5 książek dzięki, którym spojrzysz na życie z innej perspektywy

Dzisiaj będzie o książkach, które serdecznie polecam Wam do przeczytania. Mnie osobiście zachwyciły i może i Was zainspirują :).
1. „Duński przepis na szczęście”.
Duńczycy to społeczeństwo zajmujące pierwsze miejsce na listach szczęśliwości od ponad czterdziestu lat z rzędu.  Dania niemal rokrocznie, począwszy od 1973, wybierana jest przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju krajem, którego mieszkańcy są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Również „World Happiness Report”, ranking szczęścia publikowany przez ONZ, umieszcza Danię na szczycie listy w każdym roku od chwili swego powstania. Dlaczego Duńczycy są aż tak zadowoleni? Autorki książki –  Jessica Alexander i Iben Sandhal –  twierdzą, że sekret, tkwi w ich wychowaniu.
W książce Alexander i Sandhal zawarły nie tylko przekonujące podsumowanie i analizę sukcesu duńskich metod wychowawczych, ale mnóstwo praktycznych rad popartych badaniami i sprawdzonych osobiście. Pokazały krok po kroku, jak skorzystać z doświadczeń duńskich rodziców w wychowywaniu odpornych psychicznie, bezpiecznych emocjonalnie, szczęśliwych dzieci.

Z122

2. „Minimalizm daje radość”.

Gdy próbujemy włożyć do naszego życia zbyt dużo, wówczas nie ma już w nim miejsca na nowe doznania i doświadczenia, nie korzystamy z szansy własnego rozwoju i pogłębiania naszych relacji z innymi. Minimalizm pomaga to zmienić. Kiedy zrezygnujemy z niepotrzebnych rzeczy, możemy przeznaczyć odzyskaną przestrzeń, czas i energię ludziom, których kochamy. „Minimalizm pozwala zrobić miejsce w życiu na to, co najważniejsze. Nie tylko sprzyja rodzinie, ale również ją cementuje”.

Z121

3. „Magia sprzątania”.

Książka warta uwagi. Czołowa japońska ekspertka od sprzątania – Marie Kondo pomoże Ci przemienić nie tylko przestrzeń mieszkalną ale i całe życie. Nabrać pewności siebie, osiągnąć sukcesy zawodowe oraz zyskać motywację i zapał do zbudowania życia, jakiego się pragnie. Znajdziesz w niej też wiele praktycznych porad dotyczących porządkowania, które wykorzystasz w swoim domu.

Z123

4. „Pyszne dla rodziny i przyjaciół”.

W książce znajdziesz ponad 100 przepisów w wersji dla 6 osób, na przystawki, dania główne i desery. Każdy przepis okraszony jest wspaniałymi fotografiami.

Z113

5. „Zupowy detoks”.

W książce znajdują się propozycje zup oczyszczających na 4 pory roku (wraz z podstawowymi przepisami) i innych zalecanych posiłków sezonowych oraz gotowy siedmiodniowy program detoksykacji. W zależności od pory roku możemy jeść zupy ogrzewające albo chłodzące przygotowywane z sezonowych produktów. Polecam wypróbować przepisy.

Z115

A jakie Ty książki możesz mi polecić do przeczytania?  Czekam na Wasze propozycje. 

5 książek dzięki, którym spojrzysz na życie z innej perspektywy
4.8 (95%) 4 głosów

Udostępnij:

5 comments

  1. Z tych wszystkich kojarzę jedynie „Magię sprzątania”. Z resztą chętnie się zapoznam 🙂 Ja polecę Ci książkę „Zatrzymać dzień”. Opisuje prawdziwa historię. Pokazuje, że Świat i ludzie są dobrzy i daje dużo pozytywnej energii. Polecam serdecznie

  2. Szczerze przyznam się że już dawno nic nie czytałam. Ale książki z przepisami jak najbardziej przeczytam, bo lubię :).

  3. nooo to musze poczytać – wszystko mi się baaaaardzo przyda 🙂
    Dziękuję za fantastyczne propozycje!

  4. Zupowy detox to dla mnie!!!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.