Czy znacie już Kicię Kocię? Jeśli nie to czas najwyższy ją poznać!

Chciałam wam opowiedzieć o niezwykłych książeczkach, które pokochały moje dziewczyny.  Mowa tutaj o Kici Koci. To sympatyczna koteczka stworzona przez Anitę Głowińską. Jej przygody opisano w serii książeczek, które są wspaniałą lekturą dla małych dzieci. Kupuje je w księgarni inverso.pl

Kicia Kocia to nie tylko kolorowe i pięknie malowane obrazki. Wraz z nią moje córki  poznają świat i uczą się zachowywać w sytuacjach, które niedługo mogą je spotkać.

Kicia jest bardzo aktywna i ciekawa tego co ją otacza. Ma wielu przyjaciół, fajnych rodziców,  z którymi spędza mnóstwo czasu. Chodzi z nimi na plac zabaw, na basen i do przedszkola, ale nie tylko. Jak każde dziecko wybiera się czasami do dentysty, na plażę i na wycieczkę. Pomaga również w domu – gotuje, sprząta i majsterkuje. Zdarza jej się też zachorować.

Kicia Kocia to książeczki polecane przez pedagogów i psychologów. Pomagają dziecku zrozumieć otaczający świat i nauczyć się reagować w nowych sytuacjach. Oswajają rzeczywistość, pokazując jak zachować się w wybranych miejscach i wobec nieznanych osób. Zwracają uwagę na innych, uczą tolerancji, asertywności i empatii. Pozwalają rozbudowywać dziecięcą wrażliwość i zaspokajać ciekawość. Opisują i wyjaśniają świat w pięknej, kolorowej formie, tłumacząc dzieciom to, co dotychczas mogło być dla nich niezrozumiałe.

Tytuły które posiadamy i uwielbiamy to:

Kicia Kocia jest chora. Kicia Kocia obudziła się bardzo smutna. Wszystko ja bolało, nic jej nie cieszyło. Z książeczki dowiesz się, jak Kicia Kocia poradziła sobie z chorobą.

Kicia Kocia w pociągu

Kicia Kocia i jej tata wybierają się w podróż pociągiem. Kicia Kocia zwiedza dworzec i rozgląda się po peronie. Razem z tatą wsiadają do wagonu i znajdują swoje miejsce w przedziale. W pociągu poznają miłych towarzyszy podróży i uśmiechniętego konduktora.

Kicia Kocia sprząta

Kicia Kocia bawi się lalkami, potem klockami i wyciąga bardzo dużo rzeczy. Może jeszcze pobawi się w sklep? Ale dzwoni Pacek i proponuje wyjście na plac zabaw. Tata się godzi, tylko przedtem Kicia Kocia musi posprzątać. Nie bardzo wie, od czego zacząć… Kicia Kocia musi nauczyć się sprzątać.

Kicia Kocia poznaje strażaka

Kicia Kocia jest bardzo ciekawa, jak wygląda prawdziwy strażak. Chciałby się też dowiedzieć, na czym polega jego praca.

Kicia Kocia na lotnisku

Kicia Kocia leci z rodzicami prawdziwym samolotem do Warszawy. Port lotniczy jest taki wielki! Tata tłumaczy Kici Koci, co się będzie działo, zanim wejdą do samolotu – muszą się poddać kontroli bagażu, kontroli bezpieczeństwa i kontroli dokumentów. W końcu Kicia Kocia wsiada do samolotu. Czuje się wspaniale!

Kicia Kocia zostaje policjantką

Kicia Kocia przeżyła niesamowitą przygodę: interwencję prawdziwego policjanta. Sprawdź, czy pan policjant chciał aresztować Kicię Kocię!

Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny

Kicia Kocia bardzo lubi śpiewać. Śpiewa przy myciu zębów, na huśtawce, gdy idzie do przedszkola, a nawet kiedy kładzie się spać. Pewnego razu na spacerze zobaczyła orkiestrę dętą i zapragnęła założyć zespół muzyczny – oczywiście razem ze swoimi przyjaciółmi, Packiem, Juliankiem i Adelką. Wszyscy prędko nauczyli się grać, przy okazji poznając wiele instrumentów muzycznych. A na koniec odegrali wspaniały koncert.

A czy Twoje dzieci znają już Kicię Kocię?

Czy znacie już Kicię Kocię? Jeśli nie to czas najwyższy ją poznać!
4.7 (94.29%) 7 głosów

Udostępnij:

4 comments

  1. Super książeczki 🙂

  2. Pięknie te książeczki są narysowane 🙂

  3. Jakie słodkie te książeczki 🙂

  4. Chyba nie ma dziecka, które nie uwielbiałoby tej małej rezolutnej kotki i jej przyjaciół. Zachwyt dzieci prawdopodobnie wynika z wyjątkowej kreski jaką są namalowane ilustracje. Fabuła książeczek również jest ciekawa i niejednokrotnie pozwalająca na oswojenie strachu przed nie znanym np: wizyta u dentysty, lot samolotem itp. Mamy podobny zestaw do Twojego. Na Youtube jest dostępny odcinek Kicia Kocia poznaje strażaka polecam, bo znakomicie zrealizowana jest 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.