Hodowla smoków morskich – sposób na naukę cierpliwości, sumienności i opiekuńczości Waszych dzieci

Jeśli Twoje dziecko jest ciekawe świata i chłonne wiedzy stwórz mu niepowtarzalną okazję do nauki opieki oraz dbania o żywe zwierzęta, wykorzystując do tego Aqua Dragons.  Zestaw hodowlanych żywych gatunków wodnych z rodziny skorupiaków. Te wodne smoki to prawdziwi mali podróżnicy, którzy żyją na Ziemi od 200 milionów lat i potrafią wyrastać i dorastać w warunkach domowych. Do wybudzenia ze stanu hibernacji potrzebują jedynie wody!

Miesiąc temu otrzymałam zestaw hodowlany do przetestowania. Moje dziewczynki już od samego początku były podekscytowane świadomością, że w ich rękach jest los małych smoków. Do wyklucia zwierzątek potrzebne było nam akwarium, dostępne w zestawie oraz mineralna woda butelkowana. Nasze smoki wykluły się już po ok. 48 godzinach. Od tego momentu zaczęła się wspaniała przygoda, związana z sumienną hodowlą tych małych zwierzątek, do której należało:

 

 • częste natlenianie wody przy użyciu pipetki. My robiłyśmy to zazwyczaj 3-4 razy dziennie po jednej minucie. Natlenianie jest niezwykle istotne, ponieważ smoki są zbyt malutkie, aby mogły wypłynąć i zaczerpnąć powietrza;

 

 • karmienie niewidocznych na początku gołym okiem smoków. Dziewczynki karmiły smoki 2 razy w tygodniu po pół miarki pokarmu;

 

 • gdy smoki stały się widoczne, karmiłyśmy je 2x w tygodniu po całej miarce.

 

Zestaw hodowlany uczy nie tylko troski i dbania o żywy gatunek, ale także zwraca uwagę na cierpliwość i sumienność wykonywania obowiązków. Od momentu wyklucia do momentu pojawienia się dorosłych smoków może minąć nawet 2,5 tygodnia, dlatego tak istotne jest natlenianie i karmienie niewidocznych gołym okiem zwierząt. Ważna jest także temperatura otoczenia, która nie powinna przekroczyć 31 stopni, lub spaść poniżej 17. Wody, w przeciwieństwie do hodowli tradycyjnych rybek, nie należy wymieniać! Zawiera ona bowiem cenne sole i minerały. Jeżeli jest zbyt mętna – smoki prawdopodobnie mają zbyt dużo pożywienia i należy wstrzymać karmienie na kilka dni.

Stosując powyższe zasady Wasza hodowla z pewnością zakończy się sukcesem, tak jak to miało miejsce u nas.

Każda torebka zawiera około 100 jajeczek, z których zawsze wykluwają się smoki. Nie ma zatem obawy, że smoki wodne nie wybudzą się ze stanu hibernacji. Hodowanie Aqua Dragons to niezwykła odpowiedzialność dla hodowcy. Nagrodą za cierpliwość, sumienność i opiekuńczość jest możliwość obserwowania jak smoki bawią się i rozmnażają w stworzonym przez nas środowisku. Pełen cykl życia jednego pokolenia Aqua Dragons wynosi 60 dni. Po około 4 tygodniach dorosłe smoki rozmnażają się, samice składają jajka, które opadają na dno akwarium. Nasze dorosłe osobniki osiągnęły prawie 2 cm długości! Dzięki dobrej opiece, odpowiednich warunkach wody, światła i temperatury można cieszyć się wieloma pokoleniami smoków na długie miesiące!

W skład zestawu 4003 wchodzi:

 

 • Akwarium z wbudowaną lampką LED

 

 • Jajka,

 

 • Pokarm,

 

 • Pipetka,

 

 • Miarka do pokarmu

 

 • Lupa

 

Zestaw Aqua Dragons in Space 6002 zawiera:

 

 • Akwarium w kształcie asteroidy z podświetleniem LED i świecącą w ciemności podstawą,

 

 • Powiększającą pokrywkę zbiornika,

 

 • Świecącą w ciemności miarkę do pokarmu,

 

 • Termometr do monitorowania temperatury wody,

 

 • Dużą, wygodną pipetkę do natleniania smoków,

 

 • 1x torebkę z jajkami, które zostały wysłane do kosmosu,

 

 • 1x torebkę z pożywieniem

 

Pokarm w zestawach wystarcza na 2 miesiące.

W razie pytań, związanych z hodowlą można w łatwy i szybki sposób skontaktować się ze sklepem, za pośrednictwem ich fanpage.

Aqua Dragons wspomaga nie tylko edukację, ale i wychowanie naszych dzieci. Ten zestaw hodowlany nie jest zabawką, ale żywym organizmem, któremu należy się opieka i troskliwość. Smoki wodne to także wspaniały sprawdzian dla dzieci, które marzą o własnym zwierzątku. Dzięki hodowli możemy w łatwy i szybki sposób przekonać się, czy nasze dziecko jest odpowiedzialne i systematyczne. Natalka zdała ten egzamin na szóstkę z plusem!

A tutaj na filmie zobaczysz jak pływają smoki 🙂  wyhodowane przez moje dziewczynki!

Hodowla smoków morskich – sposób na naukę cierpliwości, sumienności i opiekuńczości Waszych dzieci
5 (100%) 3 głosów

Udostępnij:

2 comments

 1. To jest genialneeee!

  Można ten zestaw kupić w SMyku?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.