Jak prawidłowo zorganizować miejsce do nauki i biurko ucznia?

Wiele wad postawy i problemów z dziecięcym kręgosłupem pojawia się w trakcie nauki szkolnej. Przyczyną jest najczęściej źle zorganizowany kącik do nauki oraz niewłaściwa postawa w trakcie odrabiania lekcji. Dzieci garbią się nad książkami, niewłaściwie trzymają ręce podczas pisania, a także źle siedzą na krześle. Rodzice mogą zapobiegać rozwojowi wad postawy organizując uczniowi odpowiedni kącik do nauki.

Organizacja stanowiska do nauki

Każdy uczeń powinien mieć swoje własne miejsce do nauki. Powinno się ono znajdować w cichej i ustronnej części mieszkania, bo tam dziecku będzie się łatwiej skupić. Podstawowe wyposażenie to biurko, fotel oraz szafka lub półka na podręczniki i pomoce naukowe. Najlepiej oczywiście jeśli dziecko ma do dyspozycji swój własny pokój.

Miejsce do nauki powinno być dobrze oświetlone, w miarę możliwości światłem dziennym. Przyda się również mała lampka na zimowe wieczory, gdy szybciej robi się ciemno.

Biurko dla ucznia

Biurko musi być dostosowane do wzrostu dziecka. Na rynku dostępne są regulowane meble, które pozwalają na zmianę wysokości blatu oraz kąta jego nachylenia. Dzięki temu biurko rośnie razem z uczniem.

Na blacie powinny się mieścić niezbędne przedmioty, ale nie warto go zagracać. Im więcej rzeczy, tym trudniej będzie dziecku utrzymać skupienie. Pomoce szkolne powinny się znajdować w zasięgu ręki (np. na półce). Pomocna jest również tablica korkowa, gdzie dziecko może przypiąć plan lekcji.

Fotel dla ucznia

Fotel dla dziecka musi być dostosowany do jego wieku i wzrostu. Między przedramionami i ramionami powinien być kąt prosty. Nogi dziecka powinny opierać się o podłogę. Jeżeli fotel jest zbyt wysoki, wówczas należy pomyśleć o podnóżku.

Kupując fotel warto zainwestować w wersję na kółkach. Przy odrabianiu lekcji uczeń powinien być przysunięty do biurka, a kółka ułatwią mu ustawienie fotela w odpowiednim miejscu. Elementy fotela powinny być regulowane, by jak najlepiej dopasować je do pleców dziecka.

Na zakupie mebli dla ucznia nie warto oszczędzać. Ergonomiczne biurko i fotel pomogą utrzymać dziecięcy kręgosłup w dobrej kondycji, a ciche i spokojne miejsce do nauki pomoże uporać się z zadaniami domowymi i ułatwi zdobywanie wiedzy.

Dla mojej Natalki wybrałam fotel obrotowy Moli, marki Elior. Wyróżnia się on nie tylko swoją unikalną formą, ale także zastosowaniem materiałów najlepszej jakości. Oparcie mebla wykonane jest z wysokiej jakości miękkiego tworzywa polipropylenowego. Materiał ten jest wyjątkowo lekki i wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne (rysy, zadrapania). Charakteryzuje się także ponadprzeciętną przepuszczalnością powietrza i jest materiałem obojętnym fizjologicznie. Warto o tym pamiętać, inwestując w przyszłość i zdrowie Twojego dziecka.

Designerskie szare siedzisko fotela pokryte zostało najwyższej jakości ekoskórą (skórą ekologiczną), łatwą do utrzymania w czystości (co jest szczególnie istotne w przypadku produktów przeznaczonych dla dzieci i młodzieży). Ekoskóra używana przy produkcji mebli marki Elior jest o 38% bardziej odporna na słońce oraz substancje płynne od konkurencyjnych produktów, co pozwala dziecku na długie i bezpieczne użytkowanie. Już nie musisz się martwić, że rozlany napój spowoduje konieczność wymiany mebla. Skóra ekologiczna marki Elior została pokryta podwójną warstwą polichlorku winylu, dzięki czemu jest także odporna na działanie środków dezynfekujących na bazie rozpuszczalników – chemikalia te niszczą skórę naturalną.

Ergonomicznie profilowane we współpracy z europejskimi ortopedami siedzisko oraz oparcie zapewniają dziecku wysoki komfort użytkowania. Łatwą i precyzyjną zmianę wysokości siedziska gwarantuje unikalny system Darst 6+.  Bardzo łatwy montaż (w zestawie znajduje się czytelna i dokładna instrukcja montażu mebla). W zestawie znajdują się wysokiej jakości kółka wykonane z miękkiego tworzywa polimerowego nierysującego powierzchni.

A Twoje dziecko ma już swój kącik do nauki?

Umieszczam jeszcze dla Was kod rabatowy o wartości 50 zł edinos50 – Bon towarowy będzie ważny dla pierwszych 20 osób. Po wpisaniu kodu na stronie: https://www.edinos.pl/rabat  kwota zakupów zostanie automatycznie pomniejszona o 50 zł .

*wpis powstał przy współpracy ze sklepem: www.edinos.pl

Jak prawidłowo zorganizować miejsce do nauki i biurko ucznia?
4.7 (93.33%) 9 głosów

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.