Zabawa edukacyjna z trzylatkiem w domu

Jeśli masz w domu trzylatka, który jeszcze nie chodzi do przedszkola.  A Tobie z kolei, brakuje pomysłów na artystyczny rozwój dziecka, serdecznie polecam Ci  karty edukacyjne do pracy z dzieckiem w domu. Moja Natalka dostała je od cioci Madzi. Kuzyn Natalki, Piotruś takie same karty ma u siebie w przedszkolu. Powiem Ci, że Wyprawka 1 i 2  to świetna podpowiedź i ciekawe pomysły na malowanie farbami, kredkami, wyklejanie, wycinanie. Ty masz ułatwione zadanie a dziecku daje to wyzwanie do kreatywności i aktywności manualnej.

Karty z Natalką już przerobiłam wszystkie. Zawierają one ćwiczenia przygotowujące do czytania, pisania i liczenia, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, kształcą motorykę, słuch fonematyczny, spostrzegawczość. Oparte na bazie naklejek, które dzieciaki uwielbiają i dzięki temu nauka staje się wspaniałą zabawą. Przewodnikiem dzieci po kartach jest sympatyczny zając Tup.

Do zestawu dołączona jest też płytka z muzyką. Natalka uwielbia wszystkie piosenki, które śpiewa Tup.

Oczywiście pomoce takie traktuj jako urozmaicenie spędzanego czasu z dzieckiem. Taki krótki przerywnik. W tym wieku dla dziecka najważniejsza jest jednak zabawa, którą sam sobie wymyśli i zorganizuje :).

Z14

Z15

Z16

Z19

Z21

Z22

DSC_0258

DSC_0262

DSC_0271

DSC_0269

A co Twoje dziecko lubi najbardziej z aktywności manualnej? Co robicie?

Zabawa edukacyjna z trzylatkiem w domu
5 (100%) 6 głosów

Udostępnij:

4 comments

  1. Fajna zabawa. Sporo fajnych gier i zabaw dla dzieci można znaleźć w sklepach z pomocami do terapii dzieci z zaburzeniami rozwoju. Dziecko, które się prawidłowo rozwija też odniesie z nich dużo pożytku. Plus jest taki, że każda gra czy zabawka kupiona w takim sklepie ma funkcję edukacyjną;)

  2. U nas mała często dostaje od babci i dziadka kolorowanki i różne tego typu logiczne zabawki i co najważniejsze lubi się nimi bawić.

  3. My korzystamy z teczek edukacyjnych z biedronki. Fajna sprawa. Tak jak piszesz to przerywnik między naszymi zabawami zwłaszcza, że moje dziecko jest bardzo chętne na takie zabawy edukacyjne.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.