Recenzja filmu A star is born

Mógłby ktoś powiedzieć, że to zwykła historia o miłości jak z hollywoodzkiego snu. Albo kolejny film o muzyce i środowisku artystów. Jednak The star is born to coś więcej.

Jeżeli szukacie nagłych zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń, to w tym filmie ich nie znajdziecie. Fabuła jest przewidywalna. On – Jackson Maine (Bradley Cooper) – jest muzykiem mającym doświadczenie na scenie, którego gwiazda pozwoli zaczyna gasnąć, m.in. z powodu nałogów. Ona – Ally (grana przez Lady Gagę) to początkująca piosenkarka, która traci nadzieję na karierę.

Los pozwala im się spotkać, a efektem tego spotkania jest najpierw zauroczenie, a potem romans i kariera na scenie. Jednak jak w każdej historii miłosnej, nie może być dobrze cały czas. W końcu sielanka się kończy i Jackson Maine musi się zmierzyć ze swoimi demonami. Z uzależnieniem od alkoholu. Ze świadomością, że jego protegowana przerosła mistrza. Z zazdrością i miłością. Z uczuciami, które szaleją mu w duszy.

Atutem filmu jest z pewnością muzyka. Ona już od pierwszych scen towarzyszy widzowi, opisując co bohaterom w duszach gra. Doskonale uzupełnia grę aktorską, a wykonanie to naprawdę pełny profesjonalizm. Najlepiej świadczy o tym fakt, że piosenkę „The Shallow” uhonorowano wieloma nagrodami, m.in. Złotym Globem za najlepszą piosenkę 2019 roku. Film otrzymał też 8 nominacji do Oskarów m.in. dla najlepszego filmu, najlepszego aktora i aktorki pierwszoplanowej oraz za najlepszy dźwięk i… piosenkę.

Pochwalić na pewno trzeba też reżysera. Mimo, że to debiut Bradley Coopera, to całkiem udany. Nie ma niedociągnięć, które tak często rażą u debiutantów. Film płynie gładko, można rzecz nuta za nutą, a widz z przyjemnością śledzi rozwijającą się historię zauroczenia i karierę Ally.

Jeżeli więc nie oglądaliście jeszcze filmu to bardzo go Wam polecam zobaczyć. Piosenki są niesamowite 🙂 Uwielbiam <3. Lady Gaga w zupełnie innej odsłonie.

 

A Tobie podobała się historia Ally i Jacksona?

Recenzja filmu A star is born
5 (100%) 3 głosów

Udostępnij:

1 comment

  1. jestem zakochana w tym filmie, piosenkach i samej kreacji ladygagi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.