np. ręcznikom i krawatom) zwinięcie w rulon nie zaszkodzi, a będą łatwiej dostępne. To samo dotyczy bluzek i spódnic. Na wieszakach nie pogniotą się i będziesz mogła je od razu ubrać. Wykorzystaj także składane wieszaki, na których można mieści się kilka sztuk odzieży – to pozwoli zaoszczędzić miejsce, nie ryzykując wymięcia ubrań.

A czy Ty jesienne porządki w szafie masz już za sobą?

Kilka trików jak uporządkować swoją szafę na sezon jesienno-zimowy
5 (100%) 1 głosów

Udostępnij:

1 comment

  1. ja też mam już porządki za sobą. Letnie rzeczy pochowałam a wyjęłam ciepłe kurtki. Robię tak co roku i mam luz w szafach. Polecam.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.