Czy wiesz że imię Twojego dziecka może decydować o tym, jak zostanie odebrane przez innych? Naukowcy dowiedli że tak . Badania przeprowadziła a dr Krystyna Doroszewicz ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Wynika z nich jasno, że zdecydowana większość imion w Polsce jest odbierana na podstawie stereotypów. Zdarza się że imię określa cechy charakteru a także przypisany zawód.
Kto zatem odbierany jest za mało inteligentnego?
Mariola Stanisława Zenon Bogdan
Ciekawostka – czy wie że ?
Od 2015 roku w Polsce można nadać dziecku imię w formie zdrobniałej. Urząd statystyczny prezentuje takie oto liczby W zeszłym roku zarejestrowano 12 dziewczynek o imieniu Zosia a 11 zgłoszeń dotyczyło osób o imieniu Iza. ale naukowcy przekonują, że nie jest to najlepszy pomysł.
Mnie osobiście trudno sobie wyobrazić dorosłą osobę na stanowisku kierowniczym o imieniu Krzyś czy Maciuś. Najlepsze są imiona, które rosną razem z dziećmi, czyli takie, które mają różne formy jak np. Ninka -> Nina .
Bardzo często przy przy wyborze imienia rodzice bardzo często kierują się modą. W wielu przypadkach nadmierna kreatywność rodziców lub ich oryginalność odbija się na ich dzieciach niejednokrotnie krzywdząc je!
Pamiętajcie nie ulegajcie presji i przemijającej modzie nadanie imienia Twojemu dziecku to bardzo odpowiedzialna decyzja <3
#PrawdziweHistorie kliknij > TU<
Ja mam na imię Angelika…
Pomijając fakt, że moja mama kierowała się Sagą: „Angelika wśród piratów”, gdzie bohaterka jest szmacona cały czas… Co z tego, że piękna, jak każdy chce ją wykorzystać?
No nie ważne…
To mimo wszystko wkurza mnie jeszcze fakt w imionach i ich nadawaniu: nadajesz obcojęzyczne imię? Stosuj się do zagranicznej pisowni!! Jessica? To nie Dżesika! (znam taką, ale już sobie zmieniła w urzędzie pisownię)
Ja mam to szczęście, że chociaż mam ANGELIKA, a nie: Andżelika, Andrzelika —– fuuuuu!
A czy imię mi się podoba? Nie mam zdania. Ale jak poczytałam co one ze sobą niesie, to w sumie się zgadza… Więc nie będę się kłócić! 🙂