Dlaczego dzień dziecka powinien być wyjątkowy? Moje zakupy w Pepco.

Już za kilka dni pierwszy czerwca. Dla mnie i mojej trójki to wyjątkowy dzień – dzieci dostają od nas prezenty i cały dzień spędzamy tak, jak sobie wymarzą. Obowiązki idą w kąt, a zamiast tego wspólnie bawimy się i cieszymy. Przytulankom nie ma końca!

Odkąd pamiętam, dzień dziecka był okazją do rodzinnego spotkania. Mam dwójkę rodzeństwa, więc w domu zawsze było wesoło. W dzień dziecka nasi rodzice przygotowywali nam pyszne śniadanie i dawali drobne prezenty. Popołudniu mama zawsze piekła sernik, który wszyscy uwielbialiśmy. Jedliśmy go na deser, tego dnia bez ograniczeń, ale tak by starczyło dla każdego z nas. Pamiętam tą miłą atmosferę, poczucie wspólnoty i miłości rodziców. Mam te uczucia w głowie zawsze, gdy przygotowuję coś dla moich dzieci. Chciałabym by miały podobne wspomnienia, do których będą chciały wracać, gdy będą już dorosłe.

Moje dzieci są dla mnie najważniejsze na świecie, dlatego chcę by każdy dzień dziecka był dla nich wyjątkowy. Już kilka tygodni wcześniej dyskretnie podpytuję je o marzenia i o rzeczy, które chciałaby zrobić, ale na razie im się to nie udało. Dzień dziecka to doskonały moment by je zrealizować! Odrobina szaleństwa raz w roku nikomu jeszcze nie zaszkodziła, a małe marzenia warto realizować od czasu do czasu.

Moje dziewczynki zazwyczaj marzą o tym, o czym większość ich rówieśników: o klockach LEGO, figurkach z bajek i filmów, lalkach Barbie i mnóstwie innych rzeczy, które akurat są „modne” w przedszkolu czy w szkole. Czasami ulegam i kupuję, by nie czuły się źle w grupie rówieśników, którzy mają te zabawki i by mogły się razem z nimi bawić. Pamiętam jak sama marzyłam o lalce Barbie i jaka to była radość, gdy znalazłam ją pod choinką. Potem godzinami bawiłyśmy się naszymi Barbie z koleżankami.

Prezenty dla moich dziewczyn kupiłam w Pepco. Jest już dostępna oferta z propozycją zabawek na Dzień Dziecka. Powiem wam szczerze, że jest to jedyny sklep do którego wchodzę z dziewczynkami bez obaw o zawartość portfela. Ceny zabawek na dzień dziecka są bardzo przystępne. Bardzo wam polecam zakupy dla dzieci w Pepco.

W tym roku postawiłam na uniwersalne, sprawdzone zabawki edukacyjne. Takimi są  klocki LEGO Friends, które można poskładać według instrukcji, ale można też stworzyć coś całkiem nowego, według własnego pomysłu. Dzieci w ten sposób rozwijają wyobraźnię, uczą się koncentrować na zadaniu i kończyć to, co zaczęły robić. Przyda im się to nie tylko w szkole!

Dla moich dziewczyn aktualnie lalki Barbie są numerem jeden. Świat Barbie coraz bardziej się rozszerza. Oprócz lalek powstają również filmy, ubrania dziecięce z motywem Barbie i wiele innych zabawek i gadżetów. Do lalki można dokupić akcesoria: od samochodów i domów, aż po ubrania i zwierzęta. Moje dziewczynki zakochały się w nowych lalkach, bawiąc się w odtwarzanie świata i ról społecznych dorosłych.

Najmłodsza moja córeczka Ninka oszalała na punkcie  zestawu do robienia lodów :). Bawią się w lodziarnie i lalki Barbie zamawiają różnego rodzaju smaczne lody :).

Dzień dziecka jest u nas szczególny też przez to, że poświęcamy go w całości dzieciom. Nie planujemy z mężem obowiązków zawodowych (w miarę możliwości) i staramy się spędzić ten czas na wspólnych spacerach, aktywności na świeżym powietrzu i zabawach.

Popołudniami idziemy razem do wesołego miasteczka lub do kina. Przyznam się po cichu, że i ja wskakuję z dziećmi na karuzelę! To takie fajne czasami wrzucić na luz i znów poczuć się jak dziecko – zero zmartwień, tylko czysta radość i zabawa!

Mam nadzieję, że te piękne wspomnienia zostaną z moimi dziećmi na dłużej i że chętnie będą do nich wracały, jak już same założą rodzinę.

A co Ty planujesz na dzień dziecka?

 

Dlaczego dzień dziecka powinien być wyjątkowy? Moje zakupy w Pepco.
4.9 (97.78%) 9 głosów

Udostępnij:

3 comments

  1. Wydaje mi się że dla dzieci największe znaczenie ma właśnie ten zaakcentowany we wpisie wspólnie spędzany czas, który nie zawsze łatwo jest wygospodarować… chociaż naturalnie najszerszy uśmiech wywołują oczywiście prezenty.

  2. Witam . Pani Aniu mam pytanie dotyczące praw Mamy będącej na wypowiedzeniu. W trakcie którego zaszłam w ciążę i co dalej ? Proszę o poradę pozdrawiam

    1. W przypadku gdy pani poinformowała pracodawcę o swojej ciąży w okresie wypowiedzenia, jest on zobowiązany do wycofania wypowiedzenia umowy o pracę zawartej i przywrócenia pani do pracy na zajmowanym stanowisku. Wypowiedzenie umowy przez pracodawcę w momencie, gdy ten dowiedział się o pani ciąży, staje się bezskuteczne.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.