Gry planszowe dla fanów programu Master Chef

Jeśli jesteście lub też wasze dzieci są  fanami Master Chefa to serdecznie wam polecam gry planszowe „Uczta wege” , „Włoska Uczta” oraz „Uczta indyjska”. Moja starsza córka jest ogromną fanką tego programu. Sama już samodzielnie przygotowuje różnego rodzaju dania :). Dużo eksperymentuje w kuchni.  Zarówno gotowanie jak i pieczenie ciast sprawia jej dużo radości.

Bardzo świetną rozrywką i formą zabawy mogą być gry planszowe. Uczą kreatywnego komponowania dań, z zebranych podczas gry składników. Idealne się sprawdzają na wakacyjne wieczory. Z tej serii mamy:

„Uczta wege”, „Włoska Uczta”oraz „Uczta indyjska” Moja Natalka je wręcz uwielbia i gramy w nie bez końca :).

Gry polegają na zbieraniu kart składników, rywalizując w minigrach. Gdy zdobędziemy osiem kart składników – zmierzymy się z wyzwaniem finałowym!

Przed przystąpieniem do gry oddzielcie karty składników od kart minigier oraz kart wyzwań.  Odłóżcie karty wyzwań na bok (będą potrzebne dopiero później).

Połóżcie plansze punktacji, karty minigier i podstawkę między sobą i przykryjcie karty  minigier kartą w kratkę. Każdy z graczy wybiera jedną figurkę i dobiera jeden zestaw żetonów punktacji (1-2-3). Odsłońcie ze stosu tyle kart skałdników, ilu jest graczy i do dzieła!

Zawartość pudełka zawiera: 70 kart składników, 70 kart minigier, 10 kart wyzwań, 1 plansza punktacji, 4 figurki MasterChef w fartuchach + kartonowe podstawki, 4 kartonowe talerze, 12 żetonów punktacji, 1 podstawka, 1 karta obrusu, 1 notes. Gra jest dla 3-4 graczy w wieku 14+.

A Ty jesteś fanką Master Chefa?

Gry planszowe dla fanów programu Master Chef
3.6 (71.43%) 7 głosów

Udostępnij:

1 comment

  1. Jestem wielką fanką Masterchefa. Oglądałam wszystkie serie dorosłego Masterchefa i juniora. Nie miałam w ogóle pojęcia, że na rynku są dostępne takie gry! Gra może być ciekawa i na pewno fajnie się przy niej zebrać z innymi członkami rodziny.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.