Powinnaś to robić chociaż raz w miesiącu…

Kiedy ostatni raz byłaś na randce ze swoim mężem/partnerem? Często zdarza Wam się znaleźć czas dla siebie i wyskoczyć do kina lub restauracji? Jeśli zastanawiasz się po co randkować z kimś kogo ma się na co dzień w domu, z kim dzieli się wspólne troski i radości to ten wpis jest dla Ciebie. Dziś o tym, jak ważne jest pielęgnowanie miłości w związku, zwłaszcza jeśli na świecie pojawiły się już dzieci.

Pamiętasz okres Waszych pierwszych randek? Motylki w brzuchu, namiętność, kwiaty bez okazji i rozmowy przy winie do rana? Może więc warto wrócić do tego okresu i choć raz na jakiś czas wyrwać się z domowych pieleszy? Nie wiem jak Ty, ale ja jestem na TAK!  🙂

Zanim jednak przystąpisz do dzieła na chwilę zapomnij o:

  • Codziennych obowiązkach – brudne okna, nieodkurzony dom czy stos ubrań do prasowania to standard w wielu polskich domach. Nic się nie stanie jeśli zrobicie sobie przerwę w rutynie i zamiast spędzać wieczór na praniu czy sprzątaniu wybierzecie się razem do kina.

 

  • Kalkulowaniu kosztów – dojazd do restauracji, kolacja – to wszystko kosztuje, wiadomo. Ale w porównaniu z tym ile możecie zyskać na waszej relacji to i tak niewielkie koszty poniesiecie wychodząc gdzieś razem.

 

  • Pracy – wiele z nas przenosi problemy zawodowe do domu, a to nie sprzyja odpoczynkowi. Wracając do domu zapomnij o tym, że szef Cię dziś zdenerwował, a jutro masz deadline ważnego projektu. Skup się na tym jak fajną masz rodzinę, dzieci, męża :).

 

  • Braku czasu – aby spędzić wspólnie czas we dwójkę nie musicie rujnować grafiku tygodnia. Wasza randka nie musi trwać pół nocy, wystarczy jak wyrwiecie się na godzinę czy dwie.

 

  • Dzieciach – wiem wiem, łatwo o tym mówić, trochę trudniej wykonać. Pamiętaj jednak, że jeśli zostawisz dzieci pod dobrą, sprawdzoną opieką np. babci skorzystasz na tym nie tylko Ty i Twój partner, ale również babcia i Wasze dzieci. Każdy czasem potrzebuje czasu dla tylko dla siebie.

 

Co zyskacie?

Przede wszystkim wzmocnicie swój związek i zaangażowanie w niego. Wspólne wyjście to dowód na to, że drugiej osobie na nas zależy. Poza tym oderwiecie się od codziennych spraw, problemów, porozmawiacie na spokojnie, bez wrzasku i hałasu w tle. Randkowanie z mężem to sposób na uniknięcie kryzysu w związku.

No dobrze, a teraz przejdźmy do praktyki, czyli jak to wszystko pogodzić z opieką nad dziećmi?

  • Wykorzystujcie każdą chwilę na pielęgnację Waszego związku. Nawet jeśli dzieci nie śpią, a Wy nie macie z kim ich zostawić, pamiętajcie o drobnych gestach. Kupowanie kwiatów, przyrządzenie dobrego posiłku, namalowanie serca z czekolady na naleśniku, miły liścik dołączony do kanapki do pracy. To wszystko wzmocni Waszą relację :).

 

  • Gotujcie razem! Nie macie możliwości wyjść do restauracji? Wspólne gotowanie przy lampce wina będzie równie atrakcyjnym sposobem na spędzenie czasu razem.

 

  • Macie z kim zostawić Wasze pociechy? Wybierzcie się razem do kina, teatru, restauracji lub na lekcje tańca. Zróbcie coś tylko we dwójkę.

 

Spędzając czas bez dzieci nie miejcie wyrzutów sumienia. Rodzina jest bowiem szczęśliwa wtedy, kiedy każdy z jej członków czuje się doceniony i kochany. Dbając o Wasz związek, pielęgnujecie miłość między Wami. A to najlepszy prezent jaki możecie dać Waszym dzieciom.

 

A czy Wam zdarza się randkować?

Powinnaś to robić chociaż raz w miesiącu…
4.7 (93.33%) 3 głosów

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.