Suchemu i zanieczyszczonemu powietrzu mówię NIE!

Czy Wy też przywitaliście grzejące kaloryfery z ulgą? Wreszcie w mieszkaniach zrobiło się ciepło! Niestety, wraz z włączeniem ogrzewania zmieniają się parametry powietrza w domach. Staje się ono bardzo suche, powodując wysuszanie śluzówek, kaszel, problemy z oddychaniem i skórą. Wiele osób zaczyna boleć głowa, skarżą się na gorsze samopoczucie i problemy ze spaniem. Dzieci zaczynają chorować i tym samym ciężko im w nocy oddychać. Przynajmniej ja mam zawsze ten problem z Natalią. Teraz przechodzimy lekką infekcję i jest tragedia. Nieprzespane noce, płacz dziecka i Twoja bezradność. Idąc dalej, trzeba przyznać, że sezon grzewczy  dla alergików i astmatyków to prawdziwa udręka, ale cierpią również osoby zdrowe oraz domowe zwierzaki. Jak można zapobiegać wysuszaniu powietrza w domu i utrzymywać jego dobrą wilgotność przez cały rok?

Tanie sposoby nawilżania powietrza w domu

Do najpopularniejszych domowych sposobów należy układanie mokrych ręczników na kaloryferach. Zawarta w nich woda paruje pod wpływem ciepła, nawilżając powietrze. Niestety, to rozwiązanie ma wiele wad. Kapiące z ręcznika krople mogą zniszczyć parkiet lub spowodować trudne do usunięcia plamy na panelach. Dyskusyjna jest również estetyka tego rozwiązania. Porozwieszane wszędzie ręczniki trudno nazwać ozdobą pokoju.

philips11

Równie popularnym sposobem jest ustawienie w pokoju garnków z wodą, które działają na podobnej zasadzie co ręcznik. W tym przypadku do braku estetyki dochodzi również niewygoda. Poza tym, przy dzieciach nie wydaje mi się, to dobrym rozwiązaniem. Wcześniej czy później, przy zabawie, któryś z garnków zostanie przewrócony (znów więc ucierpi parkiet), a codzienne poruszanie się między nimi jest bardzo niekomfortowe.

philips9

Chcąc uniknąć tych problemów wiele osób decyduje się na zakup nawilżacza. To urządzenia, ustawiane na podłodze lub szafce, które generują parę wodną. Tanie nawilżacze można kupić już za 100-200zł, ale nie są to dobre urządzenia. Minusem jest jakość generowanej pary. Tanie nawilżacze zachowują się niczym czajnik z wrzątkiem, oprócz pary rozchlapując również kropelki wody. Wsiąkają one w powierzchnię mebla, powodując zacieki i rozwarstwianie się drewna.

ania2

Drugim zarzutem jest jakość wykonania. Niejednokrotnie zbiorniki na wodę w urządzeniach budżetowych tracą szczelność i zaczynają przeciekać, co powoduje zalanie mebli. Oszczędzając na zakupie nawilżacza można więc stracić na konieczności kupienia nowych mebli! Tanie nawilżacze mogą także za bardzo zwiększyć wilgotność powietrza, a to prowadzi do rozwoju pleśni oraz grzybów i wcale nie jest dobre dla zdrowia. Różne historie już słyszałam.

Nawilżacze z funkcją oczyszczania – co to takiego?

Domowe i tanie sposoby na nawilżenie powietrza nie są ani estetyczne, ani skuteczne. Co wybrać zamiast nich? Jako, że jestem mamą a do tego blogerką parentingową często zadajecie mi to pytanie. 

Często wydaje nam się, że nawilżanie powietrza rozwiąże wszystkie problemy oddechowe naszych dzieci, a nam zapewni optymalne warunki do mieszkania. Niestety, to tylko pobożne życzenia. Zarówno w miastach, jak i na wsiach czai się jeszcze jedno zagrożenie: smog. Piece węglowe, ruch samochodowy, zakłady przemysłowe – one wszystkie produkują pyły, które drażnią płuca i powodują alergie. Dla astmatyków to prawdziwy problem!

Zanieczyszczone powietrze dostaje się do naszych mieszkań i pozostaje tam na dłużej. Szacuje się, że w pomieszczeniach zamkniętych powietrze może być od 10 do nawet 30 razy bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz! Samo nawilżanie nie wystarczy więc by zapewnić rodzinie zdrowe powietrze.

Na szczęście nie trzeba kupować dodatkowo oczyszczacza. Przetestowałam ostatnio Nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania Philips Air Washer HU5930, który łączy w sobie funkcje nawilżania i oczyszczania powietrza. Pozwala ono tym samym wyeliminować problem suchego powietrza i związanych z tym negatywnych konsekwencji dla zdrowia, jak również pozbyć się naleciałych z zewnątrz pyłów i zanieczyszczeń. Ma również zamontowane specjalne filtry, usuwające z powietrza alergeny (m.in. kurz, pyłki roślin), bakterie i wirusy. Dla alergików to zbawienie – mogą oddychać zdrowszym powietrzem w pomieszczeniach, w których przebywają przez większość dnia.

philips5

philips6

Co więcej, korzystające z naturalnej technologii nawilżania urządzenie generuje bardzo dobrą jakość mgiełki wodnej, ponieważ rozbija parę wodną na jeszcze mniejsze cząsteczki, które nie przenoszą bakterii – Air Washer rozprzestrzenia o 99% mniej bakterii w porównaniu do nawilżaczy ultradźwiękowych. Mgiełka wodna wypełnia powietrze, zamiast opadać na meble i podłogę. Nie powoduje tym samym zacieków i plam na drewnie; można zapomnieć również o mokrych śladach pod nawilżaczem.

Nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania Philips Air Washer HU5930 eliminuje problem suchego powietrza, utrzymuje odpowiedni poziom jego nawilżenia (od 40% do 60%, który jest najbardziej komfortowy, a przy tym zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii) i jest niezastąpiony w okresie grzewczym. Jego stosowanie zapewnia swobodę oddychania, spokojny sen i pomaga w łagodzeniu infekcji. Poziom nawilżenia może być ustawiony manualnie lub sterowany automatycznie, gdzie odpowiednie nawilżenie zostanie dopasowane do stanu powietrza w pomieszczeniu. Początkowo po włączeniu nawilżacza u mnie w domu, urządzenie pokazało 36% a po regularnym stosowaniu wskazało już 49%.

Zasięg nawilżania urządzenia to aż 70 m2, a jego zbiornik na wodę ma pojemność 4 L co oznacza mniejszą częstotliwość dolewania wody! Dla mnie to ogromna wygoda, ponieważ nie muszę co chwilę biegać by napełnić zbiornik. Poza tym wyświetlacz informuje o konieczności napełnienia zbiornika wodą, co dla mnie jest na plus. 

Nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania Philips Air Washer HU5930 automatycznie uruchamia się, gdy nawilżenie powietrza spadnie poniżej oczekiwanych wartości i wyłącza, gdy je osiągnie. Elektroniczny wyświetlacz, wskazuje poziom nawilżenia i temperaturę powietrza mierzone poprzez inteligentny czujnik. Natomiast za pomocą czujnika Healthy air protect nawilżacz powietrza Philips ostrzega o konieczności wymiany filtrów.

Nawilżacz posiada funkcję blokady rodzicielskiej. Jeśli masz dzieci, dobrze wiesz, że taka opcja to podstawa. Dla dzieci wszelkiego rodzaju przyciski działają jak magnes. Dla nich to świetna zabawa, dlatego też dzięki tej funkcji mamy problem z głowy. Przytrzymujemy kilka sekund przycisk blokady i gotowe. Dzieci mogą sobie wciskać przyciski do woli. Ja włączam tą blokadę od razu po uruchomieniu nawilżacza. 

Nawilżacz powietrza Philips ma również możliwość wyłączenia świateł dla niezakłóconego snu nocą oraz programowanie czasu pracy od 1 do 8 godzin. Nawilżacz chroni również przed alergenami, dzięki efektywnej filtracji Nano Protect, która filtruje z powietrza do 99% bakterii i zanieczyszczeń o wielkości 20 nanometrów (czyli 0,000002 cm), takich jak kurz i inne alergeny.

Teraz kiedy czytam Natalce bajki 🙂 – nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania pracuje by nam się komfortowo oddychało.

philips2

philips3

philips4

philips8

philips10

Dzięki pięknemu wykonaniu i ciekawemu wyglądowi aż chce się je postawić w widocznym miejscu salonu lub dziecięcego pokoju!

Moje obserwacje po testach: 

 • eliminuje suche powietrze;
 • poprawia komfort oddychania;
 • cichy;
 • duży zasięg działania, nawilżacz wprost idealny dla domu lub nawilżenia powietrza w całym mieszkaniu;
 • spory zbiornik na wodę, nie musisz zatem biegać co chwilę i dopełniać zbiornik, jak w małych urządzeniach, jest to bardzo wygodne;
 • duży plus za to, że wyświetlacz informuje  o konieczności napełnienia zbiornika wodą i ostrzega o konieczności wymiany filtrów;
 • łatwy w przenoszeniu;
 • ładnie się prezentuje w każdym pomieszczeniu;
 • urządzenie jest proste i łatwe w obsłudze;
 • przywraca zdrowy wygląd skóry.

 

philips7

Zalety produktu:

Przede wszystkim to sprawdzony sposób na zdrowie dla całej rodziny, zwłaszcza małych dzieci, ulga dla alergików i lepsze samopoczucie. Właściwa wilgotność zapewnia dobre nawilżenie śluzówek, zapobiega więc suchości i drapaniu w gardle. Pomaga spokojnie przespać noc, koi bóle głowy i nawilża skórę. Docenią go również astmatycy, bo ułatwia oddychanie. Zintegrowany oczyszczacz pomoże zaś trzymać alergeny, roztocza, bakterie i wirusy z dala od sypialni.

Dla mnie największą zaletą nawilżacza z funkcją oczyszczania jest to, że sprawdził się podczas kataru Natalki. My dorośli jeszcze jakoś sobie poradzimy z zatkanym nosem, z kolei dzieci męczą się najbardziej. Zatkany nosek dziecka, sprawia mu ogromny dyskomfort w oddychaniu, a Tobie gwarantuje nieprzespaną noc. Dlatego też, mogę śmiało napisać, że nawilżacz Philips to obowiązkowe wyposażenie każdego dziecięcego pokoju! Po dłuższym stosowaniu, sama zauważyłam różnicę w swoim samopoczuciu. Co więcej zaobserwowałam u siebie poprawę w wyglądzie mojej skóry i zupełnie przestałam odczuwać suchość w gardle, co wcześniej było moim utrapieniem.

>> Każdy oddech ma znaczenie – przeczytaj więcej <<

 

A Ty jak dbasz o właściwe nawilżanie powietrza w swoim domu?


Suchemu i zanieczyszczonemu powietrzu mówię NIE!
2.8 (55%) 44 głosów

Udostępnij:

17 comments

 1. Nawilżacz miałam już od dwóch lat, dlatego teraz kupiłam sam oczyszczacz. Myślałam o Philipsie, ale na rankingu-oczyszczaczy.pl znalazłam urządzenie sterowane mobilnie i uznałam, że to coś idealnego dla mnie. Dopiero zaczynam korzystać, więc nie wiem jak się sprawdzi, ale na pewno jakaś poprawa jakości powietrza będzie.
  Muszę powiedzieć, że piękne łóżko ma córka. Sama chciałam w dzieciństwie mieć coś podobnego 🙂

  1. Dziękuję. Natalka uwielbia to łóżko i to ją przekonało to spania samemu w swoim pokoju. Królik musi być zapalony i czuje się dzięki temu bezpiecznie :). Pozdrawiam serdecznie.

 2. Wram, czy ten model może pracować jako sam oczyszczacz,gdy nie ma potrzeby nawilżania?

  1. Poziom nawilżenia może być ustawiony manualnie lub sterowany automatycznie, gdzie odpowiednie nawilżenie zostanie dopasowane do stanu powietrza w pomieszczeniu. Nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania Philips Air Washer HU5930 automatycznie uruchamia się, gdy nawilżenie powietrza spadnie poniżej oczekiwanych wartości i wyłącza, gdy je osiągnie.

 3. W jaki sposób technicznie działa to urządzenie, jak generuje parę?
  Pytam, bo w przypadku nawilżaczy ultradźwiękowych są one niezwykle uciążliwe dla zwierząt domowych.

 4. Witam serdecznie,
  Z przyjemnością przeczytałam pani artykuł ponieważ wlasnie zastanawiam się nad kupnem takiego urządzenia. Chciałabym spytać czy urządzenie jest głośne? Wiem że ma tryb nocny -jak sprawdził się u Pani? Czy przy pracy na pełnych obrotach również go słychać?
  Z góry dziękuję za odpowiedź i za ciekawe wpisy na blogu ☺

  1. Dziękuję bardzo :). Tryb nocny jest cichuteńki. Tryb normalny jest ogólnie słyszalny ale nie jakiś super głośny.

 5. U mnie póki co metoda pośrednia, bo nie mam pieniędzy na nawilżacz. Stosuję ten mokry ręcznik, ale fajnie nosek małej nawilża też taki sprej nozitix. Na suchą śluzówkę noska własnie. I póki co tym sobie radzę i jest dużo lepiej. Z garnkiem też próbowałam, ale kot z niego pił i co chwila mi go strącał wredny futrzak 😉

  1. Metodę mokrego ręcznika pamiętam dokładnie ze swojego dzieciństwa, moja mama ją stosowała :). Pozdrowienia dla kota 🙂 <3

 6. Właśnie sama zastanawiam się nad tym sprzętem, tylko, że cena trochę mnie przeraża:)
  a proszę powiedzieć, czy trzeba później jeszcze w ten sprzęt inwestować, tzn. jakies filtry do wymiany albo cosik innego?
  dziękuje i pozdrawiam:)

  1. Trzeba wymieniać filtr NanoProtect i obrotowy tampon nawilżający NanoCloud.. Gdy filtr i tampon nawilżający zbliżają się do końca okresu eksploatacji, lampka wymiany zacznie migać na wyświetlaczu urządzenia.

   1. Ile kosztuje jeden i drugi filtr? Po jakim czasie się je wymienia?

    1. Oba są do wymiany ok. 1 roku, oczywiście czas jest uzależniony intensywnością użytkowania.
     Ceny filtrów:
     FY1114/10 ok. 75 zł
     FY5156/10 ok. 60 zł

 7. A mnie zawsze zachwycają pani włosy, są takie piękne i gęste. Pozdrawiam.

 8. To urządzenie wygląda na profesjonalne a jak z jego czyszczeniem, jak to wygląda?

  1. Czyścisz kiedy się zapali ikonka czyszczenia na wyświetlaczu. Trzeba wtedy postąpić zgodnie z instrukcją. A co tydzień możesz wypłukać zbiornik wody, tackę na wodę i obrotowy tampon nawilżający NanoCloud. I też oczyścić regularnie tą obudowę gdyby kurz tam osiadał, używasz miękkiej suchej ściereczki.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.