Gdzie szukać motywacji do działania?

Nowy Rok to podsumowanie zakładanych celów do zrealizowania i wyznaczenie sobie ponownych na najbliższy rok. To co mnie osobiście pomaga w realizacji planów to motywacja. Chyba każda z nas chce ją mieć. Ułatwia podejmowanie działań, pozwala wytrwać w podjętych postanowieniach i daje siłę do mierzenia się z codziennymi przeszkodami. Bardzo często osoby, z którymi rozmawiam pytają – Gdzie ją znaleźć?

Po pierwsze – Pasja

Zawsze powtarzam. Rób to co kochasz, a żadne działanie nie będzie dla Ciebie trudne. Wybierz więc taką aktywność, która sprawi ci przyjemność. Kochasz robić szaliki na drutach? Dołącz do lokalnych twórców rękodzieła. Chcesz zrzucić kilka kilo, ale nie lubisz biegać? Spotkaj się z innymi by pospacerować z kijkami lub wyrusz na rekreacyjny rajd rowerowy. Im większą frajdę sprawią ci podejmowane działania, tym bardziej będziesz chciała je kontynuować!

Po drugie – Cele i nagrody

Jeżeli wiesz dokąd dążysz, droga staje się łatwiejsza. Ustal sobie konkretny cel, który będzie w twoim zasięgu (np. 5 razy w tygodniu ćwiczyć po pół godziny, żeby zrzucić 10 kg). Na początku może się on wydawać nieosiągalny (te 10 kg to przerażająco dużo, prawda)?

Podziel go więc na małe kroczki i nagradzaj się gdy je osiągniesz. U mnie sprawdza się metoda małych kroków.  Udało się w tym tygodniu wykonać 100% planu? W nagrodę kup sobie nowe spodnie do fitnessu lub płytę z ćwiczeniami do domu. Albo słuchawki, dzięki którym kolejny spacer stanie się przyjemniejszy.

Po trzecie – Rywalizacja

Rywalizacja z innymi potrafi doskonale motywować do działania. Chcesz być w pierwszej dziesiątce, prześcignąć koleżankę, wybić się na tle innych? Skorzystaj z aplikacji i stron www budujących społeczności. Najłatwiej będzie ci jak wybierzesz sport – takich aplikacji jest mnóstwo. Pozwalają zapisywać swoje osiągnięcia, generować statystyki i porównywać się z innymi osobami. 

Po czwarte – Pomoc innym

Nie motywują cię wyniki i rywalizacja? Zrób coś by wszyscy mieli z tego korzyść. Społecznicy czerpią olbrzymią motywację z działania na rzecz innych ludzi. Również ty możesz znaleźć ją w sobie. Zorganizuj wśród znajomych zbiórkę na schronisko dla zwierząt, bezdomnych ludzi, czy chorych dzieci. Rób to, z czym dobrze się czujesz i w czym jesteś dobra. Przyjemność z pomagania innym szybko nakręci cię do działania.

Po piąte – Grupa

Nic tak nie motywuje jak druga osoba. Razem łatwiej zmierzyć się z każdym problemem, bo ciężar jego dźwigania rozkłada się na dwoje! Jeżeli więc chcesz schudnąć, zdrowiej się odżywiać lub nauczyć się języka, znajdź kogoś kto będzie to robił z tobą. Będziesz miała nie tylko wsparcie w kontynuowaniu tego co zaczęte, ale także inspirację do wstania i wyjścia z domu. Jak się umówisz, to trudniej jest zrezygnować, bo trzeba zadzwonić, odwołać, ktoś będzie zawiedziony…

Podziel się więc swoim pomysłem z przyjaciółką, sąsiadką. Znajdź ludzi w twojej okolicy, którzy np. biegają lub regularnie się spotykają i organizują wspólne aktywności. Dołącz do nich. Szybko nawiążesz przyjaźnie i będziesz miło spędzać czas. Być może okaże się, że masz wyjątkowy talent w jakiejś dziedzinie? Pochwała przed całą grupą; to dopiero jest motywujące!

A co Was dziewczyny najbardziej motywuje do działania? Dajcie znać.

Gdzie szukać motywacji do działania?
5 (100%) 4 głosów

Udostępnij:

1 comment

  1. Dla mnie chyba największą motywacją są właśnie dzieci. Trzeba wstać i działać. A na ten rok już sobie postanowiłam, że zadbam w końcu o siebie. Dzięki za inspirację!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.