Ta książka ułatwi Ci gotowanie dla Twojego malucha

Jeśli brakuje Ci pomysłów na pyszne i pożywne posiłki koniecznie musisz sięgnąć po książkę kucharską dla maluchów i niemowląt Giny Ford. Wiem, że wiele z Was poszukuje w dalszym ciągu inspiracji i ciekawych przepisów, dlatego ta pozycja zdecydowanie przypadnie Wam do gustu.

Książka zawiera przepisy, które można przygotować w krótkim czasie. To receptury na potrawy niebanalne, pełne fantazji, dzięki którym można pobudzić wyobraźnię dziecka i jego kubki smakowe! Każde danie bogate jest w elementy niezbędne do prawidłowego rozwoju malucha, a każdy rozdział uzupełniony został o praktyczne rady, które pozwolą Wam – rodzicom dobrze zorganizować swój czas w kuchni z dzieckiem.

Każdy przepis opatrzony jest informacją od którego miesiąca dokładnie można takie danie serwować maluchowi, co niewątpliwie uważam za bardzo istotną kwestię.

Zd3

Zd4

zd1

Zd5

Kolejna pozycja, którą Wam serdecznie polecam – tej samej autorki  jest dla przyszłych mam: „Pierwszy rok życia dziecka. Szczęśliwe i zdrowe dziecko, spokojni i wypoczęci rodzice”.

Autorka dowodzi, że problemy takie jak niemowlęce nocne płacze, trudności z zasypianiem, zbyt wczesne pobudki, nieregularne jedzenie, można rozwiązać szybko i bezboleśnie. Jej metoda polega na wprowadzeniu do życia niemowlęcia regularności: ustabilizowania pór snu i karmienia, dostosowania ich do potrzeb dziecka tak, aby osiągnąć odpowiadający maluchowi rytm. Dzięki temu nie tylko niemowlę będzie wypoczęte i radosne, ale znacząco poprawi się także codzienne życie jego rodziców, którzy będą mogli cieszyć się w pełni tym wyjątkowym czasem.

W książce ponadto znaleźć można:

  • dokładny opis i instrukcję stosowania rewolucyjnej metody rytmu dobowego, dzięki której dziecko zaczyna funkcjonować regularnie, jest wypoczęte i szczęśliwe (rytm dostosowany jest do poszczególnych miesięcy życia niemowlęcia);

 

  • sugestie rozwiązań w przypadku problemów ze snem i karmieniem, wystąpieniem kolki, ząbkowaniem czy innymi sytuacjami „kryzysowymi”;

 

  • mnóstwo konkretnych przykładów z życia innych rodzin;

 

  • inne wskazówki, np. dotyczące przygotowania dziecięcego pokoju i wyprawki, pielęgnacji i karmienia niemowlęcia, czy wreszcie – wprowadzania pokarmów stałych.

 

A o samej autorce pisałam już kiedyś u siebie na blogu: Tutaj

 

A jakie Ty znasz warte polecenie książki kucharskie z przepisami dla dzieci?  Co możesz polecić przyszłej mamie do poczytania?

Ta książka ułatwi Ci gotowanie dla Twojego malucha
5 (100%) 2 głosów

Udostępnij:

2 comments

  1. Właśnie zamówiłam „Książkę kucharską dla maluchów i niemowląt”. Mam nadzieję, że okaże się pomocną wskazówką w początkach gotowania dla mojej córki 🙂

  2. Ja polecam tą trylogie w oczekiwaniu na dziecko, potem pierwszy rok życia dziecka i drugi i trzeci. Mam wszystkie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.