Osoby o takich imiona są odbierane za mniej inteligentne!

Czy wiesz że  imię  Twojego dziecka może decydować o tym, jak zostanie odebrane przez innych?  Naukowcy dowiedli że tak . Badania przeprowadziła  a dr Krystyna Doroszewicz ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.  Wynika z nich jasno, że zdecydowana większość imion w Polsce jest odbierana na podstawie stereotypów.  Zdarza się że imię określa cechy charakteru  a także przypisany zawód.

 

Kto zatem odbierany jest za mało inteligentnego?

 Mariola    Stanisława    Zenon     Bogdan

 

Ciekawostka – czy wie że ?

Od  2015 roku w Polsce można nadać dziecku imię w formie zdrobniałej.  Urząd statystyczny prezentuje takie oto liczby W zeszłym roku zarejestrowano 12 dziewczynek o imieniu Zosia a 11 zgłoszeń dotyczyło osób o imieniu Iza. ale naukowcy przekonują, że nie jest to najlepszy pomysł.

Mnie osobiście  trudno sobie wyobrazić dorosłą osobę na  stanowisku  kierowniczym o imieniu Krzyś  czy Maciuś.  Najlepsze są imiona, które rosną razem z dziećmi, czyli takie, które mają różne formy jak  np. Ninka -> Nina .

Bardzo często przy przy wyborze imienia rodzice bardzo często kierują się modą. W wielu przypadkach nadmierna kreatywność rodziców lub ich oryginalność odbija się na ich dzieciach niejednokrotnie krzywdząc je!

 

Pamiętajcie nie ulegajcie presji i przemijającej modzie nadanie imienia Twojemu dziecku to bardzo odpowiedzialna decyzja <3

 

#PrawdziweHistorie   kliknij   > TU<

 

Osoby o takich imiona są odbierane za mniej inteligentne!
3 (60%) 2 głosów

Udostępnij:

1 comment

 1. Ja mam na imię Angelika…
  Pomijając fakt, że moja mama kierowała się Sagą: „Angelika wśród piratów”, gdzie bohaterka jest szmacona cały czas… Co z tego, że piękna, jak każdy chce ją wykorzystać?
  No nie ważne…

  To mimo wszystko wkurza mnie jeszcze fakt w imionach i ich nadawaniu: nadajesz obcojęzyczne imię? Stosuj się do zagranicznej pisowni!! Jessica? To nie Dżesika! (znam taką, ale już sobie zmieniła w urzędzie pisownię)

  Ja mam to szczęście, że chociaż mam ANGELIKA, a nie: Andżelika, Andrzelika —– fuuuuu!

  A czy imię mi się podoba? Nie mam zdania. Ale jak poczytałam co one ze sobą niesie, to w sumie się zgadza… Więc nie będę się kłócić! 🙂

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.