Magiczny, mówiący długopis, który przeniesie Twoje dziecko do krainy bajek

Rytuał czytania przed snem jest u mnie stały. Wieczorem zawsze czytam Natalce dwie książeczki, które sama sobie wybiera. Są to dla nas bardzo ważne momenty, które staram się celebrować. Mam bowiem świadomość, że wspólne czytanie sprawia, że dziecko staje się bardziej kreatywne, buduje swój własny system wartości oraz wiele cenionych cech, takich jak empatia czy twórczość. Książki pozwalają się zrelaksować, poćwiczyć koncentrację, wspomagają także rozwój inteligencji emocjonalnej.

Od czasu kiedy urodziła się moja druga córeczka w ciągu dnia nie mam już tyle czasu na czytanie jej bajeczek, a Natalka po przyjściu z przedszkola potrzebuje dodatkowych atrakcji. Wspaniałą alternatywą jest mówiący długopis i książeczki, dołączone do zestawu. Z wyglądu przypomina zwykły długopis, jednak dzięki niemu czytanie książek jest jeszcze ciekawsze. Moja Natalka nie może przestać się nim bawić. Po przyłożeniu do strony książeczki, interaktywny długopis za pomocą sensora odczytuje tekst i uzupełnia go o ciekawe dialogi, rymowanki, zagadki czy piosenki. Moja córeczka ma aktualnie dwie książeczki „Poznaje zegar” i „Fascynujący świat dinozaurów”. Uczy się odczytywać godziny z Idą i Tomkiem. O której idą do przedszkola? Kiedy muszą iść spać? Słucha jak wygląda fantastyczny dzień bohaterów. Z drugiej książeczki Natalka poznaje fascynujący świat dinozaurów. Dowiaduje się kiedy żyły?, czym się żywiły?, który dinozaur był dłuższy niż autobus?, jak dinozaury trafiają do muzeum? Chętnie dotyka długopisem oznaczone punkty w książeczce, dzięki czemu więcej dowiaduje się na temat dinozaurów.

Dzięki mówiącemu długopisowi Natalka może zupełnie samodzielnie uczestniczyć w odczytywaniu historii. Spędzając czas w ten sposób poszerza swoją wiedzę i kreatywność, a na dodatek świetnie się bawi J. Ja w tym czasie mogę zrobić obiad.

Mówiący długopis  to ciekawa propozycja na wspólne spędzanie czasu w gronie rodzinnym. Kiedy młodsza córka śpi mamy czas, aby wspólnie odkryć fantastyczny świat dinozaurów, wykorzystując do tego mówiący długopis. Dzięki bogatej warstwie dźwiękowej Natalka może posłuchać odgłosów natury, takich jak: wiatr, woda czy szelest liści oraz poznać odgłosy różnych zwierząt. Książeczki skomunikowane z długopisem nie tylko przedstawiają jej bajkowy świat, ale także ożywiają postacie oraz pobudzają do zabawy za pomocą gier i zagadek. Dzięki temu wspólne czytanie to prawdziwa frajda!

Mówiący długopis to świetny pomysł na prezent dla dziecka w wieku od 3 do 10 lat. Moim zdaniem, stanowi idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zarażać swoje dzieci pasją czytania tradycyjnych książek, ale w niebanalny sposób.

Długopis i książeczki są elementem edukacyjnej serii Empiku: Discoveria – zestawów dla dzieci wspierających rozwój i wprowadzających w świat nauki. Produkt jest do kupienia w salonach Empik i na empik.com. Obecnie trwają prace nad wydaniem książki dla dorosłych do nauki języków obcych. Przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać premiery. Będzie to z pewnością niebanalny sposób na naukę języków :).

Magiczny, mówiący długopis, który przeniesie Twoje dziecko do krainy bajek
4.9 (97.5%) 8 głosów

Udostępnij:

3 comments

  1. Świetny ten długopis. Muszę taki zakupić.

  2. Faktycznie magiczny ten długopis – jutro kupujemy!

  3. My też codziennie wieczorem czytamy, nie ma ograniczeń ilościowych… Ala sama wybiera co czytamy i czytam jej aż uśnie chyba ze zdarzy sie moment ze mam juz wyczerpane oczy wtedy konczymy i przytulamy sie. Czesto są dyskusje, pytania, komentarze… rodzą się tematy do rozmów. Czytamy różności… od książkowych wersji odcinkow ulubionych bajek jak Peppa czy Psi Patrol po rymowanki Brzechwy i Tuwima, ostatnio ulubionymi są opowiadania z serii „Poczytaj mi Mamo”… bliżej grudnia pewnie sięgniemy po tematy świąteczne, zimowe, mikołajkowe 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.